کار زشت کارلوس کی روش در قطر

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، تیم ملی فوتبال ایران با راهنمایی کارلوس کی روش در جام جهانی 2022 قطر شرکت کرد و پس از باخت به انگلیس و آمریکا و پیروزی برابر ولز، از این رقابت ها حذف شد.

کار زشت کارلوس کی روش در قطر

قرارداد کی روش با ایران تا سرانجام سال 2022 بود، اما او بعد از حذف از جام جهانی چند روز به ایران آمد و سپس به کشور پرتغال سفر کرد. پس از چند ماه کی روش که مدنظر چند تیم ملی از جمله چین، قطر و آمریکا بود در نهایت کشور قطر را انتخاب و کارش را در تیم ملی میزبان جام جهانی آغاز کرد.

راجر دسا دستیار کی روش در تیم های ملی مصر و ایران این بار هم در قطر به عنوان مربی در کنار او حضور خواهد داشت. دسا که ارتباط خوبی با رسانه های کشور آفریقای جنوبی دارد هر چند مدت یکبار مصاحبه ای انجام می دهد و برخی از مسائل پشت پرده و اخبار مختلف را رسانه ای می نماید.

او این بار در مصاحبه ای با یکی از برنامه های آفریقای جنوبی اعتراف نموده است که پیشنهاد قطر به کی روش در زمانی به او رسیده که هنوز سرمربی ایران بوده و در جام جهانی روی نیمکت تیم ملی می نشسته است!

دسا در این خصوص گفت: من مشتاقانه منتظر چالش بزرگ پیش رو هستم. این [گفتگوها]از جام جهانی آغاز شد. ما یک دیدگاه داشتیم و این فقط یک گپ و گفت بود در حالی که هنوز با ایران آنجا بودیم.

وی اضافه نمود: سپس تصمیم گرفتیم به تعطیلات برویم و چند فرصت را آنالیز کردیم. ما چند هفته پیش در قطر جلسه ای داشتیم و مدتی طول کشید تا آن قرارداد را امضا کنیم.

دسا بعلاوه گفت که مأموریت این است که تیم قطر را برای جام جهانی بعدی که به میزبانی مشترک ایالات متحده آمریکا، کانادا و مکزیک برگزار می گردد، آماده نمایند.

مربی سابق تیم ملی ایران توضیح داد: ما به احتمالات و اینکه کار در مورد چیست نگاه می کنیم و به آن متعهد هستیم. امیدوارم سه سال و نیم تعهد خوبی باشد.

دسا که برای سومین بار متوالی دستیاری کی روش را تجربه می نماید، در مورد قطر گفت: یک شغل بزرگ در پیش روی ما است، اما این کشوری است که جاه طلبی های بزرگ و کشوری خارق العاده برای زندگی دارد؛ بنابراین چالشی است که ما آماده آن هستیم. آن ها می خواهند خودشان را بهتر نمایند و رؤیای بزرگ، راهیابی به جام جهانی بعدی است. ما می دانیم که کار های زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

مربی تیم ملی قطر در رابطه با فهرست این تیم یادآور شد: سعی می کنیم با بازیکنان جام جهانی گذشته تیم را تقویت کنیم. آن ها یک جام جهانی فوق العاده را میزبانی کردند، بنابراین فکر می کنم آن ها فقط می خواهند ثابت نمایند که در زمین هم خوب هستند. این مکان فوق العاده ای برای کار خواهد بود. ما مشتاقانه منتظر تجربه تازه و یک زندگی متفاوت هستیم.

دسا بعلاوه اطمینان می دهد که کی روش و کادر فنی او در قطر مربی پروازی نیستند. او گفت: آن ها نمی خواستند ما برای چند هفته آنجا باشیم. وقتی به خانه رفتیم، از همه ما یک کار تمام وقت می خواستند.

منبع: فرارو

به "کار زشت کارلوس کی روش در قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کار زشت کارلوس کی روش در قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید