معماری و عمران

اندازه فدراسیون جهانی والیبال عقل و درایت داریم؟

امتیازگیری بازی والیبال قبل از سال 1999 این گونه بود: تیمی که سرویس می زد باید توپ را در زمین حریف می خواباند تا امتیاز بگیرد.

3 آذر 1399

پس لرزه های توهین به روحانی از تریبون مجلس

یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتقاد باید سازنده باشد و هر حرفی باید با مستندات مطرح شود. توهین به افراد هم از نظر شرعی و هم از نظر اخلاقی غیر قابل قبول است.

18 آبان 1399

خبرنگاران نگرش به شهرهای جدید تخصصی تر شده است

تبریز-خبرنگاران- مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور گفت: با توجه به تغییرات اساسی در نحوه و شیوه زندگی مردم، نگرش به شهرهای جدید تغییر یافته و تخصصی تر شده است.

10 مهر 1399

تردید در موفقیت طرح عوارضی الکترونیکی آزادراه، پلیس وارد ماجرا شد

دو هفته قبل در اقدامی بی سر و صدا، گیت های اخذ عوارض دستی و نقدی قطعه یک آزادراه تهران-شمال که بهمن ماه سال گذشته با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسیده بود، به باند برگشت این آزادراه بازگشت.

20 شهریور 1399

حقایق جالبی که در خصوص اهرام ثلاثه مصر نمی دانید

اهرام ثلاثه مصر یکی از هفت عجایب باستانی دنیا است. در میان صحرای خشک مصر، مجموعه ای از اهرام بزرگ واقع شده که زمانی مقبره هایی برای فرمانروایان قدرتمند سلسله چهارم یعنی، پادشاه خوفو، پادشاه خفر و شاه منکور (حدود سال 2575 تا 2465 قبل از میلاد) بوده است.

17 مرداد 1399

احیای قلعه نصوری در سیراف از سوی سرمایه گذاران بخش خصوصی

سرپرست پایگاه ملی میراث فرهنگی سیراف گفت: در بازدیدی که گروه مطالعاتی از طرف سرمایه گذار بخش خصوصی از آثار تاریخی سیراف انجام دادند، احیای قلعه نصوری و استفاده از آن با کاربری اقامتی و پذیرایی به شکل ویژه آنالیز شد.

14 مرداد 1399

خبرنگاران صرفه جویی هزینه ها و استمرار خدمات، اولویت شورای اسلامی شهر قزوین

قزوین- خبرنگاران- رییس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: کاهش و صرفه جویی در هزینه ها و از سویی دیگر استمرار خدمات به شهروندان و توسعه کمی و کیفی آنها را در اولویت کاری خود قرار داده ایم.

5 تیر 1399

ابتلای حکمران ایالت سِند پاکستان به کرونا

منابع خبری گزارش دادند: آزمایش کرونای حکمران ایالت سِند در جنوب پاکستان جایی که دومین استان این کشور از نظر ثبت بیشترین افراد مبتلا به ویروس کووید-19 محسوب می گردد، مثبت اعلام شد.

3 تیر 1399

تکمیل سقف زیرگذر گیشا در هفته آینده

به گفته مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، تکمیل سقف زیرگذر کمک خواهد کرد تا از این پس، اجرای عملیات خاکبرداری به صورت بی وقفه انجام شود.

20 خرداد 1399

خبرنگاران اقتصاد لیبی چهار میلیارد دلار خسارت دیده است

تهران-خبرنگاران - یک مقام بلندپایه نفتی در دولت غرب لیبی سه شنبه شب گفت: تعطیلی خودسرانه شماری از تأسیسات نفتی، چهار میلیارد دلار به کشور آسیب زده است.

19 خرداد 1399

زاهدان و جاذبه های گردشگری بی نظیرش

زاهدان شهری واقع در استان سیستان و بلوچستان و در نزدیکی کشور پاکستان و افغانستان است که دارای جاذبه های گردشگری دیدنی و تاریخی زیبایی می باشد.

5 خرداد 1399

مقبره شمس تبریزی ، مدفن اسطوره عشق و عرفان

آرامگاه شمس تبریزی، مدفن عارفی نامی و عظیم است که در مسلک عشق مولوی، عارف و شاعر عظیم ایرانی، را به عرش رسانیده است. در کنار این مدفن مناری عظیم پوشیده از شاخ قوچ وحشی وجود دارد که به برج شمس تبریزی معروف است. منار شمس تبریزی از بناهای منحصربه فرد منطقه...

27 اردیبهشت 1399

هفت نشانه کمبود ویتامین را بشناسید

بیتوته/ خستگی یکی از شایع ترین نشانه های ابتلا به کمبود ویتامین است، اما کمبود ویتامین همیشه به شکل خستگی ظاهر نمی شود. گاهی ممکن است مشکلاتی در بدن مان ایجاد شوند که خیلی از ما نمی دانیم از کمبود ویتامین ناشی شده اند.

31 فروردین 1399

چرا اقامتگاه بومی در شهرها نباشد؟، رقیب هتلداران نیستیم

اکبر رضوانیان عضو خوشه سار اقامتگاه های بوم گردی و مالک خانه نقلی در کاشان درباره اظهارات رئیس اتحادیه هتلداران استان اصفهان که از حضور این اقامتگاه ها در شهرهای گردشگری ابراز نارضایتی نموده بود به خبرنگاران گفت: هر یک از گردشگران مطابق با سلایق خود...

13 فروردین 1399