خسارت 297 میلیارد و 500 میلیون ریالی بارش های بهاری به بخش کشاورزی گناباد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس اداره جهاد کشاورزی گناباد گفت: بارش ها از ابتدای امسال تا کنون، 297 میلیارد و 500 میلیون ریال به بخش کشاورزی شهرستان گناباد خسارت وارد نموده است.

خسارت 297 میلیارد و 500 میلیون ریالی بارش های بهاری به بخش کشاورزی گناباد

علیرضا حسین زاده بیان نمود: بارش های بهاری به صورت تگرگ و همچنین روان آب ناشی از بارندگی های شدید، باعث خسارات جدی به منابع آبی و محصولات باغی و زراعی شهرستان شد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان خسارت مربوط به بارش تگرگ در روزهای اخیر بوده است، اضافه نمود: بارش تگرگ شدید در مدت زمان کم باعث خسارت به قنات ها، مزارع گندم، جو و زیره و همچنین باغات پسته، زردآلو، هلو و گردو شد.

وی بیشترین میزان خسارت را مربوط به محصولات باغی و سردرختی های شهرستان ذکر کرد.

حسین زاده بیان نمود: با وجود خسارت هایی که این بارش ها در منطقه داشته است اما میزان بارندگی شهرستان بسیار خوب است و تا کنون 205 میلیمتر بارندگی در گناباد داشته ایم که این میزان نسبت به دوره آماری قبل 2.78 درصد و نسبت به سال قبل 3.7 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر منابع آبی و قنات ها و چشمه ها شرایط بسیار خوبی دارند و 599 رشته قنات شهرستان نیز به لطف بارندگی های قابل توجه فصل بهار، از آب دهی مطلوبی برخوردار هستند.

رئیس اداره جهاد کشاورزی گناباد اظهار کرد: با توجه به بارندگی های مناسب، پیش بینی می کنیم که سال زراعی پیش رو سال خوب و با برکتی برای کشاورزان باشد و شاهد افزایش محصولات کشاورزی در منطقه باشیم.

پسته، گندم، جو، انگور، هلو، زردآلو، بادام و گردو از جمله مهم ترین محصولات زراعی و باغی شهرستان گناباد هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خسارت 297 میلیارد و 500 میلیون ریالی بارش های بهاری به بخش کشاورزی گناباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت 297 میلیارد و 500 میلیون ریالی بارش های بهاری به بخش کشاورزی گناباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید