یوفا در مبارزه با سوپرلیگی ها عقب نشینی کرد، پیروزی یاغی های اروپا با حمایت مراجع قضایی

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، اتحادیه فوتبال اروپا با انتشار بیانیه ای گفت که فعلاً از مجازات سه بنیان گذار سوپرلیگ که هنوز حاضر به انصراف از حضور در این تورنمنت نشده اند، صرفنظر نموده است.

یوفا در مبارزه با سوپرلیگی ها عقب نشینی کرد، پیروزی یاغی های اروپا با حمایت مراجع قضایی

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، هشدار وزارت دادگستری سوئیس به یوفا و فیفا در مورد مجازات سه باشگاه یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا به صرف اقدام به تشکیل یک تورنمنت فوتبال انحصاری مؤثر واقع شد و اتحادیه فوتبال اروپا که مقر آن در شهر نیون سوئیس است، با انتشار بیانیه ای اعلام نمود که رسیدگی به پرونده انضباطی این سه باشگاه تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.

یووه، رئال مادرید و بارسلونا سه بازمانده تورنمنتی هستند که قراربود با حضور 12 تیم در قالب سوپرلیگ اروپا، با یکدیگر رقابت کننده از عواید اقتصادی قابل توجه آنها که از سوی بانک جی پی مورگان آمریکا تأمین می شد بهره ببرند. هرچند پس از تهدیدات یوفا، فیفا و بعضی مسئولان سیاسی از جمله بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، هر شش نماینده انگلیسی حاضر در این رقابت ها شامل منچستریونایتد، منچسترسیتی، آرسنال، تاتنهام، چلسی و لیورپول، تیم های ایتالیایی میلان و اینتر و اتلتیکومادرید اسپانیا انصراف دادند و به این ترتیب پروژه برگزاری سوپرلیگ تنها 48 ساعت پس از اعلام رسمی شکل گیری آن تعلیق شد. با این حال یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا در این تورنمنت ماندند و یوفا هم آنها را تهدید به مجازاتی سنگین کرد. گفته شد که یوفا میخواهد این سه باشگاه را برای حداقل یک فصل از حضور در رقابت های اروپایی محروم کند.

در واکنش به تهدیدهای یوفا و دیگر سازمان های داخلی و بین المللی، این سه باشگاه به وسیله مراجع قانونی برای احقاق حقوق خود دست به کار شدند و نتیجه اش هم هشداری بود که وزارت دادگستری سوئیس به یوفا و فیفا داد.

چیزی که دست یوفا را برای مجازات یاغیان سوپرلیگی بست، سرعت عمل رؤسای سه باشگاه یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا برای تنظیم شکایت علیه این سازمان به وسیله دادگاهی در مادرید بود که به نفع آنها رأی داد. به این ترتیب اگر یوفا اقدامی برای مجازات این سه باشگاه انجام می داد و نمی توانست ادله کافی برای اثبات قانون شکنی آنها به دادگاه مادرید ارائه کند، ملزم به پرداخت غرامت به شاکیان پرونده می شد. یوفا برای اینکه بتواند به هدف خود برای مجازات این سه باشگاه برسد ابتدا باید نسبت به حکم صادر شده از سوی مراجع قضایی اعتراض کند و گرنه در قبال هر تصمیمی که خودسرانه اتخاذ کند مسئول خواهد بود و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "یوفا در مبارزه با سوپرلیگی ها عقب نشینی کرد، پیروزی یاغی های اروپا با حمایت مراجع قضایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یوفا در مبارزه با سوپرلیگی ها عقب نشینی کرد، پیروزی یاغی های اروپا با حمایت مراجع قضایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید