بازگشایی کمپ های ترک اعتیاد در مراغه

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مراغه گفت: کمپ های ترک اعتیاد با رعایت پروتکل های بهداشتی از هفته اول تیرماه بازگشایی می شوند.

بازگشایی کمپ های ترک اعتیاد در مراغه

به گزارش خبرنگار از، شعفی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مراغه در نشست هماهنگی بازگشایی این کمپ ها گفت: کمپ های ترک اعتیاد با رعایت پروتکل های بهداشتی از هفته اول تیرماه بازگشایی می شوند.

شعفی اضافه کرد: با توجه به مصوبه ستاد کرونا در ماه های اخیر، این مراکز برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری تعطیل شده بود.

او گفت: با این وجود و با توجه به اینکه تردد معتادان متجاهر و پرخطر برای سلامت جامعه می تواند تهدیدی جدی باشد، کمپ های ترک اعتیاد فعالیت خود را از سر خواهند گرفت.

شعفی اضافه کرد: با فعالیت مجدد این مراکز، کنترل و نظارت های بهداشتی توسط نهاد های متولی امر در زمینه رعایت موازین بهداشتی در آن ها تشدید می گردد.

او اضافه کرد: برای این منظور، پروتکل های بهداشتی تدوین شده از سوی وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی در کمپ های ترک اعتیاد مورد توجه قرار می گیرد.

او اضافه کرد: بازدید اولیه از شرایط بهداشتی این مراکز از جمله تمهیداتی است که توسط مدیران و دستگاه های نظارتی و بهداشتی در قالب اکیپ مشترک پیش از بازگشایی انجام خواهد شد.

مجتهدی معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه گفت: براساس بخشنامه های وزارت بهداشت، راهنمای پذیرش در کمپ های ترک اعتیاد براساس پروتکل های بهداشتی مصوب سازمان بهزیستی کشور خواهد بود.

مجتهدی اضافه کرد: در این راستا، طرح فاصله گذاری اجتماعی در کمپ های ترک اعتیاد و نیز رعایت بهداشت عمومی و فردی و نحوه پذیرش به صورت پروتکل های بهداشتی انجام می گردد.

سرهنگ ریحانی رئیس پلیس پیشگیری مراغه نیز گفت: با شروع به کار مجدد کمپ های ترک اعتیاد، معتادان متجاهر و پرخطر از سطح شهرستان جمع آوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی تحویل کمپ های ترک اعتیاد می شوند.

سرهنگ ریحانی اضافه کرد: با جمع آوری این معتادان، پایش سلامتی و بهداشتی آنان اجرا شده و در مراکز ترک اعتیاد نگهداری خواهند شد.

شهرستان مراغه با حدود 268 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بازگشایی کمپ های ترک اعتیاد در مراغه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی کمپ های ترک اعتیاد در مراغه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید