انتها مأموریت شش ماهه یاسمین مقبلی در ایستگاه فضایی بین المللی

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، تیم چهارنفرهٔ فضانوردان با فرماندهی یاسمین مقبلی، فضانورد ایرانی-آمریکایی، با خاتمه مأموریت شش ماهه خود از ایستگاه فضایی بین المللی به زمین بازمی شود.

انتها مأموریت شش ماهه یاسمین مقبلی در ایستگاه فضایی بین المللی

این تیم که از چهار فضانورد با چهار ملیت مختلف تشکیل شده و با نام کرو سِوِن [گروه هفت] شناخته می شود، دوشنبه، 21 اسفندماه، با فضاپیمای اسپیس ایکس موسوم به دراگون به زمین بازمی شود.

آندرئاس موگِنسِن از دانمارک و از آژانس فضایی اروپا، ساتوشی فوروکاوا از ژاپن و کنستانتین بوریسوف از روسیه دیگر اعضای این گروه هستند.

این فضانوردان پنجم شهریورماه سال جاری مأموریت خود را شروع نموده بودند، مأموریتی که به گفتهٔ ادارهٔ ملی هوانوردی و فضای آمریکا، ناسا، شامل بیش از 200 آزمایش علمی مانند آنالیز جنبه های فیزیولوژیکی خواب فضانوردان و جمع آوری نمونه های میکروبی از فضای داخلی ایستگاه فضایی بین المللی می شد.

یاسمین مقبلی که ساکن شهر بالدوین در استان نیویورک آمریکاست، مدرک مهندسی خود را از دانشگاه های ام آی تی و دانشکده عالی نیروی دریایی ارتش آمریکا دریافت کرد و در دوران خدمت در ارتش در بیش از 150 مأموریت جنگی شرکت داشته است.

خانم مقبلی اواخر سال 1398 به عنوان یکی از فضانوردان نو ناسا انتخاب شد.

این فضانورد ایرانی-آمریکایی نیز در طول شش ماه گذشته تصاویری از مأموریت خود را در شبکه های اجتماعی منتشر نموده است. او در یکی از این پست ها گفت که همکارانش در مدار زمین را به صرف قورمه سبزی ایرانی دعوت نموده است.

منبع: انتخاب

به "انتها مأموریت شش ماهه یاسمین مقبلی در ایستگاه فضایی بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها مأموریت شش ماهه یاسمین مقبلی در ایستگاه فضایی بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید