چند توصیه برای مبتلایان به دیابت در فصل گرم

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، گرمای هوا بسیاری را از جهت حفظ سلامتی دور می نماید و افراد را وادار می سازد به مصرف مقدار زیادی مایعات متوسل شوند. آنچه الگوی سلامت را بر هم می زند، مصرف نوشیدنی های گازدار و غذا های فرآوری شده ناسالم برای برطرف تشنگی و گرسنگی است.

چند توصیه برای مبتلایان به دیابت در فصل گرم

به گزارش ایسنا، بعلاوه در بسیاری از موارد، افراد قادر به جبران آب از دست رفته بر اثر گرمای هوا نیستند و دچار کم آبی می شوند. عدم تامین آب مورد احتیاج بدن تا حد زیادی بر سطح قند خون تاثیر می گذارد و به همین علت است که مبتلایان به دیابت باید در تابستان مراقب رژیم غذایی خود باشند.

از مصرف آبمیوه های حاوی مواد قندی باید اجتناب گردد

نوشیدن نوشیدنی های حاوی مواد قندی رفع نماینده موقت تشنگی است، اما مواد مغذی مورد احتیاج بدن را تامین نمی نماید. بعلاوه آبمیوه فاقد فیبر هستند. همراه داشتن یک بطری آب هنگام بیرون رفتن در هوای گرم توصیه می گردد.

فیبر بیشتری بخورید

به مبتلایان به دیابت توصیه می گردد که اندازه فیبر خوراکی بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانند، زیرا فیبر باعث کاهش ترشح قند در جریان خون می گردد و از افزایش گلوکز خون جلوگیری می نماید. خوردن خوراکی های غنی از فیبر باعث میگردد فرد برای مدت زمان بیشتری احساس سیری داشته باشد.

از زیاده روی در مصرف میوه انبه باید خودداری کرد

انبه حاوی قند طبیعی است که می تواند به افزایش سطح قند خون یاری کند. با این حال، فیبر و آنتی اکسیدان های موجود در آن ممکن است به کاهش تاثیر کلی آن بر قند خون یاری کند. بنابراین، به افراد مبتلا به دیابت توصیه میگردد انبه را در حد اعتدال مصرف نمایند.

به اندازه کافی آب بنوشید

همواره یک بطری آب همراه خود داشته باشید و در طول روز آب مورد احتیاج بدن خود را تامین کنید. مصرف آب کافی بر سطح قند خون تاثیر می گذارد. تامین آب بدن سطح قند خون را پایین نگه می دارد و سموم اضافی را از جریان خون خارج می نماید.

از مواد غذایی متنوع مصرف کنید

سعی کنید تنوع بیشتری در غذا های خود داشته باشید تا با مصرف مواد غذایی غنی از آب، اندازه بیشتری آب وارد بدن گردد. به عنوان مثال، می توان میان وعده های عصرانه را با یک خیار یا برش های هندوانه جایگزین کرد. از آنجاییکه 90 درصد این میوه ها از آب تشکیل شده اند، وجود این میوه ها در رژیم غذایی بسیار مفید است.

به گزارش ایسنا به نقل از تایمزآو ایندیا، بعلاوه اگر از انسولین استفاده می کنید، آن را در جای خنک نگهداری کنید. بعلاوه باید دستگاه کنترل قند و نوار های تست قند خون را در دمای معمولی نگهداری کرد. گرما می تواند به این وسایل آسیب برساند.

منبع: فرارو

به "چند توصیه برای مبتلایان به دیابت در فصل گرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند توصیه برای مبتلایان به دیابت در فصل گرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید