منظمی: بازنشسته های رشته های دیگر به درد کشتی کلاسیک نمی خورند، واسلینکو و گزینه های دیگر را برای تیم ملی در نظر داریم

نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی گفت: هنوز در مورد سرمربیگری تیم ملی کشتی کلاسیک بانوان تصمیم قطعی نگرفته ایم اما همچنان هم واسلینکوی اوکراینی و هم سایر مربیان خارجی و داخلی مد نظرمان هستند.

منظمی: بازنشسته های رشته های دیگر به درد کشتی کلاسیک نمی خورند، واسلینکو و گزینه های دیگر را برای تیم ملی در نظر داریم

مریم منظمی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد کاهش تعداد تیم های شرکت کننده در فصل سوم لیگ کشتی کلاسیک بانوان گفت: علیرغم اینکه در آغاز کار اسپانسرها حمایت نسبتا خوبی از این رشته داشتند و برای حضور در لیگ خوب جلو آمدند اما حالا چند تیم به دلیل عدم حمایت اسپانسر کنار کشیده و در فصل سوم مسابقات غایب بودند، باید این موضوع حتما آنالیز گردد که چرا در وسط کار حمایت از تیم کشتی کلاسیک را رها نموده اند.

وی با اشاره به برگزاری فصل چهارم لیگ این رشته در اسفند ماه تاکید نمود: آخرین فصل از لیگ اسفند ماه برگزار می گردد و درپایان با آنالیز وضعیت و امتیاز تیم ها، قهرمان 4 فصل برگزاری لیگ کشتی کلاسیک را معین خواهیم کرد.

منظمی در مورد برنامه های پیش روی بانوان توضیح داد: در مورد آلیش منتظر هستیم تا برنامه جهانی مسابقات معین گردد تا بتوانیم براساس آن مسابقات کشوری و انتخابی را برگزار کنیم. در مورد کشتی کلاسیک هم مسابقات قهرمان کشوری را روز 12 بهمن در خانه کشتی برگزار خواهیم کرد، اما در مورد مسابقات انتخابی باید منتظر معین شدن وضعیت ریاست فدراسیون کشتی باشیم تا بتوانیم مطمئن تر به کار ادامه دهیم.

مسئول کشتی بانوان با تاکید بر اینکه تنها برنامه ای که سال جاری به خاطر استعفای رئیس فدراسیون لغو شد، مسابقات جهانی کشتی کلاسیک بود، ادامه داد: حمید بنی تمیم نگاه مثبتی به کشتی کلاسیک و آلیش دارد و به امید خدا تمام برنامه ها آنالیز و پیگیری خواهد شد. ما در این مدت فقط یک جهانی را لغو کردیم که آن هم به خاطر وضعیتی که وجود داشت امکان برگزاریش نبود، اما طبق برنامه مسابقات قهرمان کشوری و فصل چهارم لیگ را برگزار خواهیم کرد.

مریم منظمی در مورد امکان همکاری مجدد با آنا واسلینکوی اوکراینی در تیم ملی کشتی کلاسیک گفت: هنوز هم واسلینکو و هم گزینه های دیگر خارجی و داخلی در مورد سرمربیگری تیم ملی کشتی کلاسیک مطرح هستند اما چون محدودیت زمانی نداریم، هنوز در این باره تصمیم قطعی نگرفته ایم. همه چیز بستگی به وضعیت فدراسیون کشتی خواهد داشت، هرچند که تا این لحظه خللی در برنامه ها ایجاد نشده و حتی ما کلاس های آموزشی مان را پرقدرت تر از قبل پیگیری نموده ایم اما با برگزاری انتخابات، همه کارها در همه سطوح با ثبات بیشتری انجام خواهد شد.

وی در مورد درخواست کشتی گیران بالای 25 سال برای حضور در رقابت های کشوری و انتخابی کشتی کلاسیک، توضیح داد: این یک واقعیت است که اگر به فکر صندلی مان و توسعه این رشته هستیم، باید کار را از رده های پایین آغاز کنیم. بازنشسته های رشته های دیگر به درد کشتی نمی خورند، البته ما این شرایط را ایجاد کردیم که این ورزشکاران هم بتوانند در لیگ خود را محک بزنند، آنها می توانند به کار مربیگری هم بپردازند. آنها اگر توانایی داشتند در رشته ای که شاید 10 سال در آن فعال بوده اند، مقام و افتخار کسب می کردند و حالا به کشتی نمی آمدند. ما نمی توانیم جوان 18 ساله را روبه روی آنها قرار دهیم که این نفرات صرفا با استفاده از تجربه حضور در مسابقات رشته های دیگر، جوانِ آینده دار ما را شکست دهند، این موضوع در درازمدت ما را دچار مشکل خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "منظمی: بازنشسته های رشته های دیگر به درد کشتی کلاسیک نمی خورند، واسلینکو و گزینه های دیگر را برای تیم ملی در نظر داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منظمی: بازنشسته های رشته های دیگر به درد کشتی کلاسیک نمی خورند، واسلینکو و گزینه های دیگر را برای تیم ملی در نظر داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید