امینی: برگزاری مراحل لغوشده لیگ های جهانی کاراته منطقی نیست، برای انتخاب کادر فنی پایه ها بی تفاوت نیستیم

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، اشرف امینی، نایب رئیس بانوان فدراسیون کاراته تأکید کرد، این فدراسیون نسبت به انتخاب اعضای کادر فنی تیم های پایه کاراته کشورمان بی تفاوت نیست.

امینی: برگزاری مراحل لغوشده لیگ های جهانی کاراته منطقی نیست، برای انتخاب کادر فنی پایه ها بی تفاوت نیستیم

اشرف امینی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، درباره تعویق یک ساله رقابت های المپیک توکیو گفت: فکر می کنم که با توجه به شرایط و کسب دو سهمیه المپیک از طریق رنکینگ و آسیب دیدگی حمیده عباسعلی در اواخر سال گذشته، تعویق رقابت های المپیک توکیو برای ما یک فرصت بود. علی رغم مسائل و ناراحتی های زیادی که ویروس کرونا برای دنیا ایجاد کرده است، اما تعویق المپیک باعث خواهد شد تا حمیده عباسعلی دوران بازتوانی خود را به بهترین نحو پشت سر بگذارد تا به نتایج خوبی در المپیک 2021 دست پیدا کنیم.

وی در مورد زمان بازگشت رسمی حمید عباسعلی به تمرینات گفت: با توجه به اینکه می دانیم تا آغاز رقابت های المپیک زمان کافی را در اختیار داریم، عجله ای برای بازگشت زودهنگام عباسعلی نداریم. عباسعلی در شرایط فعلی برای دوران بازتوانی و فیزیوتراپی زمان بیشتری می گذارد و این موضوع اتفاق خیلی خوبی است. اگر قرار بود مسابقات المپیک در زمان مقرر برگزار شود، قطعاً عباسعلی زودتر تمرینات خود را آغاز می کرد، اما در شرایط فعلی او حتی می تواند دو تا سه ماه دیگر تمریناتش را آغاز کند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون کاراته در پاسخ به این سؤال که با توجه به تعویق یک ساله المپیک، فدراسیون دنیای برنامه ای برای برگزاری مراحل لغوشده لیگ های دنیای خواهد داشت، گفت: فکر می کنم برگزاری این مسابقات تا امروز برآورد بوده است و طبق آخرین سمینار فدراسیون دنیای نیز قرار است در این خصوص به زودی تصمیم گیری شود. ویروس کرونا باعث شده است که مسابقات دنیای و گزینشی المپیک در پاریس به تعویق بیفتد و فدراسیون دنیای باید درباره مسابقات گزینشی المپیک به زودی تصمیم گیری کند.

امینی پیش بینی خود از احتمال برگزاری مراحل لغوشده لیگ های دنیای و تأثیر آن بر رنکینگ و نفرات المپیکی را این طور بیان نمود: فدراسیون دنیای بعد از لغو لیگ های دنیای، رنکینگ و نفرات المپیکی را بیان نمود و اگر بخواهد دوباره مراحل لغوشده را برگزار کند، کار قشنگ، منطقی و حرفه ای نیست. بهتر بود فدراسیون دنیای در اعلام نفرات المپیکی عجله نمی کرد، اما حالا که اعلام کرده است منطقی نیست که بخواهند مجدداً مسابقات را برگزار کند. اگر جای مسئولان فدراسیون دنیای بودم در آن مقطع اندکی صبر می کردم تا شرایط شیوع ویروس همه گیر کرونا در دنیا مشخص شود.

وی راجع به شانس رزیتا علیپور برای کسب سهمیه سوم المپیک بانوان گفت: رزیتا علیپور از لحاظ توانایی تکنیکی و تاکتیکی شرایط خوبی دارد و می تواند نتیجه خوبی را در مسابقات کسب کند، اما باز هم باید صبر کنیم تا ببینیم شرایط به چه شکلی پیش خواهد رفت و چه زمانی مسابقات برگزار خواهد شد. علیپور کاراته کایی است که اگر روی برخی نکات توجه داشته باشد از امیدهای کاراته ایران برای کسب سهمیه سوم المپیک در بخش بانوان است.

نایب رئیس بانوان فدراسیون کاراته با اشاره به توانایی کاتاروهای کشورمان گفت: ما در بخش کاتا نیز برای کسب سهمیه امیدوار هستیم و کاتاروهایی خوبی مانند مهسا افسانه، نگین باقری و فاطمه صادقی را داریم که در مسابقات خوش درخشیدند. هر کدام از این نفرات نقاط ضعف کوچکی دارند که اگر در این فرصت به برطرف کردن آن بپردازند در کاتا نیز می توانیم به نتیجه خوب برسیم.

امینی درباره زمان اعلام کادر فنی تیم های پایه بانوان گفت: از آغاز سال جدید در این خصوص جلساتی را با طباطبایی (رئیس فدراسیون کاراته) برگزار و صحبت هایی کردیم. برخی فاکتورها مدنظر ماست که اگر به نتیجه برسیم حتماً اسامی کادر فنی تیم های پایه را اعلام خواهیم کرد. از طرفی با توجه به اینکه تاریخ مسابقات اعلام نشده است، ترجیح دادیم که با مشخص شدن زمان مسابقات روی برگزاری مسابقات انتخابی و اردوها برنامه ریزی کنیم. برای انتخاب کادر فنی تیم های پایه بی تفاوت نیستیم و حتی پیش از پایان سال گذشته و شیوع ویروس کرونا روی انتخاب کادر فنی این تیم ها عجله داشتیم.

وی در پایان با اشاره به اصلاحاتی در آیین نامه سازمان لیگ کاراته در بخش بانوان گفت: در آخرین جلسه سازمان لیگ درباره اصلاح آیین نامه صحبت کردیم و قرار شد در جلسه آینده رئیس سازمان لیگ موارد مدنظر ما را بررسی و اصلاحاتی در ساختار ایجاد کند. همچنین تصمیم نهایی در مورد شرایط ادامه یا پایان لیگ های کاراته در خرداد ماه گرفته خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "امینی: برگزاری مراحل لغوشده لیگ های جهانی کاراته منطقی نیست، برای انتخاب کادر فنی پایه ها بی تفاوت نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امینی: برگزاری مراحل لغوشده لیگ های جهانی کاراته منطقی نیست، برای انتخاب کادر فنی پایه ها بی تفاوت نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید