خوشمزه ترین خیابان مرکز کجاست؟

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، خبرنگاران : نخستین خیابان غذا در غرب مرکز در آیینی با حضور جمعی از مدیران شهری و شهروندان در خیابان اجتماعی (دکتر قریب) منطقه9 افتتاح شد.

خوشمزه ترین خیابان مرکز کجاست؟

به گزارش ایسنا، همزمان با ولادت امام رضا(ع) و با حضور قدرت الله محمدی مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران، سیدمحمد رحیم مرتضوی شهردار منطقه9، جمعی از مدیران شهری و حضور پرشور شهروندان بزرگترین خیابان خوشمزه غرب مرکز در منطقه9 افتتاح شد.

سید محمدرحیم مرتضوی شهردار منطقه9 در این مراسم با تاکید بر استفاده از فضاهای شهری به نفع انسان گفت: افتتاح نخستین خیابان غذا در خیابان اجتماعی(دکتر قریب) نشانه ای از رویکرد مدیریت شهری در معماری و طراحی شهری با موضوع انسان محور است.

وی اضافه نمود: شهرداری تهران خود را موظف به حمایت از طرح های گردشگری، فرهنگی و اجتماعی می داند، چرا که مولفه های فرهنگی از جمله مهمترین زیرساخت های توسعه پایدار شهری است.

مرتضوی در ادامه شرح داد: این خیابان با کاربری چند منظوره طراحی شده تا محیطی مناسب برای توسعه فضاهای عمومی و ارتقاء نشاط اجتماعی فراهم شود.

وی مطرح نمود: این خیابان غذا با همکاری شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران و شهرداری منطقه9 در فضایی بالغ بر 2000متر مربع و مشتمل بر 20غرفه راه اندازی شده است و امکان اشتغال مستقیم 200نفر را فراهم کرده است.

شهردار منطقه9 این فود استریت را بزرگترین خیابان غذای غرب مرکز معرفی کرد و گفت: فود استریت غرب مرکز در راستای توسعه فضاهای تازه و فرصت گردشگری طراحی شده است و این خیابان با دو باند مختص به شهروندان در واقع مکان رویدادی است که در مناسبت های مختلف و نیز در برنامه های اجتماعی و فرهنگی و هنری می تواند مورد استفاده شهروندان قرار گیرد.

وی با اشاره به دغدغه ترافیکی شهروندان منطقه9 خاطر نشان کرد: تدابیر لازم ترافیکی مانند روان سازی ترافیکی و نصب گاردریل اجرا شده و در آینده تدابیر ترافیکی تکمیلی انجام خواهد شد.

در ادامه قدرت الله محمدی مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران نیز در این مراسم، افتتاح خیابان غذا در منطقه9 را در راستای بازگرداندن زندگی به نقاط خاموش شهر تهران برشمرد و گفت: این اقدام در واقع توازنی برای توزیع عادلانه امکانات و فرصت ها در مرکز است.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه9، مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران ضمن ارزشمند خواندن تبدیل یک معبر ترافیکی به گذر گردشگری و اجتماعی گفت: این الگو در سایر نقاط کلان شهر تهران نیز اجرا خواهد شد تا ضمن ارتقاء نشاط اجتماعی، زمینه ایجاد اشتغال و رفع کردن معضل فضاهای بی دفاع شهری نیز رفع شود.

منبع: توریسم آنلاین

به "خوشمزه ترین خیابان مرکز کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوشمزه ترین خیابان مرکز کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید