شیرازی: حضور نامجو در هیئت فوتبال ورامین غیرقانونی است، با فرمانداری برای لغو بازی ها مکاتبه کردیم

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، حبیب الله شیرازی رئیس هیئت فوتبال تهران گفت: حضور مرتضی نامجو در هیئت فوتبال ورامین غیرقانونی بوده است و حمیدرضا تات حصاری به عنوان رئیس این هیئت شناخته می گردد.

شیرازی: حضور نامجو در هیئت فوتبال ورامین غیرقانونی است، با فرمانداری برای لغو بازی ها مکاتبه کردیم

حبیب الله شیرازی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، درباره اظهارات مرتضی نامجو سرپرست هیئت فوتبال ورامین که گفته بود شیرازی حضورش در هیئت فوتبال ورامین را غیرقانونی خوانده است، گفت: اداره ورزش و جوانان ورامین سال گذشته با ما مکاتبه و گفت که با توجه به دلایلی که وجود دارد، رئیس هیئت فوتبال ورامین عوض گردد. ما اساسنامه داریم و براساس آن عمل می کنیم. اگر رئیس هیئت فوتبالی را بخواهیم تغییر دهیم، سه دلیل باید وجود داشته باشد، یا باید استعفا داده باشد یا خدای نانموده فوت کند یا بنا به دلایلی برکنار گردد.

وی اضافه نمود: وقتی رئیس اداره ورزش و جوانان ورامین خواهان تغییر حمیدرضا تات حصاری رئیس هیئت فوتبال ورامین شد، پاسخ دادیم که باید تحقیق کنیم که آیا او استعفا داده یا جزو آن سه مورد برای تغییر بوده باشد. طی تماسی تلفنی با حصاری صحبت کردیم و گفت که استعفا نداده است و بحث استعفا را در شبکه های اجتماعی پخش نموده اند. آیا شبکه های اجتماعی ملاکی برای استعفای فرد است؟ وقتی حکم رسمی می دهیم، رسمی هم استعفا را می پذیریم که ایشان گفت استعفایی نداده است. به تات حصاری گفتیم که با توجه به درخواست اداره ورزش و جوانان ورامین، باید جوابگو باشید. ایشان آمد و مکتوب نوشت که هیچ استعفایی نداده و صحبت های مطرح شده در شبکه های اجتماعی کذب محض است. ما دو بار این مسئله را در هیئت رئیسه مطرح کردیم و پاسخ درخواست اداره ورزش و جوانان ورامین را دادیم. یک بار در تاریخ 98، 07، 17 به مکاتبه اداره ورزش و جوانان ورامین پاسخ دادیم که با توجه به اینکه مستندات برای تغییر وجود ندارد، با درخواست تغییر رئیس هیئت فوتبال این شهر مخالفت شده است. رئیس اداره ورزش ورامین اصرار کرد و دوباره مکاتباتی انجام داد تا این تغییر انجام گردد. در تاریخ 99، 01، 24 بار دیگر به درخواست آنها پاسخ داده شد و گفتیم که چون حصاری اعلام نموده که استعفایی نداده است، به فعالیتش در هیئت فوتبال ادامه می دهد.

رئیس هیئت فوتبال استان تهران اظهار داشت: وقتی درخواستی برای تغییر هیئت فوتبال داده می گردد، ملزم هستیم آن را آنالیز کنیم و پاسخ دهیم. ما دو بار بحث را در هیئت رئیسه مطرح کردیم و پاسخ هم دادیم و گفتیم که باید به این سه دلیل رئیس هیئت فوتبال را تغییر دهید. با وجود مکاتبات انجام شده، فردی به نام نامجو را بدون موافقت هیئت فوتبال استان تهران به سرپرستی هیئت فوتبال ورامین منصوب کردند که بر اساس اساسنامه، تخلف است. این آقا (نامجو) فردی را به عنوان دبیر هیئت فوتبال پیش ما فرستاد و گفت این حکم سرپرستی نامجو است. به آن فرد گفتم که پاسخ مکاتبات را به اداره ورزش و جوانان ورامین داده ایم و بر اساس آن، تات حصاری رئیس هیئت فوتبال است و نمی توانید فرد دیگری را به عنوان سرپرست منصوب کنید.

شیرازی در خصوص شائبه هایی که برای حضور او در انتخابات هیئت فوتبال استان تهران مطرح می گردد، گفت: سال گذشته کمتر مصاحبه می کردم تا شائبه ایجاد نگردد. زمانی که مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال بود، نامه ای داد و گفت که تا زمان انتخابات هیئت فوتبال تهران هیچ تغییری در هیئت فوتبال نداشته باشیم، چون شبهه ایجاد می گردد. اگر شبهه ایجاد گردد خوب نیست و می گویند انتخابات مهندسی شده است. از طرفی، بعضی هیئت های قبلی را اداره ورزش و جوانان پیشنهاد داده بود، نه من. به عنوان مثال، رئیس هیئت فوتبال قرچک 10 سال است فعالیت می نماید و قبل از حضورم در هیئت فوتبال تهران در کارش حضور داشت. سال گذشته با توجه به نامه ای که فدراسیون فوتبال داد، اجازه هیچ تغییری ندادیم تا نگویند شیرازی افرادی را گذاشته تا به او در انتخابات هیئت فوتبال رأی بدهند.

وی اضافه نمود: اخیراً موردی داشتیم که رئیس هیئت فوتبالی را عوض کنیم که بنده زیر بار آن نرفتم. اگر هم سرپرست بگذاریم، حق هیچ گونه تغییری ندارد. ما براساس آنچه که اساسنامه می گوید، عمل می کنیم. به رئیس اداره ورزش ورامین گفتیم که دلایل مستندی برای عوض کردن حصاری از هیئت فوتبال ورامین نداریم و گفتیم که فدراسیون فوتبال تا یکی دو ماه دیگر زمان برگزاری انتخابات هیئت فوتبال را اعلام می نماید و نمی توانیم تغییر و تحولی داشته باشیم. ضمن اینکه، تغییر و تحولات زیاد ثبات مدیریتی را از بین می برد. در همین ورامین، چندین تغییر داشتیم و اگر مدام بگویند این مدیر عوض گردد، مدیریت فوتبال تغییر خواهد نمود. ما نمی توانیم مدام رؤسای هیئت فوتبال را تغییر دهیم.

وی درباره اینکه نامجو مدعی شده به جای مکاتبه با اداره ورزش و جوانان ورامین با فرمانداری ورامین مکاتبه شده است، گفت: لیگ برتر و لیگ دسته اول برگزار می گردد، اما برای لیگ دسته دوم و سوم پروتکل ها نوشته نشده بود که به تازگی برنامه مسابقات را براساس پروتکل های معین شده گفتیم. مسابقات رده های پایه نیز قرار بود سال جاری برگزار نگردد. برای مسابقات استانی منتظر تصمیم ستاد مبارزه با کرونا هستیم تا به فدراسیون فوتبال اعلام کند و مجوز برگزاری بازی ها را بدهد. در تهران هیچ مسابقه ای را برگزار نکردیم، چون مجوز نداریم. برای برگزاری مسابقات در تهران 25 مورد رعایت پروتکل بهداشتی به فدراسیون فوتبال پیشنهاد دادیم. نه تنها در تهران، بلکه در همه استان ها مجوز بازی وجود ندارد. وقتی استان تهران مجوز ندارد، شهرستان های تحت پوشش آن نیز نمی توانند مسابقات را آغاز نمایند. در هفته گذشته دیدیم که مسابقات در ورامین را آغاز نموده اند. آقای گل محمدی مدیرکل اداره ورزش استان تهران مصاحبه ای انجام داد که خبر آن در سایت اداره کل ورزش وجود دارد که گفت به علت شدت ویروس کرونا، همه فعالیت های ورزشی ورامین تعطیل شده است. فوتبال هم جزو فعالیت های ورزشی است.

رئیس هیئت فوتبال استان تهران یادآور شد: وقتی مدیرکل ورزش استان ابلاغ می نماید، یعنی به فرمانداری ها ابلاغ می گردد. چطور رئیس غیرقانونی هیئت فوتبال ورامین برنامه مسابقات را گذاشته و بدون اینکه پروتکل های بهداشتی رعایت گردد، اقدام به برگزاری مسابقات نموده است؟ خودم با فرماندار ورامین که فردی فوتبالی بود، تلفنی صحبت کردم و گفتم اول اینکه نامجو غیرقانونی سرپرست هیئت فوتبال بوده و دوم اینکه سلامتی مردم را در نظر نگرفته است. ایشان هم دستور توقف برگزاری مسابقات را داد. ما برنامه مسابقاتی که در ورامین گذاشته شده بود را، به فدراسیون فوتبال فرستادیم. مهدی محمد نبی دبیرکل فدراسیون فوتبال نیز، بلافاصله مراتب را پیگیری کرد و گفت برگزاری مسابقات وجاهت قانونی ندارد و موضوع را به کمیته انضباطی هیئت فوتبال تهران محول کرد. ما نیز نامه ای به امور مشترک فدراسیون های وزارت ورزش و جوانان نوشتیم که بحث سرپرستی نامجو وجاهت قانونی ندارد و تات حصاری رئیس هیئت فوتبال ورامین است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شیرازی: حضور نامجو در هیئت فوتبال ورامین غیرقانونی است، با فرمانداری برای لغو بازی ها مکاتبه کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیرازی: حضور نامجو در هیئت فوتبال ورامین غیرقانونی است، با فرمانداری برای لغو بازی ها مکاتبه کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید