راز زندگی تا 100 سالگی را بدانید

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، افراد 100 ساله ممکن است تا حدودی به لطف سیستم ایمنی مقاوم تر و سازگارتر، 100 سال یا بیشتر زندگی نمایند.

راز زندگی تا 100 سالگی را بدانید

محققان اعلام کردند که آزمایش خون هفت فرد صد ساله میانگین سنی 106 سال نشان داد که آن ها دارای سیستم ایمنی بسیار عملکردی هستند که به راحتی با عفونت ها و بیماری ها سازگار می گردد.

استفانو مونتی، یکی از محققان از دانشگاه بوستون، گفت: آنچه که ما اساساً دریافتیم این است که افراد صد ساله سابقه مواجهه با ایمونوژن های طبیعی محیطی را نشان می دهند که آن ها را در برابر عوامل مضر بالقوه انعطاف پذیرتر و مقاوم تر می نماید.

برای این مطالعه، محققان بررسی های ژنتیکی را روی دسته وسیعی از سلول های ایمنی که در جریان خون در گردش هستند، انجام دادند.

آن ها سپس سلول های این افراد صد ساله را با تجزیه و تحلیل ژنتیکی سلول های ایمنی هفت فرد صد ساله دیگر و بعلاوه 52 فرد دیگر در محدوده سنی 20 تا 89 سال بود، مقایسه کردند.

تکنیک های محاسباتی پیشرفته به محققان این امکان را می دهد که در پی تفاوت هایی بین صدساله ها و سایر افراد باشند.

مونتی گفت: این روند تقریباً شبیه یک داستان کارآگاهی است، زیرا به وسیله تجزیه و تحلیل سیستم ایمنی بدن می توان نتیجه گرفت که آن ها در معرض چندین عفونت و منابع متعدد آسیب قرار گرفته اند و سیستم ایمنی آن ها قادر به پاسخگویی مؤثر بوده است؛ و در نتیجه، به آن ها اجازه می دهد طولانی تر زندگی نمایند، اما بعلاوه سیستم ایمنی مؤثرتری ایجاد می نمایند تا انعطاف پذیرتر شوند و احتمال بیشتری برای زندگی طولانی تر داشته باشند.

محققان دریافتند که مشخصات سیستم ایمنی صد ساله ها مسیر مرتبط با پیری طبیعی را دنبال نمی نماید.

محققان بعلاوه نشانه های نوعی سلول خاص برای طول عمر استثنایی، از جمله افزایش بیان ژنی که در پاسخ بدن به DNA آسیب دیده نقش دارد، شناسایی کردند.

به گفته مونتی، نمی توان گفت که آیا این تفاوت ها ناشی از ژنتیک، سبک زندگی، اتفاق یا ترکیبی از عوامل است. اما این نوع تجزیه و تحلیل برای کشف چگونگی اعطای مزایای طول عمر به افراد بیشتری ضروری است.

منبع: باشگاه نقد و بررسی کالاهای دیجیتال

منبع: فرادید

به "راز زندگی تا 100 سالگی را بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز زندگی تا 100 سالگی را بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید