تورهای لحظه آخری و بلیط های آنلاین سام سیر

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، بلیط هواپیما یک سند یا رکورد الکترونیکی است که به وسیله ایرلاین و یا یک آژانس مسافرتی صادر می گردد. این سند که تایید کننده یک صندلی در هواپیما می باشد، شامل نام مسافر، ایرلاین یا آژانس مسافرتی صادر کننده، شماره بلیط، فرودگاه مبدا / مقصد، تاریخ و ساعت پرواز، کلاس پروازی، قیمت بلیط، شرایط تغییر تاریخ و یا کنسلی می باشد.

تورهای لحظه آخری و بلیط های آنلاین سام سیر

زمان آغاز استفاده از بلیط هواپیما همزمان با اولین پروازهای مسافربری در سال 1909 میلادی است. در آن سال، مسافران به وسیله تلفن رزرو خود را انجام می داند و بلیط به وسیله پست برای آدرس آنها ارسال می گشت. با ظهور تکنولوژی های نو و پیشرفت برنامه های کامپیوتری این روند تغییر حالت داد و مسافران می توانند به وسیله مرورگرهای اینترنتی و سایت های آنلاین فروش بلیط و یا حتی اپلیکیشن های طراحی شده برای اینکار می توانند ایرلاین مورد نظر و ساعت و تاریخ پرواز خود را انتخاب کرده و مبلغ آن را به صورت اینترنتی واریز کرده و د رنهایت بلیط خود را به وسیله ایمیل و یا صفحات وب مشاهده کنند که در اصطلاح به آن E-ticket گفته می گردد. مسافران باید یک نسخه چاپی از این بلیط را در فرودگاه جهت دریافت کارت پرواز همراه داشته باشند.

در سیستم های فروش بلیط خارجی و بلیط داخلی عوما دو روش بلیط چارتر و بلیط سیستمی وجود دارد :

بلیط چارتر:

در جهانی گردشگری و مسافرت امروزی اصطلاح های زیادی وجود دارند. مطمئنا همه شماها اصطلاح پرواز چارتر را شنیده اید. کلمه چارتر در حوزه گردشگری به معنای دربست کردن یا اجاره کردن بخشی و یا تمام صندلی های یک اتوبوس، قطار و پرواز و یا اتاق های یک هتل می باشد. در واقع روند چارتر کردن بلیط پرواز به این صورت می باشد که، شرکت یا آژانس مسافرتی درخواست کننده به صورت دوره ای یا سالیانه و در زمان های خاصی اقدام به چارتر کردن تعداد مشخص و یا همه صندلی های هواپیما می کنند که معمولا مقرون به صرفه تر از بلیط های سیستمی می باشند.

ایرلاین یا شرکت هواپیمایی را چارتردهنده و آژانس مسافرتی یا شرکت های خدمات مسافرتی را چارترکننده می گویند، مشخص بها بلیط چارتر در اینجا به عهده چارتر دهنده است (که در بعضی از این پروازها بها بلیط برای تمامی افراد بالای دو سال یکسان می باشد) و چارتر کننده تنها مسئول فروش این صندلی ها می باشد. طبق قراردادی که بین این دو بسته می گردد، چارتر کننده موظف است حتی در صورت عدم فروش بخشی از صندلی های چارتر شده، مبلغ اجاره کردن تمام صندلی ها را به چارتردهنده پرداخت نماید و بدین ترتیب است که بیشتر چارترکنندگان با توجه به زمان نزدیک شدن پرواز چارتریشان آن را با تخفیفات ویژه (که در اصطلاح به آن لحظه آخری گفته می گردد) به فروش می رسانند.

مبلغ بلیط چارتر بسته به عوامل مختلفی تغییرات زیادی را در سال دارد. در فصول پر مسافرت سال (در اصلاح به آن Pick Season و یا High Season گفته می گردد) که تقاضای مسافرت برای مسیرهای پر ترددی مثل ترکیه، امارات، مالزی، تایلند، چین، اروپا و ... صورت می گیرد قیمت های این دسته از بلیط ها افزایش پیدا می کند. در زمان هایی از سال هم که شرایط آب و هوایی کشورهای مقصد تغییر کرده (سردتر یا گرمتر می شوند) خرید بلیط هواپیما چارتری کاهش پیدا می کنند تا بازار خود را از دست ندهند.

این دسته از بلیط ها در یک روز مشخص از فرودگاه مبدا پرواز و در فرودگاه مقصد بر زمین می نشیند و معمولا در زمانی که صادر می شوند شرایط کنسلی آنها با جرایم 100 درصد روبرو است و اگر ایرلاین چارتر کننده با کنسلی موافقت کند مبالغ جریمه عمدتا بالا می باشد. در سایر شرایط و قوانین این بلیط ها با بلیط های سیستمی یکسان می باشد.

خرید این نوع بلیط ها به مسافرانی توصیه می گردد که، معمولا در پی مقرون به صرفه تر کردن مبلغ تور مسافرتی خود می باشند و تغییراتی در زمان پرواز خود نمی خواهند ایجاد کنند.

مسیرهایی که برای این بلیط ها در نظر گرفته می گردد، محدودیت ندارد و می توان تمام بلیط های داخلی و بلیط های خارجی تمام شرکت های هواپیمایی یا ایرلاین ها را در برگیرد.

شرکت خدمات مسافرتی هوایی سام سیر نیز در این راستا، خدمات پروازهای چارتری خود را در مسیرهایی نظیر مسیرهای اروپایی (ایتالیا، فرانسه، اسپانیا و ...)، آفریقای جنوبی، برزیل، ژاپن، استرالیا، چین، مالزی، سنگاپور و ...، با ایرلاین های معتبری نظیر هواپیمایی امارات، هواپیمایی قطر، هواپیمایی آلیتالیا، هواپیمایی اتحاد، هواپیمایی عمان، هواپیمایی ماهان، هواپیمایی ایران ایر و ... در تمامی مسیرها، ارائه می کند.

بلیط سیستمی:

بلیط سیستمی واژه مقابل بلیط چارتر می باشد و به وسیله شرکت هواپیمایی مذکور به صورت مستقیم در اختیار مشتریان و آژانس های مسافرتی به وسیله برنامه های واسطی نظیر آمادئوس و یا وب سایت های فروش بلیط پرواز ، قرار می گیرد. بلیط سیستمی در واقع برنامه پروازهای منظم یک شرکت هواپیمایی (ایرلاین) در طول سال است که تغییر نرخ چندانی ندارد، البته عواملی مانند تعطیلات خاص یا مناسبت های ملی و مذهبی و یا حتی تغییر ساعت پرواز در یک روز باعث افزایش و یا کاهش نرخ بلیط سیستمی می گردد.

فرق میان بلیط سیستمی و بلیط چارتر

برخلاف بلیط های چارتر، مسئولیت خالی ماندن صندلی ها در هر پرواز متوجه خود شرکت هواپیمایی یا ایرلاین می باشد و شرایط و قوانین کنسلی و تغییر تاریخ / ساعت پرواز در این نوع بلیط ها طبق قوانین هواپیمایی کشوری و ایرلاین مربوطه قابل انجام است. ضمناً مسافران می توانند پرواز را برای خود رزرو نگه دارند تا در صورت لزوم بدون پرداختن هزینه ای آن را تغییر بدهند و در نهایت اقدام به صدور بلیط و پرداخت وجه آن بکنند و حتی در صورتی که بلیط صادر گردد در صورت کنسلی، جریمه از مبلغ کسر و مابقی استرداد می گردد.

طبقه بندی قیمت بلیط سیستمی

به 2 دسته IT Fare و Market Fare تقسیم می گردد:

IT Fare به نرخ های ویژه و قیمت خرید بلیط هواپیما خارجی سیستمی اطلاق می گردد که اغلب یا به صورت مستقیم از طرف ایرلاین صادر می گردد و یا دسترسی های خاصی به بعضی از آژانس های مسافرتی پرفروش (با تعداد مشخص در هر پرواز) داده می گردد تا بتوانند اینگونه بلیط ها را صادر کنند (در اصطلاح به اینگونه نرخ ها پروموشن-Promotion گفته می گردد) ، که البته این نوع نرخ ها به صورت دائمی در دسترس نیستند. اما اگر در پی نرخ های پایین پروازی و با شرایط و قوانین کنسلی و تغییر تاریخ / ساعت همچون بلیط های سیستمی هستید، پیشنهاد می گردد با همکاران ما در بخش Emirates Holiday تماس گرفته و از خدمات اینگونه بلیط ها به همراه پکیج تور انها بهره مند شوید.

Market Fare به آن دسته از بلیط هایی گفته می گردد که به صورت معمول به وسیله آژانس های مسافرتی و یا به وسیله وب سایت های فروش بلیط خارجی و بلیط داخلی و یا به وسیله اپلیکیشن های ایرلاین ها، نمایش داده می گردد.

آژانس مسافرتی سام سیر، که در قسمت فروش بلیط خارجی و فروش بلیط داخلی از جمله آژانس های برتر در این زمینه می باشد، در اقدامی برای آسان نمودن و صرفه جویی در هزینه و وقت مسافرین خود اقدام به فروش بلیط پروازهای داخلی و خارجی به تمامی مقاصد در جهان به صورت انلاین، کرده است و با بهره گیری از چندین تامین کننده قوی در این زمینه تجربه راحت و لذت بخشی از خرید بلیط هواپیما داخلی خارجی را به مسافران خود عرضه داشته است.

لطفا برای مشاهده تعرفه با قیمت مناسب ، روی لینک زیر کلیک نمایید.

منبع: بلیط هواپیما

منبع: همگردی

به "تورهای لحظه آخری و بلیط های آنلاین سام سیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورهای لحظه آخری و بلیط های آنلاین سام سیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید