عذرخواهی سرمربی آمریکا برای تغییر پرچم ایران

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا می گوید: بازی با ایران برای ما یک مسابقه فوتبال در برابر یک تیم دیگر است.

عذرخواهی سرمربی آمریکا برای تغییر پرچم ایران

به گزارش ایسنا، تیم های ملی فوتبال ایران و آمریکا فردا شب از ساعت 22:30 در استادیوم الثمامه قطر به میدان روند. گرگ برهالتر، سرمربی آمریکا در نشست خبری این مسابقه در پاسخ به سوال خبرنگار فاکس اسپورت درباره تاکتیک تیمش برای این ملاقات گفت: بله من به تاکتیک فکر می کنم اما به خاطر داشته باشید که این بازی ماهیت حذفی دارد و تنش و شادی زیادی خواهد داشت. باید تعهد داشته باشیم و متقابلا حمله کنیم و این یک بازی بحث برانگیز خواهشد بود و ما برای این مساله آماده هستیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا در واکنش به سوال خبرنگار ایرانی درباره حساس ترین بازی جام جهانی و این که فکر می کنید چند درصد از مردم جهان از برد تیم ملی ایران خرسند می شوند و اگر آمریکا پیروز گردد چند درصد خرسند می شوند؟ گفت: وقتی که درباره این مسابقه فکر می کنم، می بینم که بسیاری از افراد دیگر هستند که ملاحظات دیگری داشته باشند. برای ما یک مسابقه فوتبال در برابر یک تیم دیگر است و مسابقه شکل حذفی دارد و هر دو تیم دنبال صعود هستند و مساله همین است. ما می خواهیم روی تیم خودمان تمرکز کنیم و چیزی که هست یک مسابقه فوتبال است.

برهالتر در واکنش به سوال خبرنگار سوییسی درباره تغییر پرچم تیم ملی ایران در شبکه های اجتماعی تیم ملی فوتبال مردان آمریکا گفت: ما هیچ ایده ای از این کار نداشتیم. تمرکز ما درباره مسابقه است. نمی خواهم بگویم برایم اهمیت ندارد اما ما واقعا چهار سال است که کار کردیم و بین ایران و نگلستان دیدیم که چه اتفاقی افتاد و بعد که مقابل انگلستان مساوی کردیم، به این فکر می کنیم چه کار کنیم ایران را ببریم. ما از مردم ایران حمایت می کنیم اما دنبال برد هستیم.

او در پاسخ به سوالی درباره جنگ رسانه ای آمریکایی قبل از بازی با ایران و حرکت هوشمندانه کی روش به این مساله که به ضرر آمریکا می گردد و این که کلمه الله از پرچم ایران حذف شده و به فرهنگ، دین و هویت ایران توهین شده و فدراسیون فوتبال آمریکا بیانیه داده که این حرکت برای حمایت از مردم بوده و این کشور سیاست را در ورزش دخالت داده و آیا این مساله به ضرر تیمش خواهد بود یا روحیه بخش خواهد بود؟ گفت: تکرار می کنم که بازیکنان و تیم ما چیزی درباره این مساله نمی دانستند. این چیزی است که از کنترل ما خارج بود. می دانیم این یک مسابقه است و نتیجه این طور به دست می آید که چه کسی خوب است. تنها چیزی که می گوییم معذرت می خواهیم از سمت بازیکنان و مربیان. تنها چیزی که هست همین است.

برهالتر گفت: ایران تیم خوبی است و تلفیقی از هشت سال کار کردن است. چیزی است که در جام جهانی قبلی آغاز شده است. حمله متقابل ایران خوب است. طارمی را دارند. تیم محکمی هستند. مربی خوبی دارند. من کی روش را می شناسم و همانطور که گفتم بازی حذفی است.

سرمربی آمریکا در واکنش به این که چرا از ناوگان نظامی کشورش نمی خواهد از خلیج فارس خارج شوند؟ گفت: من با شما موافق هستم. ورزش باید کشورها را به همدیگر نزدیک کند. در همین حال هم که با هم رقابت می کنیم، با هم رفاقت داریم. باید در جام جهانی مانند برادر بازی کنیم و بنابراین این ورزش است.

وی درباره این که کی روش در انگلیس کار نموده و تجربه زیادی دارد و آیا از این مساله نمی ترسد؟ اظهار کرد: کی روش مربی مجربی است و مربی بسیار عالی است و مدت زمانی برای آمریکا کار نموده و کارش برای این که در فوتبال آمریکا تحول ایجاد کند، مفید بود. من شخصا برای او احترام قائلم.

برهالتر درباره حرف های غیرمحترمانه کلینزمن درباره ایران و مربی تیم ملی و این که آیا این یک جنگ روانی علیه ایران است؟ گفت: من اینجا آمده ام که درباره بازی ایران و آمریکا صحبت کنم و شما درباره کسی صحبت می کنید که در تلویزیون حرف زده است. این موضوع به این جا مربوط نمی گردد.

او درباره تجربه چهار ساله اش در تیم ملی آمریکا و فرا رسیدن یک لحظه مهم و این که چه اتفاقی برایش رخ داد که به امروز رسید؟ اظهار کرد: بازی با انگلستان و ولز جزو همین مدت بود. ما به عقب نگاه نمی کنیم. ما بازی انگلستان و ولز را فراموش کردیم. چیزی که می بینم، این است که باید تمرکز زیادی داشته باشیم و هیچ گونه انحرافی نیست که تمرکز آمریکا را پرت کند. واقعا این چهارسالی که طی کردیم، منجر شده که فردا شانس بزرگی برای صعود داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا در واکنش به این که آیا بین او و بعضی از عوامل تیمش اختلاف وجود دارد؟ گفت: در ارتباط با سفر چهار ساله صحبت کردید. ما چهار سال تعامل داشتیم. این را به شما می سپارم که درباره آن قضاوتی داشته باشید. من آدمی نیستم که نمایندگی این مساله را داشته باشیم. آزاد هستید حرف هایم را در نظر بگیرم. جی او یکی از اعضای تیم ما است و فکر می کنیم می تواند به تیم ما یاری کند.

وی درباره این که بازی با ایران به معنی ماندن یا رفتن به خانه است گفت: ایران جلوی انگلیس خیلی غیرفعال بود اما جلوی ولز تهاجمی بود و روحیه تیمی خوبی داشت و چیزی جلودار ایران نبود و آن زمان بود که به ایران نشان دادند که می توانند یک تیم فیزیکی و قوی اروپایی را شکست دهند. ما کی روش را می شناسیم و او هم می داند که بازی برای ما حذفی است.

برهالتر درباره این که آیا در گذشته با کی روش کار نموده و آیا می تواند درباره نفوذ او در این مسیر حرکت با ایران بگوید؟ اعلام نمود: او یک سال وقت گذاشت تا فوتبال آمریکا را تجزیه و تحلیل کند. او در آمریکا هم بازی می کرد. او نظارت زیادی روی آمریکا داشت و تجربه زیادی در ارتباط با مربیگری توسعه جوانان دارد. کار او نظارت بر کار ما بود و در پروژه سال 2010 گزارش می داد. او بینش خوبی داشت و این فرصت را داشت که به رئال مادرید و بقیه تیم ها برود. کی روش یک مربی با دانش و باتجربه است. ما چشم به راه مسابقه فردا هستیم. باید بگویم که هیچ وقت نمی توان قبل از بازی گفت چه اتفاقی رخ می دهد. باید بگوییم این تیم براساس عملکرد خود مورد قضاوت قرار می گیرد. ما با این بازی به این ترتیب نگاه می کنیم.

سرمربی تیم ملی آمریکا درباره این که چه چیزی ضروری است در تیمش بهبود بخشد و نگران گل نزدن بازیکنانش نیست؟ اظهار کرد: صحبت کردیم که چقدر مشکل است تیمی در جام جهانی گل بزند. واقعا ایجاد فرصت گلزنی در جام جهانی سخت است. بحث ما این است که چطور فرصت گلزنی ایجاد کنیم. البته در این بازی مجبوریم گل بزنیم و باید آرام باشیم و برنامه ریزی کنیم و برنامه خودمان را اجرا کنیم.

وی درباره این که تا دو ماه پیش هیچ کس از تیم او حمایت نمی کرد و آیا مردم از تیم او حمایت می نمایند یا این موضوع اهمیتی ندارد؟ اظهار کرد: نمی توانم برای همه آمریکایی ها صحبت کنم که چه می خواهند اما به نظر می رسد حمایت کافی را در کشور خودمان داریم. آمریکا کشوری است که رقابت های مختلفی برگزار می گردد و فکر می کنم فردا هم حمایت کافی وجود خواهد داشت.

برهالتر در واکنش به این که ایرانی های دارای پاسپورت نمی توانند به آمریکا بروند و ویزا صادر نمی گردد اما آمریکایی می توانند به راحتی به ایران بیایند گفت: من درباره سیاست اطلاع ندارم من یک مربی فوتبال هستم و در ارتباط با سیاست بین المللی هم نقطه نظری ندارم.

سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا در پاسخ به این سوال که فکر می نماید فردا به نتیجه لازم می رسد یا خیر؟ گفت: با توجه به بازی آخر ایران، انتظار ندارم بازی را رها نمایند. دیدید که هر کاری می خواستند انجام دادند و در هر لحظه از بازی برترین اثر را به جا گذاشتند و می دانیم که فردا نباید منتظر حمله ایران باشیم. باید حمله کنیم و اگر نبریم، صعود نمی کنیم. انتظار دارم کی روش هر چیزی که ضروری است، انجام دهد.

برهالتر درباره ارزیابی خود از بازیکنان تیم ملی کشورش در خط میانی گفت: فکر می کنم عملکرد و اجرای آمریکا در بازی اول به شکل خاصی بود و در بازی دوم حاجی رایت موثر بود و توانست بازی را زنده نگه دارد و کانال های خوبی را برای راهنمایی توپ به جلو نگه دارد. فکر می کنم بازی خوبی انجام دادند. بقیه اعضای تیم باید بتوانند این فرصت ها را تمام نمایند. باید ببینیم در بازی با ایران چطور بازی را پیش می بریم و به نتیجه می رسیم. با توجه به جایگزین هایی که برای خط حمله داریم، فکر می کنم به مقدار کافی در خط حمله بازیکن داریم.

او درباره این که در سال 98 بازی ایران و آمریکا را تفسیر می کرد و درباره خاطره خود از آن بازی گفت: آن بازی سوراخی در مغزم ایجاد نموده و یک تیمی بود که می خواست ببرد و یک تیم دیگر بود که اشتها نداشت. ایران متمرکز و متعهد برای برد بود و این که شانس این که داشته باشیم به پیش برویم باید ذهنیت پیروزی را داشته باشیم. می دانیم ایران تیم خوبی است و نمی خواهیم اشتباهات گذشته را انجام دهیم.

سرمربی تیم ملی آمریکا درباره این که بازیکنانش برای احساس پیشرفت باید به پیروزی برسند، اظهار کرد: برد همواره احساس پیشرفت ایجاد می نماید. با توجه به تلاشی که در چهار سال گذشته داشتیم، خیلی مهم است که برد داشته باشیم و طی سال گذشته عملکرد منسجمی داشتیم که به جام جهانی برسیم و برای خیلی از ماها اولین فرصت برای حضور در جام جهانی است. فکر می کنم با توجه به این شرایط که یک گل را به امری ملموس تبدیل کردیم، امیدوار هستیم فردا گل های بیش تری بزنیم. برای پیش رفتن یک راه وجود دارد و آن هم موفقیت ماست.

در ادامه مایکل کمربک، مدیر رسانه ای این تیم درباره این که روز گذشته و در نشست خبری این تیم به نقد و بررسی کالاهای دیجیتال ایرانی فرصت پرسش سوال داده نشد و بعد هم برهالتر تیمش را پشت تابلوهای تبلیغاتی تمرین داد تا گزارشی از تمرینات درست نگردد، گفت: این قوانین فیفا است. اولین باری بود که این مساله مطرح شد.

برهالتر در واکنش به این که آیا پیروزی و برد ایران در جام جهانی 98 را به یاد دارد؟ گفت: همانگونه که در دو سوال قبلی گفتم، عملکرد ایران خوب بود و تیم محکمی بود و آن شب محکم و مستحکم بازی کرد و نشان می دهد یک تیم باید چه تعهدی داشته باشد.

منبع: فرارو

به "عذرخواهی سرمربی آمریکا برای تغییر پرچم ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عذرخواهی سرمربی آمریکا برای تغییر پرچم ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید