نقد و آنالیز کتاب گلاره عباسی با حضور مصطفی مستور

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال ، در این برنامه که با حضور مصطفی مستور، احمد ابوالفتحی و کیوان کثیریان برگزار می گردد، کارشناسان به نقد و آنالیز رمان گلاره عباسی می پردازند.

نقد و آنالیز کتاب گلاره عباسی با حضور مصطفی مستور

در توضیحی بر این اثر آمده است که گلاره عباسی در مریلین مونرو سرِ جردن به تنهایی های یک زن افسرده خانه دار عینیت بخشیده است. روایت عباسی در ارائه اطلاعات به مخاطب، مقتصدانه و هوشیارانه عمل می نماید. ما لا به لای روایت مملو از تلاطم های درونی زنی که میل داشته بازیگر سینما گردد، زنی که زیبا بوده، زنی که در اجتماع فعال بوده و حال هیچ کدام این ها نیست و در عوض در دو قطب شیدایی و افسردگی دست وپا می زند، به خطری که سلامتی این زن را تهدید می نماید، پی می بریم و دلمان می خواهد برای او کاری کنیم. ما می دانیم که این زن بدحال است؛ اما آیا اطرافیان این زن به بدحالی او واقف خواهند شد؟ باید خواند و دید.

گلاره عباسی که خود بازیگر سینماست، در اثرش به خوبی توانسته از عناصر سینمایی بهره روایی ببرد. او پیش از آنکه به بازیگری روی بیاورد، نویسنده بوده و چندین داستان کوتاه از او در نشریات مختلف منتشر شده بود. نسخه اولیه این رمان کوتاه هم حاصل کوشش های نوشتاری او در انتهای دهه هشتاد شمسی است و در دهه نود بارها بازنویسی شده است.

این کتاب که از سوی نشر نیماژ منتشر شده است در مدت کوتاهی به چاپ دوم رسید و به زودی چاپ سوم آن نیز روانه کتاب فروشی ها خواهد شد.

علاقه مندان برای حضور در این مراسم می توانند از ساعت 16 الی 18 روز آدینه (12 آذرماه) به شهرکتاب الهیه واقع در خیابان الهیه، خیابان مریم شرقی، پلاک 77 مراجعه نمایند. این مراسم با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار می گردد و الزامی است که مخاطبان برای حضور در مراسم ماسک به صورت داشته باشند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "نقد و آنالیز کتاب گلاره عباسی با حضور مصطفی مستور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقد و آنالیز کتاب گلاره عباسی با حضور مصطفی مستور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید