شکست آزمایش موشک مافوق صوت آمریکا

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، آزمایش موشک مافوق صوت آمریکا که در راستای برنامه تسلیحاتی پنتاگون قرار بود انجام گردد با شکست روبرو شد.

شکست آزمایش موشک مافوق صوت آمریکا

به گزارش گروه بین الملل نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از بروز نقص فنی و ناتوانی یک راکت حامل موشک، بار دیگر آزمایش موشک فراصوت آمریکا با شکست روبرو شد.

منابع خبری گزارش دادند این آزمایش در راستای رقابت دنیای آمریکا در عرصه ساخت سلاح های جنگی و پیشرفته که در دستور کار پنتاگون واقع شده است اجرا شده است.

موشک های پیشرفته مافوق صوت از بالاترین سطح اتمسفر پرتاب می شوند تا با سرعتی بیش از 5 برابر سرعت صوت یعنی حدود 6200 کیلومتر در ساعت به سمت هدف حرکت کند.

در مجموعه یک آزمایش جداگانه که زیر نظر نیروی دریایی و ارتش آمریکا انجام شد نمونه های اولیه این موشک هایپرسونیک مورد آزمایش نهاده شد، که به گفته شاهدان محلی با شکست روبرو شد.

این اخبار در حالی مطرح می گردد که وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای اعلام نموده با موفقیت توانسته یک سلاح مافوق صوت پیشرفته را آزمایش کند.

آمریکا و متحدانش در دنیا سرعت خود را برای ساخت سلاح های مافوق صوت افزایش داده اند. چین اخیراً دو موشک مافوق صوت را با موفقیت آزمایش نموده است. یکی از این موشک ها قادر است با صورتی مافوق صوت دور زمین بچرخد و پس از آن به هدف اصابت کند.

روز چهارشنبه جو بایدن، رییس جمهور آمریکا در جمع نقد و بررسی کالاهای دیجیتال از پیشرفت های چین در عرصه موشک های پیشرفته نظامی اظهار نگرانی کرد و گفت: ما به شدت نگران موشک های مافوق صوت چین هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شکست آزمایش موشک مافوق صوت آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست آزمایش موشک مافوق صوت آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید