بلیت فروشی نجومی برای پرواز ممنوعه هند، قیمت 131 میلیون تومان!، هشدار سازمان هواپیمایی به آژانس های مسافرتی

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، در حالی که پروازهای هند و پاکستان از روز گذشته به علت شیوع ویروس کرونا ممنوع اعلام شد، بعضی از سایت های فروش اینترنتی همچنان بلیت فروشی خود را متوقف نکرده و قیمت های نجومی برای آن از هشت میلیون تومان تا 131 میلیون تومان گذاشته اند.

بلیت فروشی نجومی برای پرواز ممنوعه هند، قیمت 131 میلیون تومان!، هشدار سازمان هواپیمایی به آژانس های مسافرتی

در روزهای گذشته و در پی توسعه شیوع ویروس کرونا، پروازهای هند و پاکستان به وسیله ستاد ملی مقابله با کرونا متوقف شد. محمد حسن ذیبخش -سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری - در این باره گفت: براساس تصمیم وزارت بهداشت در مورد پروتکل های مراقبت بهداشتی مرزی در مسافرت های هوایی و بعلاوه شناسایی ویروس جهش یافته کرونا در آن کشورها، کلیه پروازها به و از دو کشور هند و پاکستان از ساعت 24 امشب ممنوع می گردد.

وی با تاکید بر اینکه پرواز برنامه ای بین ایران و هند وجود ندارد و در حال حاضر پروازها محدود و به صورت موردی انجام می گردد، اضافه کرد: پذیرش مسافر کانکشن از کشورهای مذکور هم ممنوع خواهد بود.

این ممنوعیت در حالی ابلاغ شد که بعضی سایت های اینترنتی، اقدام فروش بلیت پروازهای تهران - دهلی و دهلی - تهران می نمایند و جالب این که قیمت های نجومی و عجیب و قریبی برای آن تعیین و اعلام نموده اند که از هشت میلیون تومان تا 131میلیون تومان فرق دارد.

البته بلیت پروازهای هند از سوی ایرلاین های خارجی و به صورت کانکشنی با یک یا چند توقف انجام می گردد اما در مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر توقف کامل و فوری نقل و انتقال مسافر استثنایی برای ایرلاین های خارجی یا نوع پروازها تعیین نشده است.

محمدحسن ذیبخش - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری - در این باره اظهار کرد: بعضی از سایت های اینترنتی اقدام به فروش بلیت پروازهای هند نموده اند که این تخلف محسوب شده و با این شرکت ها برخورد خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر اداره کل نظارت سازمان هواپیمایی کشوری در حال آنالیز تخلفات این چنینی است و مردم مطمئن باشند که با چنین تخلفاتی برخورد خواهیم کرد، چرا که هیچ گونه پروازی به صورت مستقیم و غیرمستقیم از هندوستان و پاکستان اجازه ورود به ایران و فرود در فرودگاه های کشور را ندارند.

هشدار سازمان هواپیمایی به آژانس های مسافرتی

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره پروازهای کانکشنی روی بعضی ایرلاین های خارجی از تهران به دهلی اظهار کرد: مردم می توانند با پروازهای کانکشنی ایرلاین های خارجی به هند سفر نمایند، اما تا اطلاع ثانوی و تغییر نکردن مصوبات در این زمینه هیچ یک از مسافرانی که به هند و پاکستان یا کشورهای ممنوعه سفر نموده اند اجازه ورود به کشور را ندارند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی شنبه گذشته (4 اردیبهشت) از ممنوعیت پروازها بین ایران و پاکستان و هند تا اطلاع ثانوی اطلاع داده و گفته بود: این ممنوعیت از ساعت 24 امشب اجرایی می گردد.

ذیبخش اضافه کرد: براساس تصمیمات وزارت بهداشت در مورد پروتکل های مراقبت بهداشتی مرزی در مسافرت های هوایی و بعلاوه شناسایی ویروس جهش یافته کرونا در آن کشورها، پروازها به/ از دو کشور هند و پاکستان از ساعت 24 امشب ممنوع می گردد.

وی با تاکید بر اینکه پرواز برنامه ای بین ایران و هند وجود ندارد و در حال حاضر پروازها محدود و به صورت موردی انجام می گردد، اضافه کرد: پذیرش مسافر کانکشن از کشورهای مذکور هم ممنوع خواهد بود.

این در حالی بود که بعضی گزارش ها از فروش بلیت پرواز برای کشور هند حکایت داشت، مسئله ای که پس از تاخیری 24 ساعته واکنش سازمان هواپیمایی کشوری را در پی داشت.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در این رابطه از اخطار جدی این سازمان به دفاتر خدمات مسافرت هوایی مبنی بر خودداری از فروش بلیت هواپیما به/ از کشورهای با شرایط ویژه اطلاع داد.

ذیبخش اضافه کرد: به استناد مفاد اطلاعیه هوانوردی پذیرش مسافر از کشورهای با شرایط ویژه از جمله هند، پاکستان، فرانسه و ... ممنوع اعلام شده است و دفاتر خدمات مسافر هوایی ملزم هستند از فروش بلیت به کشورهای فوق خودداری نمایند.

وی با اشاره به اخطار سازمان هواپیمایی کشوری به دفاتر خدمات مسافرت هوایی مبنی بر خودداری از فروش بلیت هواپیما به/ از کشورهای با شرایط ویژه، توضیح داد: بدیهی است عدم رعایت این ممنوعیت علاوه بر پاسخگویی به مراجع قانونی و شمول اعمال مجازات به وسیله مراجع ذیربط موجب ممانعت از ادامه فعالیت دفتر خواهد شد.

منبع: گردشبان

به "بلیت فروشی نجومی برای پرواز ممنوعه هند، قیمت 131 میلیون تومان!، هشدار سازمان هواپیمایی به آژانس های مسافرتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلیت فروشی نجومی برای پرواز ممنوعه هند، قیمت 131 میلیون تومان!، هشدار سازمان هواپیمایی به آژانس های مسافرتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید