از کاخ ناصرالدین شاه در شهرستانک چه خبر؟

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، مدیرکل میراث فرهنگی البرز گفت: به نظر می رسد تا انتها سال آینده کوشک ناصری بازسازی شده، میزبان گردشگران باشد.

از کاخ ناصرالدین شاه در شهرستانک چه خبر؟

فریدون محمدی در مصاحبه با ایسنا با اشاره به آخرین شرایط کوشک ناصری شهرستانک اظهار کرد: این کوشک سال گذشته در قالب قراردادی 20 ساله به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی ادامه داد: طبق این قرارداد، بخش خصوصی که یکی از شرکت های معتبر استان است، باید بر اساس طرح تایید شده میراث فرهنگی البرز نسبت به بازسازی و بازسازی این مجموعه اقدام کند.

وی شرح داد: پس از اتمام عملیات بازسازی، این مجموعه به عنوان مرکزی اقامتی- پذیرایی میزبان گردشگران و مسافران خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی البرز تاکید نمود: طبق قرارداد، این شرکت موظف به بازسازی هفت حوض معروف این کوشک، بازسازی سه حمام بزرگ، ایوان پذیرایی - بخش اداری و بخش نشیمن و استراحت خانوادگی شده است.

محمدی افزود: بازسازی باید بر اساس ضوابط و اصول فنی مورد تایید میراث فرهنگی انجام گردد تا بافت سنتی مجموعه تغییر نکند.

این مسئول در ادامه گفت: با توجه تورم، هرچقدر روند بازسازی تسریع پیدا کند، هزینه ای که بخش خصوصی باید پرداخت کند کمتر می گردد و بر این اساس به نظر می رسد تا خاتمه سال آینده کوشک ناصری بازسازی شده، میزبان گردشگران باشد.

وی اضافه نمود: خوشبختانه تا کنون حدود 40 درصد بازسازی ها شامل بازسازی کامل حمام اندرونی، بازسازی بعضی از دیوارها، ایوان پذیرایی و بخشی از حوض ها به خاتمه رسیده و علاوه براین، بعضی اصلاحاتی نیز در زیرساخت این مجموعه اجرا شده است.

محمدی افزود: با اتمام بازسازی کوشک ناصری، شاهد افزایش ظرفیت حوزه گردشگری استان خواهیم بود.

منبع: فرارو

به "از کاخ ناصرالدین شاه در شهرستانک چه خبر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از کاخ ناصرالدین شاه در شهرستانک چه خبر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید