علیرضا دبیر:روس ها بهتر از ما آمریکا را می برند

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی درباره نتایج تیم ملی کشتی فرنگی واکنش نشان داد و گفت: اگر می خواهیم کشتی فرنگی دچار مشکل نشود ابتدا باید آن را بومی کنیم. باید کمیت را بالا ببریم. کمیت کشتی آزاد با فرنگی فرق دارد. ایراد دوم مربوط به رده های پایه در هر باشگاه است. تنها رئیس فدراسیون تاریخ کشتی هستم که به جرأت با همه مربیان نشست و برخاست داشته ام. توانمندی های آقای بنا را قبول داریم.

علیرضا دبیر:روس ها بهتر از ما آمریکا را می برند

او ادامه داد: در المپیک کشتی فرنگی نتیجه گرفت. من می گویم اگر بدنسازی خوبی داشتیم سه تا طلا می گرفتیم. یادمان نرود فدراسیون قبل، تیم یازدهم را به من و آقای بنا تحویل دادند. ایشان در نروژ با اختلاف دوم شد. یادمان نرود فرنگی الان سه مدال گرفته است که سه تای آن ها واقعاً بدشانسی آوردند. به نظرم فرنگی هم می تواند مثل آزاد باشد.

رئیس فدراسیون کشتی درباره جدایی محمد بنا که گفته می شود قبل از مسابقات جهانی تصمیم خود را برای جدایی گرفته بود و انتخاب حسن رنگرز از پیش تعیین شده بود، یادآور شد: از محمد بنا و همه مربیان تشکر می کنم. واقعیت این است که بنا از قبل نمی خواست بیاید. حمید سوریان، خودم و محمدیان فشار آوردیم تا جهانی هر طور شده است بیا و بمان. او گفت خیلی خسته شده بود.

آیا جدایی بنا ارتباطی به بحث چرخه انتخابی و مدیر فنی نداشت؟ دبیر در پاسخ به این سئوال اظهار کرد: نه ارتباطی نداشت. بنا واقعاً خسته بود. می گفتند قهر کرده است. طفلک قهر نمی کرد؛ خسته بود. می گفت نمی کِشم و خسته هستم. سوریان در کشتی فرنگی صاحب نظر است. بنا با وجود 64 سال سن، با مربیان دیگر فاصله دارد و هنوز با انگیزه ترین مربی فرنگی است. من و محمد آقا با هم رودربایسی داریم. او را قبول دارم. حمید در صربستان چند نوبت با بنا در صربستان کرد. بنا گفته بود اتاقم را تحویل داده ام و دیگر نخواهم بود. همان موقع به بچه های خانه کشتی تماس گرفتم تا بروند اتاق بنا را ببینند. او همه چیز را جمع کرده بود. تیم چه اول می شد چه می باخت می رفت. ما قانع شدیم. همانجا بحث ها شروع شد.

وی تاکید کرد: وقتی یک سرمربی را انتخاب می کنید باید 10 فاکتور را داشته باشد. تنها بحث فنی نیست و مسائل مختلفی وجود دارد. دلیل اینکه زود انتخاب کردیم این است که نخواستیم حاشیه ایجاد شود و ضمن اینکه تیم امید باید به مسابقات جهانی برود و سرمربی بزرگسالان لازم است آن تیم را جمع کند.

او درباره تأثیر نبودن روسیه در نتیجه گیری کشتی آزاد گفت: ما در 10 وزن بهترین نتیجه را گرفتیم. از 9 وزن که بودیم هفت مدال گرفتیم. امیر محمد یزدانی صد درصد طلا می گرفت، اما به هر حال به وزن نرسید. خیلی ها زور می زنند بگویند نتایج خوبی نگرفتیم. کشتی آزاد بهترین نبوده، اما جزو دو سه بار نتایج تاریخی بوده است. روسیه که در مسابقات جهانی نبود به ضرر ما شد. حق ما پنج مدال طلا بود. من با رئیس کمیته داوران در این باره بحث و دعوایم شد. روس ها از ما بهتر آمریکایی ها را می برند، چون کشتی بلدتر از ما هستند.

منبع: فرارو

به "علیرضا دبیر:روس ها بهتر از ما آمریکا را می برند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا دبیر:روس ها بهتر از ما آمریکا را می برند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید