اگر تایوان به سوی استقلال حرکت کند به شدت اقدام می کنیم

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، یک مقام چینی هشدار داد، اگر تایوان به سوی استقلال حرکت کند، پکن اقداماتی جدی و فوری انجام خواهد داد.

اگر تایوان به سوی استقلال حرکت کند به شدت اقدام می کنیم

به گزارش گروه بین الملل نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، به نقل از خبرگزاری رویترز، ما شیائوگوانگ، سخنگوی دفتر چین در امور تایوان گفت، پکن مایل است برای دستیابی به اتحادی صلح آمیز با تایوان، تمام کوشش خود را بکند؛ اما اگر تایوان هر یک از خط قرمز های چین را رد کند، با اقدام پکن روبرو خواهد شد.

چین، تایوان را بخشی از خاک خود دانسته و در دو سال گذشته، فشار های دیپلماتیک و نظامی اش علیه این جزیره خودمختار را افزایش داده تا ادعای حاکمیت خود را تثبیت کند؛ این اقدامات، اما موجب خشم تایپه و نگرانی واشنگتن شده است.

این سخنگو گفت: اگر نیرو های جدایی طلب تایوان که در پی استقلال هستند، اعمال زور نمایند، اقدامی تحریک آمیز انجام دهند یا خط قرمز های ما را رد نمایند، ناچار به واکنش شدید خواهیم بود.

تایوان به یکی از عوامل کلیدی رابطه تیره و تار چین و آمریکا تبدیل شده است. گرچه تایپه و واشنگتن روابط رسمی دیپلماتیک ندارند، اما آمریکا مهم ترین حامی بین المللی و فراهم نماینده سلاح برای این جزیره است.

ما شیائوگوانگ گفت، ممکن است اقدامات تحریک آمیز نیرو های حامی استقلال و مداخله خارجی در ماه های آینده شدیدتر گردد.

او گفت: شرایط تنگه تایوان در سال آینده پیچیده تر و حادتر خواهد بود.

در سال 1949، مقامات دولت جمهوری چین که در جنگ داخلی از کمونیست ها شکست خوردند، به تایوان گریخته و از آن موقع، خواهان استقلال شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اگر تایوان به سوی استقلال حرکت کند به شدت اقدام می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر تایوان به سوی استقلال حرکت کند به شدت اقدام می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید