یارانه نو تا 2 ماه قابل برداشت نیست؟

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، سنگوی کمیسیون مالی مجلس بیان کرد اینگونه که دولت عنوان می نماید بعید است یارانه ها ظرف دو سه روز آینده واریز گردد و یارانه ها احتمالا یکی دو ماه دیگر قابل برداشت است.

یارانه نو تا 2 ماه قابل برداشت نیست؟

مهدی طغیانی در تبادل نظر با نقد و بررسی کالاهای دیجیتال تاکید نمود: اینگونه که اخبار دولت می گوید احتمالا یک تا دو ماه زمان می برد که یارانه نو قابل برداشت گردد.

طغیانی گفت: قرار است منبع پرداخت یارانه 300 و 400 هزار تومانی و کالا برگ، از محل حذف ارز 4200 تومانی تامین گردد. پس تا زمانی که دولت ارز 4200 تومانی را کامل حذف نکند یارانه نقدی قابل واریز نیست.

این نماینده مجلس تاکید نمود: برای واریز یارانه نقدی و حذف ارز ترجیحی عجله ای نیست. به مردم هم گفته ایم. احتمالا مردم یک تا دو ماه آینده می توانند یارانه واریزی را برداشت نمایند. اما قطعا می دانیم که این یارانه ظرف چند روز آینده قابل برداشت نیست.

امروز هم وزیر کار اعلام نمود مردم فعلا اجازه برداشت یارانه نو را ندارند، تا زمانی که بحث اصلاح قیمت ها اتفاق بیفتد. این گفته عبدالمالکی هم مهر تاییدی بر گفته طغیانی است. اینکه تا زمان اصلاح کلیه قیمت ها یارانه 300 و 400 هزار تومانی قابل برداشت نیست.

چرا یارانه ها قابل برداشت نیست؟

اما چرا یارانه ها یکی دو ماه دیگر قابل برداشت می گردد؟ سخنگوی کمیسیون مالی مجلس گفت: دولت نمی خواهد بدون اینکه منابع پرداخت یارانه ها تامین گردد، کاری انجام دهد و منتظر است تا ارز ترجیحی حذف گردد و بعد از آن یارانه نقدی قابل برداشت گردد.

بر این اساس به نظر می رسد اگر قرار باشد، زمان توزیع کالابرگ و ارز 4200 تومانی، دو ماه آینده باشد، باید گفت یارانه نو واریز شده فعلا امکان برداشت ندارد.

ابراهیم رئیسی هم دو شب قبل در سخنرانی خود اعلام نمود که دو ماه یارانه نقدی به حساب مردم واریز می گردد و پس از دو ماه، کالا برگ توزیع می گردد. این زمان دو ماهه هم برای ایجاد زیرساخت های توزیع کوپن است.

سید مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه هم امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به این سوال که چه زمانی پول های واریزی برداشت خواهد شد؟ گفت: تا آخر این ماه این موضوع مشخص تکلیف می گردد.

منبع: تجارت نیوز

به "یارانه نو تا 2 ماه قابل برداشت نیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه نو تا 2 ماه قابل برداشت نیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید