هرج و مرج بی سابقه در فرودگاه کابل

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، در پی سقوط کابل و تصرف آن به دست طالبان، در حالی که هزاران شهروند این کشور به امید خروج از کشور در باند های فرودگاه کابل تجمع نموده اند، روز دوشنبه 25 مرداد همه پرواز های مسافری از این فرودگاه لغو شده است.

هرج و مرج بی سابقه در فرودگاه کابل

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، رویترز اطلاع داد که دست کم 5 نفر هم در ازدحام جمعیت برای سوار شدن به یکی از هواپیما ها جان خود را از دست داده اند.

هزاران نفر در کوشش اند از پلکان سالن فرودگاه خود را به هواپیما های پارک شده در باند برسانند و افرادی که با موفقیت از پله ها بالا رفته اند به دیگران یاری کردند تا بالا بیایند، در حالی که بعضی از آن ها از نرده های پله با دستان خود آویزان بودند.

گزارشی از خبرگزاری فرانسه حاکی از ترس و وحشت تعداد زیادی از خانواده ها و بچه هایشان در محل فرودگاه است که بسیاری از آن ها به این خاطر که افرادی از خانواده شان در ادارات دولتی افغانستان شاغل بوده یا در مشاغل مرتبط با نیرو های خارجی کار نموده اند، از خشونت طالبان نسبت به خود می ترسند.

گروه طالبان بامداد دوشنبه هم در پیامی دیگر گفته است که مانع بازگشت افرادی که تصمیم بگیرند از فرودگاه به منازل خود بازگردند نمی گردد.

منبع: فرارو

به "هرج و مرج بی سابقه در فرودگاه کابل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرج و مرج بی سابقه در فرودگاه کابل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید