لزوم به ثبات رسیدن اقتصاد کشور با یاری بخش خصوصی

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، معاون مالی رئیس جمهور بر ضرورت به ثبات رساندن اقتصاد کشورمان با یاری بخش خصوصی تاکید نمود.

لزوم به ثبات رسیدن اقتصاد کشور با یاری بخش خصوصی

آقای رضایی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان آذربایجان شرقی گفت: تجارت نقش مهمی در فراوری و ترانزیت و عایدی ملی دارد و اگر کشور صادرات محور باشد عایدی ملی از ترانزیت هم افزایش می یابد.

جاده ابریشم در دوران صفوی برای ارتباط با غرب و شرق استفاده می شد و تا زمانی که کشتی های بخار روی کارآمد این جاده استفاده داشت، بعدا هم با توسعه ریلی متاسفانه ما نتوانستیم پیشرفت ریلی داشته باشیم.

ایران همواره از صادرات و ترانزیت ثروت عظیمی به دست می آورد، ولی در 100 ساله گذشته از این ثروت محروم شده است.

یکسری اصلاحات در دولت شروع شده است و مسائل ساختار بودجه را به جد پیگیر هستیم چراکه این موضوع هم به مردم و هم دولت ضربه زیادی زده است.

بازنشستگان همواره اعتراض دارند و باید مسائل آنان را حل کنیم.

یک بخش از اصلاحات اقتصادی مربوط به کارآفرینان و بخشی هم مربوط به دولت است که باید دست در دست هم دهیم تا اصلاحات اساسی در تجارت خارجی صورت گیرد و از شما کار آفرینان تقاضا دارم به ما یاری کنید و ما هم قصد داریم کار های با دل و جرات تری انجام دهیم.

صنعت سازی با کارخانه سازی فرق دارد؛ زیرا کارخانه محصول صنعتی فراوری می نماید، اما صنعت بحث گردشگری و سلامت خدماتی است که متاسفانه ما کارخانه سازی نموده ایم، اما صنعت سازی ننموده ایم.

ما امروز از چند کارخانه بازدید کردیم؛ ماشین سازی تبریز با وجود اینکه دستگاه هایش عوض نشده، اما باز هم می تواند ماشین آلات سنگین و بزرگی را فراوری کند، اما همین موضوع مستلزم مرتبط شدن کارآفرینان با کارخانجات است.

نمی گردد اداره ای در تهران داشت و برای تمام شهر ها یک بخشنامه ثابت صادر کرد بلکه باید تفویض اختیارات صورت گیرد و این کار هم مستلزم صنعت سازی است.

تفویض نشدن اختیار به استان ها قفسی ساخته که ما نمی توانیم انتظار پیشرفت داشته باشیم، باید استان ها اختیار داشته باشند.

آقای عابدین خرّم استاندار آذربایجان شرقی هم در این نشست گفت: ظرفیت و سرمایه معادن بزرگ استان باید در داخل همین استان استفاده گردد چرا که نقش مهمی در گردش اقتصادی استان دارد.

حرکت جدی و خوبی در حوزه رشد استان شروع شده است و بخش دولتی نیز تمام قد و بدون بهانه در خدمت بخش خصوصی است و جهت را فراهم می نماید.

حرکت خوبی در استان شروع شده است، ولی ما خود را راضی به وضع موجود نمی بینیم و نقشه راهی تهیه نموده ایم تا شرایط مطلوب را نشان دهد و باید برای رسیدن به رشد اقتصادی بالای 7 درصد کوشش کنیم که این موضوع ممکن نیست مگر با همکاری بخش خصوصی و سایر بخش های دولتی.

در این جلسه جمعی از اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز و روسای انجمن ها و تشکل های صنعتی استان به بیان مسائل خود پرداختند.

نقد و بررسی کالاهای دیجیتال آذربایجان شرقی تبریز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "لزوم به ثبات رسیدن اقتصاد کشور با یاری بخش خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم به ثبات رسیدن اقتصاد کشور با یاری بخش خصوصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید