نکاتی موثر برای داشتن سفر حرفه ای با هواپیما

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، سفر به دورترین نقاط جهان میتواند سفری هیجان انگیز باشد اما رسیدن به آن شاید کمی سخت باشد. حتی برای مسافرین فصلی و تفریحی به نظر پروازهای طولانی مدت سخت بیایند ولی نکاتی وجود دارد که اگر آنها را در حین پرواز در هواپیما انجام دهید سفر را برایتان راحت تر و دلچسب تر می نماید در ادامه با خبرنگاران همراه باشید تا این نکات را به شما بگوییم.

نکاتی موثر برای داشتن سفر حرفه ای با هواپیما

انتخاب با دقت غذا در سفر

بنا بر تحقیقات دانشمندان مصرف غذاهایی اعم از کربوهیدرات ها مانند ماکارونی، نان کامل، بلغور جو دو سر در مقابله با جت لگ (نوعی شرایط فیزیولوژیکی که در نتیجه تغییرات بدن که در اثر سفرهای دراز و راه دور ب وجود می آید ایجاد می شود) را آسان می نماید. بعلاوه دریافت سطح بالاتری از انسولین انتقال برنامه خواب و تغذیه افراد را آسان تر می نماید. غذاهایی که از کربوهیدرات ها غنی می باشند با یاری انسولین در به حداقل رساندن جت لگ مفید اند.

به همراه داشتن میان وعده

گرسنگی بر روی زمین بسیار آزار دهنده است ولی امکان این هست که میان وعده سبک میل کنید. ولی گرسنگی در هواپیما همچون گرسنگی در زمین نیست در هواپیما گرسنگی به معنای خریدن تنقلات گران قیمت برای میان وعده ها و یا اینکه انتظار طولانی برای ارائه وعده های غذایی بعدی به وسیله خدمه هواپیما خواهد بود. پس برترین شانس برای شما این است که همراه خود میان وعده هایی برای حفظ سیری برای مدت زمان طولانی تر داشته باشید.

در مدت زمان کوتاه زیاد غذا نخورید

با توجه به وب ام دی هضم غذا هنگامی که انسان در پرواز است سخت تر می شود .پس با توجه به مدت زمان پرواز برترین کار این است که صرف وعده های اصلی غذایی قبل از پرواز باشد و تنقلات را در حین پرواز بهره ببرید و نکته دیگر این است که اگر می خواهید در هواپیما غذایتان را صرف کنید بهتر است غذاهای گرم بهره ببرید زیرا هضم غذای گرم آسان تر از هضم غذای سرد است.

تقاضای غذای خاص خطوط هوایی

اگر در هواپیما کنار فردی نشسته اید که وعده غذایی گیاهی درخواست کرده است متوجه می شوید که ابتدا این نوع غذاها سرو می شوند. پس اگر می خواهید غذای خود را قبل از دیگر میهمانان دریافت کنید و برایتان امکان ندارد که برای ساعت اصلی ارائه غذا صبر کنید و بعلاوه می خواهید زود تر بخوابید می توانید غذای خاص خود ر از خدمه بخواهید. انواع مختلفی از مواد غذایی متناسب با شرکت های هواپیمایی مانند غذاهایی که فاقد گلوتن می باشند را می توانید انتخاب کنید فقط در نظر داشته باشید که قبل از پرواز از موجود بودن این مواد غذایی اطمینان حاصل کنید.

مصرف بیش از معمول آب در سفر با هواپیما

متخصصان سلامت همیشه توصیه می نمایند در حین پرواز بی از حد معمول آب بنوشید چرا که مسافرت سبب می شود در معرض کم آبی قرار بگیرید. پس در نظر داشته باشید که نوشیدن آب در حین پرواز را نباید فراموش کنید و هیچ گاه منتظر نباشید که احساس تشنگی کنید و از خدمه آب درخواست کنید.

اجتناب از نوشیدن کافئین

کافئین سبب می شود سطح انرژی بدن بالا برود، بدنتان را تحریک کند و بدن را بیشتر در معرض کم آبی قرار دهد.

نوشیدن جایگزین چای سبز

چای سبز بدون کافئین به عنوان یک نوشیدنی جایگزین برای سایر نوشیدنی ها در طول پرواز پیشنهاد می شود. چای سبز از جت لگ نیز جلوگیری می نماید.

پوشیدن لباس های گشاد

در حالی که از شلوار ورزشی نمی توان به عنوان یک لباس ورزشی استفاده کرد ولی پوشیدن لباسهای راحت و گشاد در سفرهای هوایی پیشنهاد می شود. برای مردان شلوار جین و تی شرت و برای زنان ساق و ژاکت انتخاب خوبی می باشد.

پوشیدن لایه ها

پرواز طولانی مدت یعنی سپری کردن مسافتی طولانی و نقل مکان از مکانی به مکان دیگر با شرایط آب و هوایی متفاوت. مثلا ممکن است از مکانی با آب و هوای گرم به مکانی با آب و هوا سرد بروید اینجاست که پوشیدن یک تی شرت یا ژاکت بسیار سنگین اصلا مناسب نخواهد بود به این علت که بدن شما به شرایط آب و هوایی خاصی عادت کرده و باید در جه حرارات آن با اصول تنظیم شود. برای مثال شما می توانید از یک تی شرت یا یک سوئی شرت سبک در طی پرواز استفاده نمایید و با رسیدن به مقصد یک ژاکت مناسب بپوشید.

همراه داشتن شال

شال در طی سفر می تواند کارایی زیادی داشته باشد. مثلا می توانید از آن به عنوان پتو، بستن قسمت پایین کمر و پوشیدن استفاده نمایید.

همراه داشتن یک بالش گردنی

بالش گردنی از ملزومات سفر نیست اما به همراه داشتن آن برای گردن بسیار مفید و خوشایند است. بالش گردنی علاوه بر اینکه گردنتان را در شرایط مناسبی قرار می دهد به شما برای خوابی آرام یاری می نماید.

به همراه داشتن پشتیبان کمر

بیشتر صندلی هواپیماها به صورت منحنی طراحی شده است. صندلی هایی که با شکل سی طراحی شده اند مسئله ای ندارند اما بیشتر صندلی ها به شکل اس طراحی شده اند که برای ستون فقرات مضر می باشد. می توانید با قرار دادن پتو یا شال یا بالشت در پشت صندلی از این مشکل بکاهید.

همراه داشتن گوش گیر

در حین سفر با هواپیما سر و صداهای زیادی اعم از صدای موتور هوا پیما ایجاد می شود که باعث ایجاد استرس می شود. با استفاده از هدفون یا گوشگیر علاوه بر این که می توانید از سر و صدای موتور هواپیما در امان باشید می توانید در محیطی آرام خوابی آرام را نیز تجربه کنید.

همراه داشتن چشم بند

استفاده از چشم بند در هنگام سفر با هواپیما شاید تملق آمیز نباشد ولی یاری زیادی به کاهش جت لگ و تنظیم نور برای هماهنگ کردن بدن با مقصد خواهد بود. بعلاوه شما را برای خوابیدن آماده می کنید و سبب می شود خوابی آرام ولذت بخش داشته باشید.

انجام ورزش های نشسته

در بعضی از خطوط هواپیمایی تمرینات ورزشی نشسته آ وزش داده می شود و انجام آن ها را هر سه چهار دقیقه در ساعت توصیه می نمایند. این تمرینات ورزشی شامل بند کردن پاها تا ارتفاع چند سانتی متری و چرخاندن آنها حول یک دایره فرضی، نگه داشتن پا ها روی زمین و خم شدن به سمت پاها برای کوشش به لمس آنها در حد ممکن و حرکت دادن شانه ها به سمت جلو وعقب می باشد.

همراه داشتن پاوربانک

پرواز در سفر سبب می شود که شارژ باتری گوشی شما خالی شود. حال آن که شما به گوشی خود برای انجام کار های مختلف احتیاج دارید. برای جلوگیری از مشکل خالی شدن شارژ باتری گوشی به همراه داشتن شارژر همراه یا پاور بانک توصیه می شود.

باز کردن پنجره

اگر در کنار پنجره هواپیما بنشینید نه تنها حس خوبی به شما القا می شود بعلاوه می توانید از پنجره به عنوان یک تکیه گاه خوب بهره ببرید. این به معنای این نیست که نشستن در این مکان مسئله ای در دریافت نوشیدنی برایتان ایجاد شود و شاید کمی در رفتن به دستشویی برایتان مشکل ایجاد شود.

نشستن در کنار بال ها

کارشناسان زیادی معتقدند که صندلی های کنار هواپیما بعلت نزدیک بودن به مرکز گرانش هواپیما تلاطم کمتری دارند.

پوشیدن کفش مناسب در سفر با هواپیما

در هنگام پرواز استفاده از کفش های محکم و جلو بسته می تواند برترین انتخاب برای شما باشد با پوشیدن کفش های مناسب در هنگام وقوع حادثه سریع تر می توانید بر روی آثار تخریب و خرده شیشه ها حرکت کنید.

منبع: همگردی

به "نکاتی موثر برای داشتن سفر حرفه ای با هواپیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی موثر برای داشتن سفر حرفه ای با هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید