نکاتی که هنگام استفاده از تردمیل باید رعایت کنید!

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، استفاده از تردمیل یک راه عالی برای انجام تمرین های هوازی است، اما اگر نکات ایمنی هنگام استفاده از این دستگاه رعایت نشود، می تواند سبب اتفاق های ناگواری از جمله کبودی بدن و شکستگی استخوان ها در نتیجه از دست دادن تعادل شود.

نکاتی که هنگام استفاده از تردمیل باید رعایت کنید!

بیشتر کسانی که در باشگاه های ورزشی به طور روزانه یا چند روز در هفته ورزش می کنند، تردمیل یکی از گزینه های اصلی آن ها برای گرم کردن بدن و آماده شدن برای سایر تمرینات است.

استفاده از تردمیل یک راه عالی برای انجام تمرین های هوازی است، اما اگر نکات ایمنی هنگام استفاده از این دستگاه رعایت نشود، می تواند سبب اتفاق های ناگواری از جمله کبودی بدن و شکستگی استخوان ها در نتیجه از دست دادن تعادل شود.

اگر این ابزار ورزشی را در خانه دارید و به دلیل گرمای هوا ترجیح می دهید در خارج از خانه فعالیت بدنی نداشته باشید، باید 10 نکته ایمنی را هنگام استفاده از تردمیل رعایت کنید:

شرایط سلامت خود را بررسی کنید: گاهی اوقات برخی بیماری ها از حمله قلبی یا سکته مغزی می توانند باعث سقوط از تردمیل شوند؛ بنابراین قبل از استفاده از تردمیل، نسبت به شرایط سلامت خود اطمینان حاصل کنید.

بدنتان را گرم کنید: هنگامی که بدن برای ورزش کردن آماده نیست، فرد نمی تواند خود را به سرعت تردمیل برساند و به این ترتیب خیلی سریع ورزش را متوقف میکند. گرم کردن مناسب بدن از درد و آسیب دیدگی جلوگیری می کند.

علائم هشداردهنده حین استفاده از تردمیل را بشناسید: اگر هنگام راه رفتن روی تردمیل احساس درد در قفسه سینه، تنگی نفس و یا سرگیجه داشتید، فورا ورزش را متوقف کنید. این نشانه ها میتواند ناشی از یک شرایط پزشکی جدی باشد. در صورت بروز این علائم شما نیاز به مراجعه به پزشک دارید.

تلویزیون یا موسیقی گوش نکنید: دقت کنید که دیدنی تلویزیون حین استفاده از تردمیل، منجر به حواس پرتی میشود و احتمال سقوط و صدمه را افزایش میدهد. راه رفتن روی تردمیل را با سرعت کم شروع کنید و تا زمانی که ریتم راه رفتن شما روی تردمیل تنظیم نشده، از گوش دادن به موزیک با صدای بلند بپرهیزید.

اگر حرف های نیستید، دیگران را مطلع کنید: اگر تازه شروع به استفاده از تردمیل کردهاید، دیگران را از این اقدامتان مطلع کنید. بهتر است یک تلفن در نزدیکی خود داشته باشید.

کفش مناسب بپوشید: از لباس هایی که ممکن است حین استفاده از تردمیل دور پا بپیچند، استفاده نکنید. کفش مناسب و ورزشی بپوشید و هرگز سراغ صندل نروید. با پای برهنه نیز روی تردمیل نروید.

فرم صحیح بدن را رعایت کنید: هنگام راه رفتن روی تردمیل باید شانه های خود را عقب نگه داشته و سرتان رو به جلو باشد. به حرکت پاهایتان نگاه نکنید و حواستان به رو به رو باشد. دست های خود را به طور طبیعی تکان دهید؛ درست مانند زمانی که پیاده روی میکنید.

از روی تردمیل در حال حرکت نپرید: ابتدا سرعت تردمیل را کند کنید و سپس از روی تردمیل پایین بیایید. پایین آمدن و پریدن از روی تردمیل در حال حرکت با سرعت زیاد باعث می شود که آسیب ببینید و ساق پای شما پیچ بخورد. ممکن است کمی معطل شوید تا حرکت تردمیل آرام شود، اما این کار بهتر از آسیب دیدن است.

منبع: Everzdazhealth

ایرنا

منبع: فرادید

به "نکاتی که هنگام استفاده از تردمیل باید رعایت کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی که هنگام استفاده از تردمیل باید رعایت کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید