اشتغال جوانان به عنوان اولویت در لایحه بودجه 1401 مورد توجه قرار گرفته است

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، تاکید نمود: حذف یارانه سه دهک بالای جامعه و توجه به اشتغال جوانان از جمله نکات مثبتی است که در لایحه بودجه سال 1401 مورد توجه قرار گرفته است.

اشتغال جوانان به عنوان اولویت در لایحه بودجه 1401 مورد توجه قرار گرفته است

رجب رحمانی در گفت و گو با نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، درباره نقاط قوت لایحه بودجه پیشنهادی سال 1401، بیان نمود: لایحه بودجه پیشنهادی سال 1401 نقاط قوت خوبی دارد. علی رغم وجود تحریم ها و فشارهایی که از سوی دشمن بر کشور وارد می گردد لایحه بودجه خوبی از سوی دولت تدوین و به مجلس ارائه شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از نقاط قوت لایحه حذف یارانه سه دهک بالای جامعه است که ما از دوره های قبل نیز بر این موضوع تاکید داشتیم، اظهار کرد: این امر منطقی نیست که کل جامعه از یارانه برخوردار شوند. ما حدود 84 میلیون جمعیت داریم که حداقل بخشی از آنان شرایط اقتصادی خوبی دارند. دهک های اول، دوم و سوم نباید از یارانه برخوردار شوند. از دیگر نقاط قوت این لایحه محدودسازی استقراض از بانک ها است. بعلاوه انتشار اوراق نیز در لایحه بودجه سال آینده محدود شده که اقدام خوبی است.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی، توضیح داد: بعلاوه در لایحه بودجه پیشنهادی به بحث اشتغال و تامین آب کشاورزی و آب شرب برای روستا ها توجه خوبی شده است. به راه اندازی کارخانجاتی که تعطیل شده اند در لایحه بودجه توجه شده است، بعلاوه به موضوع بهداشت و درمان نیز توجه خوبی اجرا شده است.

رحمانی در سرانجام تاکید نمود: بحث اشتغال جوانان به عنوان یکی از اولویت ها در این بودجه مورد توجه قرار گرفته است. امیدواریم یک بودجه قابل قبولی در مجلس به تصویب برسد تا بخش عمده ای از مسائل کشور حل گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اشتغال جوانان به عنوان اولویت در لایحه بودجه 1401 مورد توجه قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتغال جوانان به عنوان اولویت در لایحه بودجه 1401 مورد توجه قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید