پیشگیری هورمون اوکسی توسین از پوکی استخوان در زنان

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، آزمایشات اخیر بر روی موش های ماده نشان می دهد که هورمون اوکسی توسین می تواند از کاهش تراکم و مقاومت استخوان ها بکاهد.

پیشگیری هورمون اوکسی توسین از پوکی استخوان در زنان

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از مهر، مطالعات نشان می دهد استفاده از هورمون اوکسی توسین، معروف به هورمون عشق، قابلیت پیشگیری از پوکی استخوان را دارد.

یکی از عظیم ترین فاکتورهای پرریسک پوکی استخوان، جنسیت بیولوژیکی است. زنان بیش از مردان در معرض ابتلاء به این مشکل هستند.

از بین رفتن گسترده تراکم استخوانی که منجر به افزایش ریسک شکستگی استخوان ها می گردد، پوکی استخوان نام دارد. بغیر از بعضی تغییرات سبک زندگی، در حال حاضر هیچ روش مؤثری برای پیشگیری از پوکی استخوان وجود ندارد.

حال محققان دانشگاه سائوپائولو برزیل در مطالعه بر روی موش های ماده دریافتند هورمون اوکسی توسین فرایند کاهش تراکم و قدرت استخوان ها را برعکس می نماید.

محققان معتقدند در صورت ایجاد نتایج مشابه در انسان، پزشکان می توانند از هورمون اوکسی توسین برای پیشگیری از پوکی استخوان استفاده کنند.

اوکسی توسین توسط سلول های استخوان فراوری می گردد و با متابولیسم استخوان در زنان مرتبط است. میزان این هورمون در طول دوره یائسگی نیز کاهش می یابد.

محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه تاکید دارند.

منبع: جام جم آنلاین

به "پیشگیری هورمون اوکسی توسین از پوکی استخوان در زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشگیری هورمون اوکسی توسین از پوکی استخوان در زنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید