اندازه پروتئین و کالری موجود در سفیده تخم مرغ

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، ارزش غذایی موجود در یک عدد تخم مرغ، بسته به مقدار آن تفاوت می نماید. این مقاله اطلاعاتی را در مورد کالری و پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ فراهم ساخته است.

اندازه پروتئین و کالری موجود در سفیده تخم مرغ

مترجم: رزیتا ملکی زاده

منبع:راسخون

ارزش غذایی موجود در یک عدد تخم مرغ، بسته به اندازه آن تفاوت می کند. این مقاله اطلاعاتی را در مورد کالری و پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ فراهم ساخته است.

تخم مرغ یک غذای مغذی و یک منبع مفید از پروتئین، ید و ویتامین های لازم است. تخم مرغ یک ماده چند کاربردی در دستور غذایی بوده و در غذاهای زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. فوائد فراوانی از تخم مرغ وجود دارد که یکی از آنها ارزش تغذیه ای آن است. از آنجا که تخم مرغ حاوی تمام مواد مغذی در مقادیر بهینه می باشد، مصرف آن برای سلامتی مفید است.

کالری ـ 34

چربی ـ 0

پروتئین ـ 7 گرم

کلسترول ـ 0

سدیم ـ 110 میلی گرم

اطلاعات تغذیه ای

سفیده تخم مرغ که بعلاوه تحت اسم آلبومین شناخته می شود، مایع روشنی است که در تخم مرغ خام وجود دارد. این مایع از زرده تخم مرغ که حاوی مقادیر زیادی چربی و کلسترول است، محافظت می کند. سفیده تخم مرغ حاوی اندازه زیادی پروتئین، تقریباً 40 نوع از آن، در خود است. علاوه بر انواع مختلف پروتئین، سفیده تخم مرغ بعلاوه حاوی گلوکز، مواد معدنی و ویتامین می باشد. مواد معدنی همچون کلسیم، فسفر، مس، روی، آهن، مهمیم و پتاسیم هم در مقادیر کم وجود دارند. محتوای کالری موجود در آلبومین در حد میانه می باشد. این بخش از تخم مرغ بعلاوه سرشار از ویتامین هایی مانند ویتامین A، ویتامین B (خصوصاً ویتامین B12)، ویتامین D، ویتامین E و ویتامین K است. علاوه بر آن، بعلاوه حاوی اسیدهای آمینه بوده که به منظور سوخت و ساز بدن مورد احتیاج می باشند. آلبومین بیشتر وزن تخم مرغ را تشکیل می دهد. از آنجا که حاوی تمام مواد مغذی لازم است، و اندازه چربی و کلسترول آن کم می باشد، برخی افراد رژیم غذایی آلبومین را انتخاب می نمایند.

مواد مغذی موجود در تخم مرغ آب پز متفاوت از مواد مغذی موجود در تخم مرغ آب پز نشده است. سفیده یک عدد تخم مرغ آب پز حاوی 12 کالری در هر وعده بوده، در حالی که حاوی 4 گرم پروتئین می باشد. سفیده تخم مرغ آب پز همچون انواع آب پز نشده عاری از چربی و کلسترول می باشد. چنانچه بر فرض محال در خود چربی داشته باشد، این اندازه بسیار کم و قابل چشم پوشی است. خلاصه آنکه، کالری و چربی های موجود در تخم مرغ آب پز تا حدودی شبیه به انواع آب پز نشده می باشند.

از آنجا که تخم مرغ سرشار از مواد مغذی است، به تقویت سیستم ایمنی بدن و ایجاد یک بینایی قوی یاری می کند. تخم مرغ بعلاوه به پایین آوردن خطر بروز مسائل چشمی مانند دژنراسیون ماکولا و آب مروارید تا حدودی یاری می کند. علاوه بر یاری به تشکیل خون، بعلاوه سلامت پوست و استخوان را بالا می برد. مطالعات تحقیقاتی اجرا شده نشان می دهند که تخم مرغ بعلاوه سیستم عصبی را تقویت می سازد.

مصرف یک عدد تخم مرغ آب پز در روز قطعاً برای بدن مفید بوده و احتمالاً هیچ گونه عوارض جانبی را ایجاد نخواهد کرد. با این حال، مصرف بیش از حد آن ممکن است منجر به بروز یبوست شود. افرادی که تمرینات فشرده ای را دنبال می نمایند می توانند در روز 2 تا 3 عدد تخم مرغ مصرف نموده تا مواد مغذی مورد احتیاج خود را دریافت دارند. تمام مواد مغذی موجود در آلبومین در مقادیر مناسب بوده به طوریکه نه کم و نه زیاد می باشند. از اینرو، می توان بدون نگرانی از هرگونه عوارض ناخواسته آن را مصرف نمود.

سلب مسئولیت: اطلاعات ارائه شده در این مقاله صرفاً جنبه آموزشی داشته و نبایستی به منظور جایگزین توصیه های متخصص در این امر در نظر گرفته شود.

منبع: راسخون

به "اندازه پروتئین و کالری موجود در سفیده تخم مرغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندازه پروتئین و کالری موجود در سفیده تخم مرغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید