10 زوج ابرقهرمان برتر فیلم های مارول

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، از زمانی که دنیای سینمایی مارول به طور رسمی در سال 2008 آغاز به کار کرد، بسیاری از شخصیت های مختلف آن با یکدیگر تیم شدند و همکاری کردند. مخاطبان، انتقام جویان و نگهبانان کهکشان را به عنوان گروه های قهرمانی می شناسند که ناجی دنیا هستند اما در میان این گروه های بزرگ، زوج هایی پویا، عالی و توانا در مقابله با گروه های شرور وجود دارند.

10 زوج ابرقهرمان برتر فیلم های مارول

بعضی از این زوج های سرگرم نماینده در دنیای سینمایی مارول از ضدقهرمانان و قهرمانان تشکیل شده اند اما همه آن ها ابرقدرت هستند. بعضی از آن ها شاید ترجیح دهند به تنهایی کار نمایند و بعضی نیز شاید همواره دوست داشته باشند که رهبر تیم باشند اما این ابرقهرمانان در واقع بیشترین کارایی خود را در کار تیمی و مشارکت با دیگران دارند.

10. مرد آهنی و ماشین جنگی

تونی استارک و جیمز رودز در واقع برترین دوستان یک دیگر در زندگی واقعی هستند. لباس زرهی ماشین جنگی بر اساس لباس زرهی مرد آهنی طراحی شده است و به همین علت آن ها درک خوبی از نحوه عملکرد یک دیگر در موقعیت های جنگی دارند.

مهارت های آن ها به عنوان یک زوج به برترین وجه در مرد آهنی 2، یکی از معمولی ترین فیلم های دنیای سینمایی مارول در فاز 1 به نمایش گذاشته می گردد. در این فیلم، آن ها برای اولین بار برای مقابله با افراد بد با یک دیگر همراه می شوند. لباس زرهی ماشین جنگی به مقدار مرد آهنی مجهز نیست اما به هر حال، آن ها با دشمنان مقابله می نمایند و دنیا را نجات می دهند و در عین حال ثابت می نمایند که حرکات یکدیگر را به خوبی می شناسند و مخاطب را سرگرم می نمایند.

9. کاپیتان آمریکا و سرباز زمستان

این قهرمانان قبل از این که به قدرتی برتر و نیرویی خارق العاده برسند، فقط دو مرد جوان بودند که قصد داشتند سربازانی معمولی باشند. آن ها به تقدیر و سرنوشت و بعلاوه یک دیگر اعتقاد دارند. استیو راجرز و باکی بارنز برای تبدیل شدن به یک سرباز، آموزش های مشابهی را پشت سر می گذارند اما به لطف بعضی آزمایش ها قدرتمندتر می شوند و نه تنها مهارت هایی مشابه، بلکه سطوح یکسانی از قدرت به دست می آورند.

آن ها از زمان کودکی با هم دوست هستند و چیزهای زیادی از یک دیگر می دانند. بنابراین در هنگام مبارزه می دانند که دیگری به چه چیزی فکر می نماید و چه کار انجام می دهد. آن ها در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی به خوبی در کنار یک دیگر می جنگند و در یکی از برترین مبارزات تن به تن دنیای سینمایی مارول در مقابل مرد آهنی قرار می گیرند. این قهرمانان سال هاست که در کنار هم نبوده اند و دلشان برای یک دیگر تنگ شده است.

8. اسکارلت ویچ و ویژن

اسکارلت ویچ و ویژن، در کمال تعجب، به عنوان یک زوج، سکانس های مبارزه گسترده ای در دنیای سینمایی مارول ندارند. همکاری آن ها علی رغم کوتاه و زودگذر بودن، نشان از این دارد که آن ها بسیار به یکدیگر اهمیت می دهند و این موضوع همان چیزی است که تماشای نبردهای آن ها را بسیار جالب می نماید.

بیشتر زوج های ابرقهرمانی مهارت های خود را به نمایش می گذارند اما واندا ماکسیموف و ویژن، در مبارزه، احساسات خود را بروز می دهند. ویژن زمانی که تازه با اسکارلت آشنا شده بود، او را از دست روبات های اولتران در فیلم انتقام جویان: عصر اولتران نجات داد. واندا نیز برای محافظت از او در فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت از توانایی هایی استفاده می نماید که خودش هم به طور کامل طرز استفاده از آن ها را نمی داند. در واقع رابطه آن ها بر نحوه مبارزه شان تاثیر گذار است.

7. بیوه سیاه و کاپیتان آمریکا

بیوه سیاه بیشتر تمایل دارد تا در سایه فعالیت کند و کاپیتان آمریکا بیشتر وقت خود را به عنوان نماد آزادی صرف می نماید تا این که برای آن بجنگد اما به هر حال آن ها زوج جذابی به حساب می آیند. آن ها در کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان از دست سازمان شیلد فرار می نمایند و با وجود سبک های متفاوت خود، تیم خوبی با هم می سازند.

استیو به ناتاشا یاری می نماید تا بیش از حد از خطوط قرمز عبور نکند و ناتاشا نیز به استیو یاری می نماید تا متوجه گردد که آن ها گاهی اوقات باید از روش های خاص و حقه های مختلفی استفاده نمایند. هر دوی آن ها مبارزان فوق العاده ای هستند و تماشای آن ها در حال یاری به یک دیگر برای تماشاگران سرگرم نماینده است.

6. شاهین و سرباز زمستان

سرباز زمستان در اصل کسی بود که بر علیه شاهین فعالیت می کرد اما این دو رفاقت جالبی داشتند. آن ها به عنوان زوجی که به استیو راجرز وفادار هستند، از سر ناچاری در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی با هم متحد می شوند. این دو قهرمان در بازی پایانی و جنگ ابدیت دوباره در کنار یک دیگر قرار می گیرند اما این بار سال هاست که یک دیگر را می شناسند.

آن ها مانند باکی و استیو نمی توانند حرکات یک دیگر را پیش بینی نمایند اما نوع ارتباط و همکاری آن ها در مجموعه دیزنی پلاس نشان می دهد که این دو با هم هماهنگ هستند. شاهین و سرباز زمستان با هم تمرین می نمایند و با یک شرور همراه می شوند تا دنیا را نجات دهند و تماشاگران بی صبرانه منتظرند تا دوباره شاهد همکاری آن ها با هم باشند.

5. هاوک آی ها

کیت بیشاپ از نظر فنی، آن قهرمان مطلوب دنیای سینمایی مارول نیست اما به وضوح در راستا تبدیل شدن به چنین شخصیتی قرار گرفته است. همکاری بین کیت قدرتمند و کلینت در سریال هاوک آی نشان می دهد که او علی رغم سن کمش، تقریبا به مقدار کلینت ماهر است.

بیشتر زوج های ابرقهرمان در دنیای سینمایی مارول، شرایط یکسانی دارند اما در این مورد، رابطه ای مانند معلم و دانش آموز بین این کمانداران برقرار است. کیت در ابتدا و علی رغم این که کلینت را الگوی خود می داند حاضر نیست به انتقاداتش گوش دهد. او به مراتب یاد می گیرد که این نصیحت ها را بپذیرد و بعلاوه متوجه می گردد که می تواند از تجارب خود درس های زیادی بیاموزد. مشارکت آن ها در قسمت نهایی فصل اول هاوک آی واقعا تماشایی و عالی است.

4. راکت و گروت

بیشتر زوج های ابرقهرمان عضو یک خانواده نیستند اما این مورد درباره راکت و گروت صدق نمی نماید. آن ها بعلاوه چندان هم قهرمان نیستند، زیرا به نظر می رسد هر دو از شیطنت و ایجاد هرج و مرج لذت می برند.

یکی از نکات مثبت این زوج این است که به نظر می رسد از پس هر کاری برمی آیند. بازدید از درون یک ستاره با ثور، یاری به انتقام جویان در نبرد با تانوس روی زمین و سرقت یک یادگار قدرتمند برای روز مبادا، همگی جزو دستاوردهای این زوج هستند. آن ها سرگرم نماینده اند و از هر سلاحی برای انجام کارهای خود استفاده می نمایند، خواه نقشه خوبی داشته باشند یا نه.

3. ثور و هالک

مخاطبان دنیای سینمایی مارول احتمالا قبل از تماشای ثور: رگناروک فکر نمی کردند که این دو همکاری خوبی با هم داشته باشند اما این طرز فکر به وضوح اشتباه بود. هالک که احساس می نماید از سوی انتقام جویان کم ارزش تلقی می گردد و ثور که همواره خود را قوی ترین انتقام جو می داند، رابطه ای متضاد، خنده دار و خارق العاده دارند.

تماشای این دو در کنار هم در میدان نبرد بسیار سرگرم نماینده است. هالک در جایی از فیلم تصمیم می گیرد دیگر نجنگند و به ثور یاری نکند اما بروس بنر را آزاد می گذارد تا کار را ادامه دهد و این اتفاق، داستان جالب تری را می آفریند. هالک غمگین و بنر نیز مات و مبهوت است و ثور باید کوشش کند تا هالک را دوباره برای جنگیدن ترغیب کند.

2. پلنگ سیاه و اوکویه

شاید نظر بعضی از هواداران دنیای سینمایی مارول این باشد که اوکویه یک قهرمان واقعی نیست. او در نبرد واکاندا دوام می آورد و به بازماندگان گروه انتقام جویان در بازی پایانی مشاوره می دهد. بنابراین به نظر می رسد که او اگر یک انتقام جوی واقعی نباشد، حداقل عضو افتخاری این گروه محسوب می گردد.

وظیفه او به عنوان عضوی از دورا میلاجه، محافظت از خانواده سلطنتی واکاندا است. او و تی چالا دوستان خوبی هستند و از یکدیگر محافظت می نمایند. صحنه های شوخی و دعوای آن ها در حین همکاری در پلنگ سیاه نشان می دهد که اگر آن ها با هم کار نمایند می توانند برای همواره کشورشان را از شر دشمنان نجات دهند.

1. بیوه سیاه و هاوک آی

هماهنگی و همدلی بیوه سیاه و هاوک آی را نمی توان انکار کرد. آن ها از همان اولین روزهای خود در دنیای سینمایی مارول به یک دیگر اعتماد دارند. این اعتماد ناشی از سابقه طولانی همکاری آن ها با یکدیگر است که مخاطب بعضی از ارجاعات آن را در طول فیلم ها مشاهده می نماید.

این دو ذهنیت خوبی از هم دارند و حرکات یک دیگر را در میدان نبرد پیش بینی می نمایند. هاوک آی از تیر و کمان و بیوه سیاه از گلوله استفاده می نماید و این سبک ها به خوبی مکمل یکدیگر هستند. کلینت بارتون تصمیم گرفت تا به بیوه سیاه که در واقع یک جاسوس بود شانس دیگری بدهد و آن ها در ادامه در انتقام جویان تبدیل به دوستان وفاداری شدند. هواداران مطمئنا از این تصمیم متفاوت کلینت راضی و شاد هستند.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ

به "10 زوج ابرقهرمان برتر فیلم های مارول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 زوج ابرقهرمان برتر فیلم های مارول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید