واکنش به دریافت تست دوپینگ به صورت سر زده از وزنه برداران ، عطار اشرفی : دسیسه است، شبیه سال 2006

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، وزنه برداری ایران با یک اتفاق نگران کننده روبرو شده است. در حالی که همه منتظر برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون وزنه برداری بودند اما حالا همه ذهن ها به سوی تست دوپینگ مشکوک از ورزشکران رفته است.

واکنش به دریافت تست دوپینگ به صورت سر زده از وزنه برداران ، عطار اشرفی : دسیسه است، شبیه سال 2006

خبر دریافت تست دوپینگ به صورت سرزده از تعدادی از وزنه برداران در اردوی تیم ملی به بحث روز این رشته تبدیل شده است. اتفاقی که می تواند عواقب بدی برای وزنه برداری ایران داشته باشد. در حالی که بحث انتخابات فدراسیون وزنه برداری مطرح است و باید در چند روز آینده زمان برگزاری انتخابات تعیین شود اما حالا دلهره در این فدراسیون به وجود آمده، چراکه ممکن است باعث بروز یک فاجعه در وزنه برداری شود. حضور ناگهانی ماموران وادا در اردوی تیم ملی وزنه برداری و تست دریافت از ورزشکاران حاضر در اردوی تیم ملی و احضار بعضی دیگر از وزنه برداران آن هم در شرایطی که مدت زمان زیادی نیست که این نفرات تست داده اند، باعث شده تا این ماجرا مشکوک به نظر بیاید.

بعضی این اتفاق را مشابه ماجرایی می دانند که در سال 2006 در اردوی تیم ملی رخ داد و منجر به محرومیت 9 تن از وزنه برداران تیم ملی شد. موضوعی که عطار اشرفی مدیر فنی تیم ملی در سل 2006 هم آن را تائید می نماید: این اتفاق که به یکباره ماموران وادا در اردوی تیم ملی حاضر شوند و از نفرات حاضر در اردو تست می گیرند، نشان از یک دسیسه دارد. دسیسه ای مشابه آن چه در سال 2006 رخ داد و باعث سوختن تعدادی از استعدادهای وزنه برداری شد.

اشرفی ادامه می دهد: البته همین که فضایی فراهم شده تا چنین اتفاقی رخ دهد حتما به علی مرادی بر می شود و مسئولیت تمامی اتفاقات برعهده مرادی و همکارانش در فدراسیون وزنه برداری است.

مدیر تیم ملی وزنه برداری در سال 2006 به اتفاق آن سال و دلایلش برمی شود: تمامی این اتفاقات به دلیل اختلافاتی رخ می دهد که علی مرادی آن را به وجود می آورد. سال 2006 هم تعدادی از وزنه برداران با مرادی و البته با ایوانف دچار اختلاف نظر شدند. ایوانف هم این نفرات را از اردوی تیم ملی خط زد اما بعد به یکباره ماموران وادا در اردوی تیم ملی حاضر شدند و آن فاجعه رخ داد. در حالی که ماموران وادا قرار نوبده از وزنه برداری تست بگیرند و برای تست دریافت از دو رشته دیگر در ایران حاضر شده بودند.

عضو سابق شورای فنی وزنه برداری در پاسخ به اینکه این بار هم یعنی از اردوی تیم ملی چنین تصمیمی اتخاذ شده است؟ می گوید: علی مرادی از این ماجرا سودی نمی برد و از اردوی تیم ملی هم فکر نمی کنم کسی آمار داده باشد اما مطئن هستم یکسری از مخالفان مرادی چنین کاری را انجام داده اند. آن ها می خواهند به مسئولان ورزش بگویند که تاریخ مصرف علی مرادی تمام شده و باید از وزنه برداری برود و به همین دلیل این بازی کثیف را به راه انداختند. با این حال تاکید می کنم که مسئولیت این اتفاقات بر عهده مرادی است.

4

منبع: ایران ورزشی

به "واکنش به دریافت تست دوپینگ به صورت سر زده از وزنه برداران ، عطار اشرفی : دسیسه است، شبیه سال 2006" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش به دریافت تست دوپینگ به صورت سر زده از وزنه برداران ، عطار اشرفی : دسیسه است، شبیه سال 2006"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید