هادی عقیلی: جای من در تیم جوانان نیست؟

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، واقعا فکر می کنید جای من در تیم جوانان نیست؟ نیازی نیست برای حضور در کادر فنی تیم جوانان از خودم دفاع کنم. من فکر می کنم جایم بالاتر از اینها باشد. دیگر نمی خواهم درباره این سوال حرف بزنم.

هادی عقیلی: جای من در تیم جوانان نیست؟

دفاع عقیلی از حضورش در کادر مربیگری تیم جوانان

هادی عقیلی بعد از سال ها بازی برای تیم ملی، حالا به عنوان مربی تیم جوانان انتخاب شده و کار در کنار سیروس پورموسوی را آغاز نموده. عقیلی که گفته می گردد با کوشش ابراهیم شکوری- سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال- به کادر فنی تیم جوانان اضافه شده، به این پرسش پاسخ می دهد و البته آغاز کار در عرصه مربیگری و جدایی کارلوس کی روش.

- خبر امیدوارکننده ای درباره حضور شما در عرصه مربیگری شنیدیم. پروسه انتخاب تان به عنوان یکی از اعضای کادر فنی تیم جوانان از چه زمانی کلید خورد و از کی کارتان را آغاز نموده اید؟

حدود یکی دو ماه قبل صحبت های مان را انجام دادیم. هم با فدراسیون فوتبال و هم آقای پورموسوی و در نهایت به توافق رسیدیم که کارم را آغاز کنم. 2 هفته قبل برای نخستین بار در تمرین تیم جوانان حاضر شدم و الان هم در خدمت این تیم هستم.

- انگار برای استعدادیابی به بندعباس هم سفر نموده اید؟

استعدایابی نه، به بندرعباس رفتیم تا بازی ها را ببینیم و بازیکنان خوب را انتخاب کنیم.

- وضعیت در رده جوانان امیدوارکننده است؟

تیم جوانان برای مدتی طولانی تشکیل نشده بود و در اصل ایران در این رده تیمی نداشت. فدراسیون فوتبال چند ماه قبل تصمیم گرفت فعالیت این تیم آغاز گردد و ادروهایی را نیز تدارک دید و کادر فنی جدیدی انتخاب کرد. بعضی اوقات شما تیمی در اختیار دارید که باید چند بازیکن به آن اضافه کنید اما تیم جوانان فعلی باید از ابتدا تشکیل گردد و احتیاج به بازیکنان بسیاری دارد. به همین دلیل باید نفرات جدیدی انتخاب کنیم تا رفته رفته تیم را تشکیل بدهیم.

- نخستین بازی تیم جوانان در چه تاریخی برگزار می گردد؟

مهرماه سال 98 و تا آن موقع باید تیم را به بهترین شکل ممکن آماده کنیم.

- آیا برای حضور در کادر فنی تیم جوانان، از سیروس پورموسوی شناخت داشتید؟

ما در فوتبال همدیگر را می شناسیم. از آقای پورموسوی هم شناخت شخصیتی و فوتبالی داشتم و امیدوارم که بتوانم تجربه جدیدی کسب کنم.

- اینکه می گویند ابراهیم شکوری در انتخاب شما به عنوان مربی تیم جوانان نقش داشته، درست است؟

این سوال شما را باید پاسخ بدهم؟ اصلا چه بگویم در پاسخ به این سوال؟ این را از آنهایی بپرسید که چنین حرفی را به زبان آورده اند. واقعا فکر می کنید جای من در تیم جوانان نیست؟ احتیاجی نیست برای حضور در کادر فنی تیم جوانان از خودم دفاع کنم. من فکر می کنم جایم بالاتر از اینها باشد. دیگر نمی خواهم درباره این سوال حرف بزنم.

- بحث حضور شما در کادر فنی سپاهان را یکی دو بار هم شنیدیم اما چه شد که به توافق نرسیدید؟

با خود من حرفی نزدند و من هم چیزی در این رابطه نشنیدم. -

- یعنی اصلا بحثش هم نبوده؟

نه خیر.

- بازی های لیگ را دنبال می کنید؟

بیشتر بازی ها را می بینم.

- کدام تیم ها مدعی کسب عنوان قهرمانی اند؟

هفته های بسیاری از لیگ باقی مانده اما تشخیص من بعد از تماشای بازی ها این است که سپاهان و پرسپولیس مدعی اصلی کسب عنوان قهرمانی هستند. به این دو تیم باید استقلال را هم اضافه کنیم که تیم شادابی در اختیار دارد و نیم فصل دوم را هم فوق العاده آغاز کرد. بازیکنانی که استقلال جذب نموده، در ترکیب این تیم مثمرثمر بودند و اگر بتوانند همین روند را ادامه بدهند قطعا از مدعیان جدی قهرمانی محسوب می شوند. -

- حدود 5 سال قبل از تیم ملی خداحافظی کردید و در این مدت حرفی درباره کارلوس کی روش به زبان نیاوردید. دوست ندارید بابت جدایی کی روش حرفی بزنید؟

نمی دانم چرا رسانه ها بعد از جدایی کی روش اینقدر درباره او سوال می پرسند. همه خیز برداشته اند تا نظرات را پیرامون او جویا شوند. تقریبا 99 درصد از رسانه ها و مردم از سبک بازی تیم ملی خوششان نمی آمد اما همواره حمایت می کردند. آنها باید آن موقع که کی روش در ایران حضور داشت، این سوال ها را مطرح می کردند نه حالا که او رفته و کارش را در کلمبیا آغاز نموده.

- می خواهیم بدانیم ارزیابی شما از عملکرد 8 ساله کی روش چه بوده؟ بخصوص که چندین سال هم به عنوان بازیکن در کنار او حضور داشتید.

کی روش هم کارهای مثبت انجام داد و هم نکته های منفی در کارنامه اش ثبت شد. او ایران را 2 بار به جام جهانی رساند که دستاورد بزرگی بود. هم از لحاظ اقتصادی و هم اعتباری اما این را هم باید در نظر بگیریم که در 2 حجام ملت ها پیروز نبودیم. این در کنار سبک بازی تیم ملی که همواره دفاعی بود، بخش منفی کارنامه 5 ساله کی روش است. فکر می کنم سبک دفاعی بازی تیم ملی از سال دوم حضور کی روش آغاز شد و تا سرانجام هم ادامه داشت. -

- شما به سبک بازی تیم ملی انتقاد داشتید و دارید؟

این حرف من نیست بلکه اغلب فوتبالی ها و حتی مردم علاقه مند اتقادهایی را مطرح نموده اند. فکر می کنم رسانه ها نیز از این وضعیت رضایت نداشتند اما سوت نموده بودند و همچنان حمایت می کردند. حالا همه چیز تمام شده، کی روش رفته و به نظرم درباره عملکرد او بیشتر صحبت نکنیم بهتر است.

12

منبع: ایران ورزشی

به "هادی عقیلی: جای من در تیم جوانان نیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هادی عقیلی: جای من در تیم جوانان نیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید