لایف کوچینگ چیست؟

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، لایف کوچینگ می تواند به شما در تعیین کردن اهداف، شناخت موانعی که باعث عقب افتادنتان هستند و پیدا کردن راه حل هایی برای قلبه بر آنها به شما یاری کند. برای پیدا کردن این راه کار ها، لایف کوچینگ مهارت ها و توانایی های منحصر به فرد شما را مورد ارزیابی قرار می دهد. لایف کوچینگ می تواند با به حداکثر رساندن قدرت شما، از شما در برابر تغییرات بلند مدت حمایت کند.

لایف کوچینگ چیست؟

و اما لایف کوچ نوعی متخصص سلامتی است که به مردم در راه پیشرفت در زندگی و کسب موفقیت یاری می نماید. لایف کوچ پیشرفت روابط، رزومه و فعالیت روزانه را هدف قرار می دهد.

چرا باید با یک کوچ زندگی کار کرد؟

خیلی از مردم برای راهنمایی و راهنمایی در راه هدفی معین در پی کوچ می روند، اهدافی مثل ساخت رزومه ای نو. هرچند در بسیاری از مواقع مردم برای ساخت زندگی شادتر و پرمعنی به لایف کوچینگ روی می آورند.

علائمی وجود دارد که نشان می دهد کار کردن با یک لایف کوچ می تواند برای شما سودمند باشد:

-زود رنجی مداوم

-استرس و نگرانی به اندازه زیاد

-ناتوانی برای ترک عادت های بد

-عدم تحقق خواسته ها در زندگی اجتماعی

-احساس نارضایتی شغلی مداوم

-احساس مسدود شدن قدرت خلاقیت

در سال های اخیر لایف کوچ ها جایگاه قابل قبولی در اجتماع پیدا نموده اند. در واقع تعداد افراد خلاق، مدبر و کارآفرینی که در حال ساخت گروه هایی متشکل از لایف کوچ ها هستند و به سمت موفقیت گام بر می دارند رو به افزایش است.

انواع لایف کوچینگ :

بعضی از لایف کوچ ها در زمینه کلی و همه جانبه فعالیت می نمایدد درحالی که عده ای دیگر وجود دارند که روی یاری کردن به مردم در زمینه های به خصوص تمرکز می نمایند. بعضی از انواع کوچینگ عبارتند از:

-کوچینگ اعتیاد

-کوچینگ کسب و کار، مدیریت و رهبری(بیزینس کوچینگ)

-کوچینگ شغل و زندگی

-کوچینگ رژیم و تناسب اندام

-کوچینگ روابط اجتماعی

-کوچینگ زندگی خانوادگی

-کوچینگ مالی

-کوچینگ سلامت و تندرستی

-کوچینگ مهارت های زندگی

-کوچینگ سلامت روحی و روانی

-کوچینگ ورزشی

-کوچینگ انگیزشی

تفاوت بین کوچینگ زندگی و روانشناسی:

اگرچه شباهت های زیادی بین مزایای کار کردن با یک لایف کوچ و شرکت کردن در جلسات روانشناسی و مشاوره وجود دارد، اما هر کدام نقش جدا و منحصر به فرد خود را اجرا می نمایند.

بر خلاف کوچ، روانشناسان و متخصصان سلامت روان بر روی بهبود شرایط سلامت روحی روانی تمرکز می نمایند و به مردم یاری می نمایند از مسائل روحی که با آن روبرو می شوند یا در گذشته برایشان پیش آمده عبور نمایند. روانشناسان دارای درجه بندی و مدرک های مختلف سلامت روان هستند.

از سوی دیگر لایف کوچ ها احتیاجی به مدرک درمانی خاص یا موافقت شرکت بیمه درمانی ندارند و این قوانین حریم خصوصی است که از اطلاعات سلامت شما محافظت می نماید. در کل یک لایف کوچ را با یک متخصص سلامت روان اشتباه نگیرید.

اگر دچار مسائل روحی روانی مانند احساس نا امیدی، اختلالات خواب و رفتار هستید بهتر است حتما در اسرع وقت به روانشناس مراجعه کنید.

لایف کوچینگ برای شما چه کاری می نماید؟

یکی از مزایای کار کردن با یک لایف کوچ توانایی به دست آوردن دیدگاهی تازه و آگاهانه نسبت به مسائلی است که با آنها رو به رو می شوید. علاوه بر معرفی کردن دیدگاه های نو در برابر چالش ها، لایف کوچینگ به شما یاری می نماید الگو های منفی که جلوی موفقیتتان را می گیرند به صفر برسانید.

خیلی از مردم به لایف کوچینگ به چشم پلی که شما را از شرایط فعلی زندگیتان به زندگی که دوست دارید مدیریت و رهبری کنید نگاه می نمایند. در ادامه به بعضی از نتایج مثبتی که حاصل کار کردن با یک لایف کوچ هستند می پردازیم:

-تعادل بهتر میان کار و زندگی

-از بین بردن ترس ها و اضطراب های قدیمی که در طولانی مدت باعث ناراحتی شما شده اند

-تقویت خلاقیت

-امنیت مالی بهتر

-پیشرفت مهارت های ارتباطی

-زندگی کاری رضایت بخش تر

-روابط مستحکم تر با دوستان و خانواده

در ادامه، مردم به لایف کوچینگ برای عبور از موانعی که آنها را در برابر پیدا کردن دوست یا همکار باز می دارد روی می آورند و عده ای دیگر برای شناسایی اشتیاق و به دست آوردن موفقیت شغلی از آن یاری می گیرند.

همراه با حمایت و دلگرمی و همینطور ایجاد انگیزه و تداوم کوشش، کوچ می تواند مشاهده کند که چه زمانی فرد سردرگم شده و احتیاج به اصلاح اهداف خود دارد. در نتیجه فرد به اهداف خود زود تر و موثر تر از وقتی که خودش به تنهایی کوشش می نماید دست خواهد یافت.

تاثیرات کوچینگ زندگی :

درحالی که مردم از سودمندی های شخصی خود از لایف کوچینگ صحبت می نمایند، مطالعات نشان می دهد که که لایف کوچینگ در زمینه های دیگری نیز سودمندی خود را بروز می دهد. طبق تحقیقات، کوچینگ چه به صورت فردی و چه گروهی در کاهش تعویق ها در راه رسیدن به موفقیت و بهبود دستیابی به اهداف موثر بوده است. مطالعات نشان می دهد که گستره تاثیرات مثبت لایف کوچینگ بسیار وسیع است که شامل تقویت دیدگاه شخصی و تقویت شرایط کلی سلامت روح و کیفیت زندگی می گردد.نکته:

جلسات لایف کوچینگ به صورت های مختلفی برگزار می شوند. برای مثال بعضی جلسات به صورت دیدار شخصی، و بعضی به صورت تماس تلفنی و تصویری برگزار می شوند.

اگر به کار کردن با یک لایف فکر می کنید در نظر داشته باشید که این شما هستید که معین می کنید که در جلسه کوچینگ روی چه چیزی تمرکز گردد. بعد از هر جلسه باید حس تقویت و تعالی داشته باشید، بنابراین حیاتی است که کوچی را پیدا کنید که به صورت ظاهری و باطنی با شما همخوانی داشته باشد و به اصطلاح مچ باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به آدر https://sabereskandari.ir مراجعه کنید .

منبع: فوت و فن

به "لایف کوچینگ چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایف کوچینگ چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید