آزادسازی 18 میلیون ماسک مازاد مراکز درمانی

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، رئیس جمهور با اشاره به درخواست آزادسازی 18 میلیون ماسک مازاد مصرف کادر درمانی و مراکز بهداشتی کشور از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و اعلام موافقت وزارت بهداشت، دستور موافق خود را برای تحقق این امر صادر کرد.

آزادسازی 18 میلیون ماسک مازاد مراکز درمانی

به گزارش گره اقتصادی نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، حسن روحانی، رئیس جمهور در جلسه با کنندگان بخش خصوصی و صنعتگران کشور شرح داد: در دولت از ما خواسته شد که نیازمندی های داخلی را تأمین کنیم و مواد ضدعفونی و لوازم بهداشتی را می توانیم صادر هم بکنیم. ما در دولت به وزیر صنعت این اجازه را دادیم که واحد های تولیدی که مازاد تولید می کنند، بتوانند صادر هم انجام دهند.

دکتر حسن روحانی گفت: این خیلی مهم است که ما از همان روز اولی که نیازمند بودیم تا به امروز که دو ماه بیشتر نشده است، امروز در نقطه ای قرار گرفته ایم که در بعضی از اقلام قدرت صادرات هم داریم.

وی ادامه داد: یک مقدار کمک کنیم حتی در کیت های تشخیص هم در آینده ممکن است نیازمندی های داخلی ما هم تأمین شود و صادرات هم داشته باشیم. همین امروز صبح داشتیم تصمیم می گرفتیم برای جلسه فردای کرونا برای ماسک که آیا در بعضی موارد الزامی کنیم یا نه، معاون وزیر صمت از وزیر بهداشت برای 18 میلیون ماسک اجازه گرفت که آزاد کند.

رئیس جمهور اضافه نمود: این 18 میلیون ماسک در اختیار وزارت بهداشت و درمان بود و ما گفتیم اگر نیاز ندارید آزاد کنیم. وزیر بهداشت هم گفت نیازی نداریم. پس می شود قدم به قدم به جلو رفت و مسائل را حل کرد و قدم های بعد هم برای صادرات قدم برداشت کما اینکه همین امروز در بعضی از اقلام چنین توانی را داریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آزادسازی 18 میلیون ماسک مازاد مراکز درمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادسازی 18 میلیون ماسک مازاد مراکز درمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید