امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام دو آزمون وزارت بهداشت

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، مهلت ثبت نام برای شرکت در شانزدهمین دوره آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور و بیست و دومین دوره آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور امروز، 10 آذرماه خاتمه می یابد.

امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام دو آزمون وزارت بهداشت

به گزارش گروه دانشگاه نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از وزارت بهداشت، مهلت ثبت نام شانزدهمین دوره آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور به وسیله سایت مرکز سنجش آموزش کشور، امروز چهارشنبه 10 آذر سرانجام می یابد. داوطلبان پیش از ثبت نام اینترنتی، باید در مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت پرونده تشکیل داده یا آن را تکمیل نمایند.

داوطلبان باید در این مهلت مشخص شده نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک خود اقدام نمایند. افرادی که به وسیله مرکز خدمات آموزشی به دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی معرفی شده باشند، مجاز به شرکت در آزمون ملی هستند.

این آزمون روز پنج شنبه 9 دی به صورت الکترونیک در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران برگزار خواهد شد. فقط کارت شرکت در آزمون شانزدهمین دوره آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور از ساعت 12 روز سه شنبه 7 دی به وسیله سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. داوطلبان باید پرینت کارت ورود به جلسه و اصل کارت ملی (یا شناسنامه) خود را در روز آزمون همراه داشته باشند، در غیر این صورت از ورود آنان به سالن برگزاری آزمون جلوگیری خواهد شد.

آزمون دروس اختصاصی رأس ساعت 8:30 صبح روز پنجشنبه 9 دی و آزمون دروس علوم پایه رأس ساعت 13:30 این روز برگزار می گردد. داوطلبانی که پیش از این در آزمون جامع علوم پایه دندانپزشکی شرکت نموده و قبول شده اند، می توانند از نمره قبولی قبلی خود استفاده نموده و در بخش علوم پایه آزمون شرکت ننمایند.

آزمون در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مستقر در تهران و به روش الکترونیک برگزار خواهد شد که نشانی دقیق آن روی کارت ورود به جلسه درج می گردد. اسامی قبول شدگان در سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام خواهد شد. بعلاوه این افراد در مرحله نظری آزمون، جهت شرکت در مرحله عملی آزمون معرفی خواهند شد.

بعلاوه بیست و دومین دوره آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور نیز که مهلت ثبت نام آن امروز سرانجام می یابد، در روز پنجشنبه 9 دی طبق قوانین برگزار خواهد شد. داوطلبان پیش از نام نویسی اینترنتی برای شرکت در آزمون، باید نسبت به تشکیل پرونده در سامانه اینترنتی مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت ir.gov.behdasht.edd اقدام نمایند و فقط افرادی که به وسیله مرکز خدمات آموزشی معرفی شده باشند، واجد شرایط نام نویسی اینترنتی و شرکت در آزمون ارزشیابی هستند.

ثبت نام برای شرکت در بیست و دومین دوره آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور تا ساعت 12 امروز چهارشنبه 10 آذر ادامه دارد.

مدارک تحصیلی دریافتی از دانشگاه محل تحصیل، شامل مدرک نهایی و ریز نمرات کلیه مقاطع تحصیلی که صحت صدور و تعلق آن، به تصدیق و تأیید و مهر و امضای شعبه امور دانشجویی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور مربوطه و تأیید وزارت امور خارجه در تهران رسیده باشد.

طبق اعلام وزارت بهداشت، فارغ التحصیلان سال 2014 و پس از آن در آزمون فوق باید در سامانه ir.mfa.mikhak تشکیل پرونده داده و کد رهگیری دریافت نمایند. بعلاوه سوابق تحصیلی قبلی در ایران (مدرک پیش احتیاج بر اساس مدرک اخذ شده در خارج از کشور، اعم از دکتری، فوق لیسانس، لیسانس، دیپلم، پیش دانشگاهی و ...) و بعلاوه دانش آموختگان باید درستی مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی خود را در سامانه ir.medu.emt استعلام نموده و حتما نام گیرنده استعلام را مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انتخاب نمایند.

در صورتی که مدرک دریافتی، فوق لیسانس و بالاتر باشد، ارائه سرانجام نامه تحصیلی به همراه تأییدیه و مهر دانشگاه محل تحصیل، خلاصه ای از رساله به زبان فارسی، CV، مقالات منتشره و کلیه فعالیت های پژوهشی الزامی است.

در صورت تکمیل بودن کلیه مدارک مورد احتیاج و تشکیل پرونده، دانش آموختگان باید آمادگ خود را جهت شرکت در آزمون به کارشناس ارزشیابی (در مرکز خدمات آموزشی) اعلام نمایند تا نام آن ها در فهرست مرکز خدمات آموزشی ثبت گردد. پس از آن، دانشآموختگان باید در زمان مشخص شده، نسبت به نام نویسی اینترنتی در سایت ir.sanjeshp.www اقدام نمایند.

کارت شرکت در آزمون بیست و دومین دوره آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور از ساعت 12 روز سه شنبه 7 دی به وسیله سایت مرکز سنجش در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

داوطلبان باید پرینت کارت ورود به جلسه و اصل کارت ملی (یا شناسنامه) خود را در روز آزمون همراه داشته باشند، در غیر این صورت از ورود آنان به سالن برگزاری آزمون جلوگیری خواهد شد.

آزمون در سالن های آزمون الکترونیک یکی از دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران و به روش الکترونیک برگزار خواهد شد که نشانی دقیق آن روی کارت ورود به جلسه درج می گردد.

پس از قبولی در آزمون ارزشیابی، طول دوره تکمیلی و تعداد واحد های درسی بر اساس مصوبات مربوطه به وسیله مرکز خدمات آموزشی اعلام می گردد. معرفی نامه برای طی دوره تکمیلی، فقط پس از تأیید نمرات در کمیسیون ارزشیابی رشته داروسازی صادر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام دو آزمون وزارت بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام دو آزمون وزارت بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید