عایدی روستاییان گلستان در یک سال گذشته از میانگین کشوری بالاتر بود

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، استاندار گلستان گفت: در یک سال گذشته عایدی روستاییان گلستان از میانگین کشوری بالاتر بود و در تمام روستاهای استان ظرفیت کشاورزی وجود دارد.

عایدی روستاییان گلستان در یک سال گذشته از میانگین کشوری بالاتر بود

به گزارش خبرنگار گروه استان های نقد و بررسی کالاهای دیجیتال از گرگان، حق شناس استاندار گلستان گفت: گلستان استانی منحصر به فرد در تنوع اقلیمی و محصولات کشاورزی است و بیش از 92 محصول زراعی و باغی در این استان فراوری می گردد و یقینا بهره گیری از تکنولوژی های آبی و خاکی می تواند به ارتقا فراوریات کشاورزی یاری کند.

او اضافه نمود: خروجی این نمایشگاه می تواند ارتقای عایدی های مردم خصوصاً کشاورزان باشد و البته طی یک ساله گذشته عایدی های مردم روستایی استان بیش از میانگین کشوری بوده است.

حق شناس ادامه داد: قریب به هزار روستا در گلستان وجود دارد که ظرفیت بی نظیر برای فعالیت های کشاورزی خصوصاً کشت گلخانه ای است.

او اضافه نمود: در بین 190 کشور دنیا ایران جزو 30 کشور آخر بارندگی سالانه است و این شرایط خشکسالی لزوم استفاده بهینه از منابع آبی و خاکی را می طلبد.

حق شناس گفت: جمهوری قزاقستان به علت هم پیمان بودن با جمهوری اسلامی در پیمان های شانگ های و اوراسیا و همراهی با این جمهوری در کنوانسیون های دریایی و ارتباطات استان با این کشور در زمینه دریایی، زمینی و ریلی و تنوع فراوری محصولات کشاورزی ظرفیتی منحصر به فرد برای استان محسوب می گردد.

او اضافه نمود: منابع ایجاد یک گلخانه هزار یا 2هزار متری با استفاده از ظرفیت تسهیلات بانکی در مدت زمان 2تا 3 سال قابل برگشت است و در عین حال تاثیر بسزایی در ارتقا عایدی های روستایی دارد.

ق

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "عایدی روستاییان گلستان در یک سال گذشته از میانگین کشوری بالاتر بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عایدی روستاییان گلستان در یک سال گذشته از میانگین کشوری بالاتر بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید