صنعت گیاهان دارویی کرمان در راستا رشد نهاده شد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکصد و بیست و یکمین جلسه ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی (ایران) معاونت علمی و فناوری با حضور مسئولان بخش های مختلف این حوزه و اعضای ستاد برگزار گردید.

صنعت گیاهان دارویی کرمان در راستا رشد نهاده شد

محمد حسن عصاره دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی (ایران) گفت: شروع سال جدید با اتفاقاتی همراه بود از سویی باران این مائده و هدیه آسمانی فرود آمد. بارش 30 تا 40 میلیارد مترمکعب آن هم در سرزمینی خشک و نیمه خشک نعمت بزرگی است. این تحول در طبیعت خیزش آبی را برای تالاب ها، رودخانه ها و دشت ها ایجاد کرد.

وی ادامه داد: از سویی نیز سیل آسیب و خساراتی را برای هم وطنانمان ایجاد کرد که امیدواریم این آلام به زودی برطرف گردد. مسئولان کشور به شدت در این راستا در حال کوشش هستند تا در کوتاه مدت نیازهای اساسی مردم تأمین گردد.

عصاره ادامه داد: در این نشست تهیه برش استانی نقشه راه توسعه گیاهان دارویی و طب سنتی بر اساس سند ملی گیاهان دارویی در استان کرمان به عنوان یکی از اقدامات ستاد آنالیز می گردد؛ زیرا عملکرد این استان طی سال های گذشته در زمینه گیاهان دارویی موفقیت آمیز بوده و فعالیت های مناسبی نیز در این زمینه اجرا شده است. این جهش در استان کرمان کاملاً مشهود است که می توان به افزایش سطح زیر کشت گل محمدی به بیش از 3 هزار هکتار اشاره نمود. البته برای فراوری بعضی محصولات همچون زیره سیاه و وسمه نیز می توان روی این استان حساب کرد.

به گفته وی، نگرش از تهیه این برش استانی ورود دانش به چرخه صنعت، گلخانه و مزرعه است و باید آن را گامی برای تحقق اهداف سند و جریان سازی آن دانست. همچنین بیشتر محصولات فراوری در خود استان کرمان فرآوری نمی گردد که با ورود به این حوزه می توان اشتغالزایی خوبی را برای جوانان ایجاد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "صنعت گیاهان دارویی کرمان در راستا رشد نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعت گیاهان دارویی کرمان در راستا رشد نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید