کشتی آزاد قهرمانی دنیا، حسن یزدانی و زارع به نیمه نهایی راه یافتند، شکست امامی و عموزاد مقابل حریفان

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، رقابت های کشتی آزاد قهرمانی دنیا در نروژ از امروز در اسلو شروع شد و 4 کشتی گیر کشورمان به مصاف رقبای خود رفتند.

کشتی آزاد قهرمانی دنیا، حسن یزدانی و زارع به نیمه نهایی راه یافتند، شکست امامی و عموزاد مقابل حریفان

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، رقابت های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی دنیا از ساعت 12 امروز و با برگزاری مسابقات اوزان 61، 74، 86 و 125 کیلوگرم در شهر اسلوی نروژ شروع شد.

رحمان عموزاد، یونس امامی، حسن یزدانی و امیرحسین زارع نمایندگان کشورمان بودند که روی تشک رفتند.

نتایج و برنامه رقابت نمایندگان کشورمان به توضیح زیر است:

وزن 61 کیلوگرم:

بعد از پیروزی یونس امامی مقابل حریف مغولستانی، رحمان عموزاد خلیلی دومین کشتی گیری از تیم ایران بود که روی تشک حاضر شد. دارنده دو مدال طلای نوجوانان دنیا و طلای سال 2021 جوانان دنیا، اولین مبارزه خود در مسابقات دنیای بزرگسالان را مقابل گمزاتگادزی هالیدوف مجارستانی دارنده مدال برنز امیدهای اروپا برگزار کرد. رحمان 18ساله در این مسابقه که خیلی طوفانی شروعش کرد، با نتیجه 5 ـ صفر به برد رسید تا در مبارزه بعدی به مصاف حریف ژاپنی برود. عموزاد که لقب رحمان بی رحم را به خود اختصاص داده است، فنی ترین کشتی گیر نوجوان دنیا، عملکردی طوفانی در این مبارزه داشت.

رحمان عموزاد خلیلی در مرحله بعدی مقابل توشی هیرو هاسگاوا از ژاپن قهرمان امیدهای دنیا نهاده شد و درحالی که 5 بر 3 جلو بود در ثانیه های سرانجامی با نتیجه 9 بر 5 باخت. وی باید منتظر حضور حریفش در ملاقات فینال باشد تا بتواند به کار خود در گروه بازنده ها ادامه دهد.

وزن 86 کیلوگرم:

حسن یزدانی کاپیتان تیم ملی کشتی آزاد ایران بعد از یک دور استراحت، مقابل عظمت دولت بیکوف قزاقستانی نهاده شد و بعد از آنکه دو امتیاز از حریف پیش بود، خاک شد و مبارزه به تساوی دو ـ دو رسید. در ادامه قهرمان المپیک 2016 ریو و نایب قهرمان المپیک 2020 توکیو کشتی هجومی خود را در پیش گرفت و این مبارزه را با نتیجه 12 بر 2 با امتیاز عالی پشت سر گذاشت.

حسن یزدانی در دور سوم مسابقات مقابل راموس از پورتوریکو نهاده شد و در سه دقیقه با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و به نیمه نهایی رسید. وی در این مرحله به مصاف آرتور نایفونوف دارنده مدال برنز المپیک و دنیا از روسیه می رود. دیوید تیلور آمریکایی هم در کشتی همزمان این وزن، در 30 ثانیه حریفش را شکست داد و به نیمه نهایی رسید.

وزن 74 کیلوگرم:

یونس امامی اولین کشتی گیر ایرانی بود که روی تشک رفت و با حریف مغولستانی کشتی گرفت. امامی که سال 2019 مدال برنز قهرمانی دنیا در وزن غیرالمپیکی 70 کیلو را از آن خود نموده بود، طی یک غافلگیری مقابل بایامبادورج انخبایار خاک شد و دو امتیاز از دست داد اما در ادامه جبران و نتیجه را 2 ـ 2 کرد. او تایم اول را 4 ـ 2 به سود خود تمام کرد. یونس امامی که بعد از غافلگیری در ثانیه های اول، به خود آمده بود، مبارزه هوشمندانه و هجومی را در دستور کار خود قرار داد و این کشتی را با نتیجه 12 ـ 2 به سرانجام رساند.

یونس امامی در دور دوم مقابل نورکجا کایپانوف قزاقستانی با نتیجه 12 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

وی در دور سوم مسابقات قهرمانی دنیا با نتیجه 10 بر یک مغلوب کنچادزه نایب قهرمان گرجستانی دنیا شد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.

در صورتی که کنچادزه عصر امروز فینالیست گردد، امامی می تواند کارش را برای رسیدن به مدال برنز فردا در گروه شانس مجدد دنبال کند.

وزن 125 کیلوگرم:

امیرحسین زارع که دو ماه پیش در توکیو مدال برنز سنگین وزن المپیک 2020 را از آن خود کرد، در کشتی اول خود به مصاف خرامیانکوف از بلاروس رفت و در حالی که کار سختی مقابل این حریف نداشت، با نتیجه 6 بر صفر این حریف را از پیشِ رو برداشت.

امیرحسین زارع بعد از آنکه حریف بلاروسی خود را شکست داد، مقابل گویازدوفسکی از آمریکا نهاده شد و در کمتر از دو دقیقه کشتی گیر آمریکایی را با امتیاز عالی 10 بر صفر شکست داد. امیرحسین زارع با این پیروزی به نیمه نهایی رقابت ها رسید و عصر امروز برای رسیدن به فینال باید طاها آکگول ترک را از پیشِ رو بردارد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کشتی آزاد قهرمانی دنیا، حسن یزدانی و زارع به نیمه نهایی راه یافتند، شکست امامی و عموزاد مقابل حریفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی آزاد قهرمانی دنیا، حسن یزدانی و زارع به نیمه نهایی راه یافتند، شکست امامی و عموزاد مقابل حریفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید