کنفرانس خبری رافائل گروسی درباره ایران به تعویق افتاد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، لارنس نورمن (Laurence Norman) خبرنگار روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال امروز یکشنبه در پیامی توییتری از تعویق کنفرانس خبری مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران اطلاع داد.

کنفرانس خبری رافائل گروسی درباره ایران به تعویق افتاد

خبرنگار روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در این خصوص خاطرنشان کرد که کنفرانس خبری رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره بازرسی ها و راستی آزمایی برنامه هسته ای ایران که قرار بود امروز و دقایقی پیش آغاز گردد، به تعویق افتاد و ممکن است چند ساعت دیگر برگزار گردد.

وی در ادامه اضافه نمود: اطلاعات کنونی من نشان می دهد که ایران تا کنون تمدید مدت زمان مذکور را تأیید ننموده است.

پیشتر اعلام شده بود که آژانس بین المللی انرژی اتمی گفته است رافائل گروسی مدیرکل این آژانس امروز یکشنبه بعدازظهر یک نشست خبری با محور تحولات مربوط به کار نظارت و راستی آزمایی آژانس بین المللی انرژی هسته ای در جمهوری اسلامی ایران برگزار می نماید.

این در حالی است که گروسی در حال مذاکره با ایران برای تمدید موافقتنامه پادمانی است که می تواند بر فرایند مذاکرات جهت احیای توافق هسته ایران تأثیر مثبت بگذارد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی موضوع این کنفرانس خبری را به طور دقیق اعلام نکرد؛ اما گفته می شد که نقد و بررسی کالاهای دیجیتال و گزارشگران باید در ساعت 12 ظهر به وقت گرینویچ (16:30 به وقت تهران) در محل کنفرانس حضور داشتند.

میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین ساعاتی پیش با انتشار پیامی توییتری به احتمال تمدید توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی واکنش نشان داد.

نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در شهر وین در این خصوص نوشت: در صورتیکه حقیقت داشته باشد، گامی مثبت و لازم است. مشتاق مشاهده اعلام رسمی هستیم.

پیشتر بعضی منابع مطلع اعلام نموده بودند که احتمال تمدید مشروط توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی به مدت یک ماه وجود دارد.

توافق موقت و سه ماهه جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی روز 31 اردیبهشت به سرانجام رسید.

طبق این توافق، بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنان دسترسی به سایت های مهم هسته ای ایران را حفظ خواهند کرد اما پس از منقضی شدن توافق، در صورت عدم لغو تحریم ها علیه جمهوری اسلامی، مقام های ایران بر اساس ضرب الاجل مشخص شده، دسترسی بازرسان را به سایت های مهم هسته ای قطع خواهند کرد و اطلاعاتی که در دوربین های آژانس ضبط شده و ایران آن را محفوظ نگه داشته، از بین خواهند برد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کنفرانس خبری رافائل گروسی درباره ایران به تعویق افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنفرانس خبری رافائل گروسی درباره ایران به تعویق افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید