دهقانکار: پذیرش مسئولیت از سر شجاعت نبود، آشنا: سرباز جمهوری اسلامی هستم

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال ، آئین تودیع قادر آشنا، مدیرعامل پیشین و معارفه ایوب دهقانکار، سرپرست موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران شنبه (13 اردیبهشت ماه) برگزار گردید.

دهقانکار: پذیرش مسئولیت از سر شجاعت نبود، آشنا: سرباز جمهوری اسلامی هستم

دهقانکار در این آیین درباره انتخابش به عنوان سرپرست موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران گفت: تمام کوششم را می کنم که لایق حسن نگاه و اعتماد همکاران باشم. از دکتر آشنا بابت همه کوشش هایی که طی حضورش در این موسسه داشت تشکر می کنم و امیدوارم در ادامه راه براساس ریل گذاری او حرکت کنم. خدا را شاهد می گیرم پذیرش این مسئولت از سر شجاعت نبود بلکه معتقدم با کریمان کار کردن سخت نیست.

وی اضافه کرد: بیشتر از حرف کار باید انجام داد. درباره اهمیت موسسات زیرمجموعه معاونت امور فرهنگی همین بس که از 14 مسأله اولویت دار وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی که در صحن مجلس شورای اسلامی طرح شد یازده مساله اختصاصی بیشتر ذیل این موسسات تعریف شده است. بنابراین امیداوریم این موسسه با همکاری نیروهای انسانی، اصحاب صنف و رسانه ها، در حوزه فرهنگ، فعال و پیشرو باشد.

سرباز جمهوری اسلامی هستم

قادر آشنا در ادامه این آیین با تشکر از اهالی صنف و همکاران سابق خود در موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران گفت: انتخاب دکتر ایوب دهقانکار به عنوان سرپرست موسسه نمایشگاه های فرهنگی به جا و درست بود.

وی ادامه داد: سرباز جمهوری اسلامی هستم به جبهه رفتم و افتخار می کنم هرچه کردم انجام وظیفه بود اگر روزی تکلیف گردد حتی نگهبان و دربان کشوری نیز برایم افتخار است. از همه عزیزان و همکاران سپاسگزاری می کنم و حلالیت می طلبم و تاکید می کنم هر تصمیم و اتفاقی که در موسسه نمایشگاه های فرهنگی سیاستگذاری شد با همراهی وزیر محترم و معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

آشنا؛ مدیری سخت کوش و شکیبا

هومان حسن پور در ادامه این آیین با لحنی طنز آمیز گفت: این نشست وداع به نظر نمی رسد بلکه چرخش مدیران را نشان می دهد.

وی با اشاره به خصوصیات مدیریتی قادر آشنا گفت: دکتر آشنا در دوره مدیریت خود شیوع ویروس کرونا را تجربه کرد و فعالیت وی در این دوران با وجود همه محدودیت ها قابل تقدیر است. او سخت کوش بر سر مواضع خود پایدار بود.

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با بیان اینکه طی چند دهه گذشته مسائل بسیاری از جمله جنگ را پشت سر گذاشته ایم بیان نمود: نباید در زمان شیوع ویروس کرونا فراموش کنیم استراتژی های کوتاه مدت به بلندمدت تبدیل نگردد. در حال حاضر سرمایه و نیروی انسانی قابل توجهی در سه موسسه وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد.

حسن پور درباره ویژگی های ایوب دهقانکار؛ سرپرست موسسه نمایشگاه های فرهنگی ادامه داد: سخت کوشی، شکیبای، خویشتنداری از ویژگی های شاخص دکتر ایوب دهقانکار است. بنابراین احساس می کنیم که در جریان ادغام موسسات پیروز خواهد بود.

دهقانکار نیرویی انقلابی و ارزشی است

حسین صفری از همکاران موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران نیز در این آیین با اشاره به حضور 15 ماهه دکتر قادر آشنا در این موسسه وی را مدیر دلسوز، صادق و پرکوشش برای تأمین و حفظ معیشت نیروهای انسانی توصیف کرد. وی همچنین پذیرش مسئولیت سرپرستی موسسه از سوی ایوب دهقانکار را از سر شجاعت دانست و انتخاب یک مدیر جوان را نشانه خیر و جوانگرایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان نمود.

سردار علی ناظری، مدیرعامل مجموع ناشران دفاع مقدس نیز در این آیین ترویج فرهنگ کتابخوانی حوزه دفاع مقدس و مقاومت در داخل و همچنین در کشورهای حوزه مقاومت اسلامی را از نتایج درخشان مدیریت قادر آشنا در موسسه نمایشگاه های فرهنگی ارزیابی کرد و انتخاب ایوب دهقانکار به عنوان سرپرست این موسسه را، انتخاب نیروی انقلابی، ارزشی و موثر برای نشر دفاع مقدس دانست.

آئین تودیع قادر آشنا، مدیرعامل پیشین و معارفه ایوب دهقانکار، سرپرست موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران با حضور محسن جوادی، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ نیکنام حسینی پور، مدیرعامل موسسه خانه کتاب و جمعی از مدیران فرهنگی و اصناف صنعت نشر در تالار مرحوم عاشوری موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران برگزار گردید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "دهقانکار: پذیرش مسئولیت از سر شجاعت نبود، آشنا: سرباز جمهوری اسلامی هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهقانکار: پذیرش مسئولیت از سر شجاعت نبود، آشنا: سرباز جمهوری اسلامی هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید