واکسینه 11 میلیون راس دام در لرستان

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: 11 میلیون راس دام در استان سال جاری علیه انواع بیماری های واگیر یا مشترک بین انسان و دام واکسینه شد.

واکسینه 11 میلیون راس دام در لرستان

مصطفی زبردست مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: در این راستا چهار نوع واکسن برای دام عشایر استان سال جاری تزریق و حدود 750 هزار راس دام عشایری در اطراف شهرستان پلدختر، قسمت هایی از استان های خوزستان های و ایلام در مقابل تب برفکی، طاعون نشخوارنمایندگان کوچک، آبله و تب مالت بصورت رایگان واکسینه شد.

او گفت: در مورد واکسیناسیون دام و طیور استان در 2 حوزه پیشگیری و کنترل بیماری های مشترک و واگیر دام، تعهدات و واکسیناسیون اجرا شده و پایش و مراقبت های لازم، تست سل، واکسیناسیون شاربن، سیاه زخم و پیشگیری و کنترل کانون های مشمشه اجرا شده است.

مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: بعلاوه تا به امروز بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان بین طیور صنعتی و طیور روستایی استان مشاهده نشده است.

زبردست گفت: مسئولان فنی در تمام مراکز مرغ مادر، مرغ تخم گذار و طیور صنعتی مستقر هستند، بصورت روزانه مقدار فراوری و مصرف آب را آنالیز می نمایند و پایش و نمونه برداری های لازم را انجام می دهند.

نقد و بررسی کالاهای دیجیتال لرستان خرم آباد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "واکسینه 11 میلیون راس دام در لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسینه 11 میلیون راس دام در لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید