مشارکت نمایندگان ایران و آمریکا در نشست 2

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، شورای آتلانتیک اظهار داشت که دیپلمات های ایران و آمریکا بار دیگر بر سر مسائل مربوط به افغانستان در ملاقات گروه شش بعلاوه دو حاضر شده و به بحث و گفت وگو پرداختند.

مشارکت نمایندگان ایران و آمریکا در نشست 2

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از ایسنا، اندیشکده شورای آتلانتیک اظهار داشت، دیپلمات های ایران و آمریکا یکبار دیگر بر مسائل مربوط به افغانستان در ویدئو کنفرانس شش بعلاوه دو به مذاکره پرداختند.

اخیراً نشستی تحت عنوان شش بعلاوه دو تحت نظارت سازمان ملل متحد (سازمان ملل) یرای گفت و گو بر سر مسائل افغانستان تشکیل شده است. پس از به دست دریافت کنترل بیشتر مناطق افغانستان توسط طالبان در سال 1996، این چهارچوب مذاکره کننده متشکل از شش همسایه افغانستان و نیز روسیه و ایالات متحده به وجود آمد تا در خصوص چگونگی تثبیت اوضاع و شرایط در افغانستان به بحث و گفت وگو بپردازند.

در ملاقات مجازی شورای آتلانتیک در تاریخ 20 مه، رزماری دیکارلو، معاون وزیر امور خارجه سازمان ملل در امور سیاسی و ایجاد صلح این مسئله را تأیید کرد که زلمای خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان در جلسه اخیر ملاقات شش بعلاوه دو به همراه دیپلمات های روسیه، ایران و سایر همسایگان افغانستان حضور داشته است.

وی گفت که این نشست یک اتفاق بی نظیر در نوع خود است که مقامات آمریکایی و ایرانی را در زمانی که دیگر کانال های مذاکراتی مستقیم بسته اند، پای میز مذاکره کشانده است.

زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در مذاکرات صلح افغانستان و هم چنین مسئول تخلیه نیروهای نظامی ایالات متحده از خاک افغانستان است.

منبع: همشهری آنلاین

به "مشارکت نمایندگان ایران و آمریکا در نشست 2" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت نمایندگان ایران و آمریکا در نشست 2"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید