دبی؛ اولین شکلات جهان که با شیر شتر درست می گردد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، این برنامهٔ مزه در دبی نگاهی دارد به مراحل فراوری نخستین شکلات شیر شتر در این شهر.

دبی؛ اولین شکلات جهان که با شیر شتر درست می گردد

شیر شتر، شیری است کم چرب و پُر ویتامین که هضمش آسانتر از شیر گاو است. پژوهش ها نشان می دهد که این شیر قند خون را کم می نماید و نزدیکترین نوشیدنی به شیر مادر است.

فراوری شیر شتر در بیابان ها و هم مزارع پرورش شتر دبی مرسوم است. اما نگاهی داریم به نخستین کارخانهٔ شکلات سازی با شیر شتر در دبی به مدیریت مارتین ون آلمسیک.

شیر مصرفی کارخانه شکلات سازیِ النسما از یک مزرعهٔ پرورش شتر در نزدیکی آن می آید.

مارتین شرح می دهد که کار فراوری شکلات با کاکائو آغاز می گردد. دانه های کاکائو با پوست به کارخانه می رسد و نخست مغزشان را در می آورند، چون مغز و حتی هستهٔ کاکائو عطر خیلی خوبی دارد.

کاکائو برشته شده و بعد آن را به پودر صدف اضافه می نمایند. بعد یک همزنِ سایشی، مخلوط را کمی گرم می نماید تا عطر آن دربیاید. بعد هم شیرخشک شتر را می افزایند، یعنی مادهٔ اصلی که این شکلات را متفاوت می نماید. سپس اینها به این مخلوط اضافه می گردد؛ اقاقیا، عسل، بوربون، وانیل، شکر، کرهٔ کاکائو و البته شیرخشک شتر.

شکلات را با شیرخشک درست می نمایند، چون 90 درصدِ شیر را آب تشکیل می دهد و کرهٔ کاکائو با آب نمی سازد.

مارتین می گوید که ظرفیت فراوری شرکتش حدود 300 کیلو شکلات در روز است و هر دوازده ساعت حدود 300 بسته شکلات فراوری می نماید.

ازآنجا که چربی شیر شتر خیلی کم است، و اندکی هم نمک دارد، شکلات حاصل از آن هم چربی زیادی ندارد و کمی هم نمک دارد. برای همین شکلاتی که به جای چربی شیر، فقط کره ٔ کاکائو دارد خیلی خاص است.

محصولات این کارخانه بسته بندی شده و به نقاط زیادی در جهان از سن دیه گو گرفته تا سیدنی صادر می گردد.

به فیسبوک نقد و بررسی کالاهای دیجیتال فارسی بپیوندید

منبع: یورونیوز

به "دبی؛ اولین شکلات جهان که با شیر شتر درست می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبی؛ اولین شکلات جهان که با شیر شتر درست می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید