بازداشت نماینده پیشین مجلس درباره رشوه 65 میلیاردی شهرداری زمان قالیباف

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه، اظهار داشت در ارتباط با شکایت مصطفی میرسلیم، نماینده مجلس، در پرونده رشوه 65 میلیارد تومانی شهرداری تهران در دوره تصدی محمدباقر قالیباف، یک نماینده پیشین مجلس بازداشت شده است.

بازداشت نماینده پیشین مجلس درباره رشوه 65 میلیاردی شهرداری زمان قالیباف

سخنگوی قوه قضاییه امروز در تازه ترین نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره اتهام رشوه 65 میلیارد تومانی شهرداری دوران قالیباف و عدم اطلاع رسانی قوه قضائیه در رابطه با آن گفت که این پرونده تازه در ابتدای راه است.

غلامحسین اسماعیلی گفت که قوه قضائیه پرونده زیرمیزی ندارد. او گفت: گزارشی به قوه واصل شده است و در حال آنالیز هستیم و رسیدگی ها آغاز شده است و یک نماینده سابق مجلس بازداشت شده است. هنوز ماهیت و جزییات موضوع روشن نشده است و مطمئن باشید ما در رسیدگی ها آنچه از تخلفات به دستمان برسد رسیدگی خواهیم کرد و حتما مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت. رییس قوه قضاییه گفته اند که پرونده زیر میزی نداریم و همه پرونده ها روی میز است اما نتیجه پرونده نیازمند رسیدگی های قضایی است و نتیجه آن به سمع مردم خواهد رسید. موضوعی که هنوز رسیدگی نشده به جای پرداختن در رسانه با اعتماد به ما اجازه بدهند در دستگاه قضایی رسیدگی گردد.

مصطفی میرسلیم، نماینده مجلس شورای اسلامی، اواخر تیر ماه سال جاری گفت مدارک مربوط به رشوه 65 میلیارد تومانی که مربوط به دوره تصدی محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران می گردد را به قوه قضائیه تحویل داده است.

میرسلیم پیشتر نیز به خبرگزاری برنا گفت: وقتی تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس دهم رای نمی آورد شهردار وقت از اینکه چنین موضوعی رای نیاورده، تشکر می نماید. موضوع تحقیق و تفحص مسئله ای نیست که از انجام شدنش ناراحت و یا از انجام نشدنش خوشحالی صورت گیرد. باید طبق آنالیز معین گردد که چه خدمات شایسته ای انجام شده است.

مصطفی میرسلیم گفته بود طبق اسنادی که دارم نشان می دهد رایزنی هایی پشت پرده انجام شده که این تحقیق و تفحص، انجام نگردد و رد گردد.

در اسفند 1395 در دوره دهم مجلس شورای اسلامی طرح تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران در واگذاری املاک و پروژه ها به اشخاص حقیقی و حقوقی مطرح شد، اما نمایندگان به آن رای ندادند. پس از رد شدن این طرح، محمدباقر قالیباف در پیامی از نمایندگان تشکر نموده بود.

محمدسعید احدیان، مشاور سیاسی و رسانه ای محمدباقر قالیباف در واکنش به اتهام های آقای میرسلیم علیه گفته بود: معنی ندارد، چون کسی را جدی نمی گیرند برای دیده شدن یک روز با بی بی سی مصاحبه کند و روزی دیگر تهمت بزند.

منبع: فرارو

به "بازداشت نماینده پیشین مجلس درباره رشوه 65 میلیاردی شهرداری زمان قالیباف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت نماینده پیشین مجلس درباره رشوه 65 میلیاردی شهرداری زمان قالیباف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید