نوروزگاه و جشنواره گردشگری در کلات خراسان رضوی شروع شد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، جشن نوروزگاه و جشنواره گردشگری شهرستان کلات در محل بوستان کوهسنگی مشهد شروع شد و 14 فروردین ماه جاری ادامه خواهد داشت.

نوروزگاه و جشنواره گردشگری در کلات خراسان رضوی شروع شد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، فرید جواهر زاده جانشین مدیرکل در ستاد نوروزگاه های استان درباره این برنامه گفت: این جشنواره با همکاری اداره میراث فرهنگی و با حمایت ها و پشنیبانی همه جانبه شهرداری مشهد برگزار می گردد.

وی هذف از برگزاری این چشنواره را معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های گردشگری کلات مطرح کرد و اضافه کرد: کلات در حوزه تاریخی و طبیعی ظرفیت های بالایی در عرصه گردشگری دارد و یکی از مقاصد مهم گردشگری در استان محسوب می گردد.

جواهر زاده گفت: این جشنواره همه روزه تا 14 فروردین جاری از ساعت 11 تا 21 در بوستان کوهسنگی پذیرای شهروندان مشهدی و مسافران و گردشگران است.

وی اضافه کرد: اجرای ورزشهای بومی و محلی، ارائه صنایع دستی و سوغات کلات، عرضه محصولات کشاورزی و دامی این منطقه از خراسان رضوی بخشی از برنامه های جشنواره هستند.

در این مراسم مکرمی فر مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، شیران خراسانی و حسین زاده بحرینی نمایندگان مردم مشهد و کلات در مجلس ، حیو رئیس شورای شهر مشهد، شالچیان معاون گردشگری سازمان فرهنگی شهرداری مشهد حضور داشتند.

مرکز شهرستان 38 هزار نفری کلات در فاصله 155 کیلومتری شمال شرق مشهد واقع است. کلات مرکب از دو بخش مرکزی و زاوین 68 روستا دارد. 27 هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند. کلات از سمت شمال و شرق با جمهوری ترکمنستان هم مرز است.

کلات زادگاه نادرشاه افشار، در میان رشته کوه هزارمسجد قرار گرفته و این رشته کوه از جانب جنوب غربی حائلی طبیعی است که این شهر را از مشهد و چناران جدا می نماید. آب و هوای کلات معتدل کوهستانی و ارتفاع آن از سطح دریا 2100 متر است.

منبع: میراث آریا

به "نوروزگاه و جشنواره گردشگری در کلات خراسان رضوی شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوروزگاه و جشنواره گردشگری در کلات خراسان رضوی شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید