بازگشت ولاسکو به تعهداتش بستگی دارد، شاید لیگ با 8 تیم شروع گردد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال امروز در ارتباطی تلفنی با برنامه ورزش ومردم درباره بحث انتخاب گزینه راهنمایی تیم ملی گفت: همانطور که در جلسه هم اندیشی مطرح شد هنوز به این پرسش که مردم و اهالی والیبال چه انتظاری از تیم ملی در مسابقات المپیک دارند، نرسیده ایم. در حال آنالیز این موضوع هستیم. گروه بندی تیم ملی در المپیک تعیین است. احتمالاً در مرحله دوم با تیم های آمریکا، برزیل، ایتالیا و فرانسه رقابت خواهیم داشت.

بازگشت ولاسکو به تعهداتش بستگی دارد، شاید لیگ با 8 تیم شروع گردد

وی اضافه کرد: در صورتی که در گروه خود سوم یا چهارم شویم، با تیم اول و دوم گروه مقابل رقابت خواهیم کرد. انتظاری که جامعه والیبال دارد این است تا شرایطی ایجاد شود که تیم ملی به جمع چهار تیم برتر برسد. کارشناسان در حال آنالیز این موضوعات هستند. اگر این شرایط فراهم باشد با اضافه کردن مربی تراز اول که بتواند ضریب موفقیت را افزایش دهد، که البته کار سختی است، این کار را انجام خواهیم داد.

داورزنی تأکید کرد: تیم ایران از جمله تیم هایی است که بدون مربی ای که کسب سهمیه المپیک را به دست آورده، راهی المپیک خواهد شد و جایگزین کردن مربی و پیدا کردن مربی تراز اول که چندین دوره بازی های المپیک و بازی های دنیای را تجربه نموده باشد، سخت است.

رئیس فدراسیون والیبال توضیح داد: ناگفته نماند که توانمندی های کادر ایرانی را نادیده نگرفتیم اما رده نوجوانان و جوانان با بزرگسالان بسیار متفاوت است. از طرف دیگر فعالیت در رده باشگاهی با رده تیم ملی و حضور در مسابقات بازی های المپیک، کار ساده ای نیست. تمام این مسائل آنالیز خواهد شد. ان شاءالله تا هفته های آینده چند جلسه کارشناسی نیز برگزار خواهیم کرد تا به نتیجه برسیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد شما تا خاتمه سال با مربی ایرانی به کار خود ادامه خواهید داد و با نزدیک شدن به المپیک گزینه خارجی تراز اول را خواهید آورد؟ گفت: ابتدا باید بگویم که تیم ملی بزرگسالان تا خاتمه سال هیچ رویداد برون مرزی نخواهد داشت که ما دغدغه سرمربی راداشته باشیم. واقعیت این است که دو رویداد مهم لیگ ملت ها و المپیک به دلیل شیوع کرونا لغو شد و تیم ملی برنامه ای تا خاتمه سال ندارد. مربیان داخلی با فعالیت در باشگاه های خود، کار خود را ادامه خواهند داد. زمانی که به جمع بندی برسیم، تصمیم خود را اعلام خواهیم کرد.

داورزنی درباره رایزنی های اجرا شده با خولیو ولاسکو گفت: از همه ظرفیت هایی که بتواند به والیبال ما یاری کند، استفاده خواهیم کرد. یکی از افراد مدنظر ولاسکو می باشد که او برای مردم جذابیت خاصی دارد و مردم نسبت به او و شیوه مربی گری اش حس خوبی دارند. در حال حاضر ولاسکو با تیم های پایه ایتالیا قراردادی دارد. از طرف دیگر به دلیل بیماری کرونا شرایط عادی نیست اما به جرئت می توانم بگویم در حال آنالیز هستیم که اگر تیم ملی به ولاسکو نیازداشته باشد، از او استفاده کنیم اما شدن یا نشدن این موضوع به تعهدات ولاسکو به تیم ملی ایتالیا بازمی شود.

رئیس فدراسیون والیبال درباره بحث تبعیت نکردن بازیکنان از مربی داخلی اعلام کرد: تیم ملی چند بازیکن را در اختیار دارد که از جمله بازیکنان برتر دنیا به شمار می فرایند. بازیکنانی که دارای کلاس دنیای هستند و در بالاترین مسابقات دنیای حضور داشتند. انتظار همه این است که مربی سطح اول داشته باشیم البته باور داریم که مربی داخلی هم توانمندی های لازم را دارد.

وی در مورد اینکه گفته می شود نسبت به دوره قبلی ریاست خود انگیزه کافی ندارد، توضیح داد: این را در نظر بگیرید که من معاونت ورزش قهرمانی را کنار گذاشتم و ترجیح دادم به والیبال بازگردم. مسئولیت فدراسیون با معاونت ورزش قهرمانی را مقایسه کنید. آن موقع خواهید دید که کسی که بی انگیزه باشد، این کار را نمی نماید. کوشش بر این است تا اهداف خود را جامه عمل بپوشانیم و موفقیت ها را کسب کنیم.

داورزنی درباره بخش های مختلف فدراسیون گفت: ابلاغ احکام هیئت رئیسه در حال آنالیز است. انتخاب نایب رئیس بانوان و مردان در حال رایزنی می باشد. اجازه دهید فرآیند طی شود، حتماً اعلام می شود. کمیته های فدراسیون نیز به زودی انجام می شود.

رئیس فدراسیون والیبال درباره شرایط لیگ برتر گفت: به احتمال زیاد رقابت های لیگ برتر از شهریور برگزار می شود. به باشگاه ها ابلاغ شده تا فرآیند ثبت نام و تسویه حساب ها را انجام دهند. اصلاحاتی در آئین نامه انجام داده ایم. مطمئن باشید سال جاری جدی تر برخورد خواهیم کرد. اینگونه نیست هر تیم بخواهد وارد لیگ برتر شود. حتی اگر تعداد تیم ها کاهش یابد و به هشت تیم برسد، مسابقات را با نظم برگزار خواهیم کرد. تیم هایی که تعهدات قبلی خود را انجام ندهند، در لیگ حاضر نخواهند شد.

داورزنی در خاتمه درباره بحث بازنشستگی اش، گفت: همه ما به قانون تمکین می کنیم. بازنشستگی فرآیندی دارد که سازمان آن را ابلاغ می نماید. من کارمند وزارت ورزش هستم و این موضوعات را وزارت ورزش دنبال می نماید. گفته شده بود که من درخواست بازگشت به کار داده ام در حالی که من چنین کاری انجام نداده ام. زمانی که فردی بازنشسته شود اصلاً امکان پذیر نیست که بخواهد به کار خود ادامه دهد. تا زمانی که دستگاه بازنشستگی اعلام ننموده باشد، فرد می تواند به کارش ادامه دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بازگشت ولاسکو به تعهداتش بستگی دارد، شاید لیگ با 8 تیم شروع گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت ولاسکو به تعهداتش بستگی دارد، شاید لیگ با 8 تیم شروع گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید