شخصیت سگ ها هم مانند انسان ها تغییر می نماید

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، سگ ها نیز مانند ما دارای شخصیت خاص خود هستند و حتی از چیزی که ما تصور می کنیم پیچیده تر هستند و شخصیت شان متأثر از تغییر شخصیت صاحبانشان تغییر می نماید.

شخصیت سگ ها هم مانند انسان ها تغییر می نماید

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال و به نقل از ساینس دیلی، سگ ها همیشه در طول زندگی بشر یکی از جذاب ترین و وفادارترین حیوانات بوده اند و سال های بی شماری در کنار انسان ها زیسته اند.

تحقیق جدید محققان دانشگاه میشیگان وجه شخصیتی این حیوانات را بیش از پیش روشن نموده است و نشان داده که شخصیت سگ ها ممکن است عمیق تر از آنچه باشد که ما فکر می کنیم و رابطه صاحب سگ با آن روی شخصیت این حیوان تأثیر می گذارد.

این تحقیق توسط ویلیام چوپیک استاد روانشناسی دانشگاه ایالتی میشیگان و همکارانش انجام گرفت و دریافتند که شخصیت سگ ها توسط محیط و صاحبانشان شکل می گیرد.

سگ ها دارای حالات و ویژگی های شخصیتی خاص خود هستند که در طول عمرشان شکل می گیرد و می آموزند که در موقعیت های معین چگونه واکنش نشان دهند. این صفات شخصیتی درست مثل انسان می تواند در طول زمان تغییر کند.

اما یافته های این مطالعه در اینجا به انتها نمی رسد. چوپیک و همکارانش معتقدند که درک درست از شخصیت یک سگ در طول زمان می تواند نتایج مختلفی به همراه داشته باشد که مثلاً هرگونه رفتار یا عادت بد را در آنها نشان دهد یا میزان احساس نزدیکی سگ به صاحبش و حتی بیماری های مزمن را تشخیص داد.

طبق گفته های چوپیک، هنگامی که انسان ها تغییرات بزرگی را در زندگی خود تجربه می نمایند، بعضی صفات شخصیتی شان تغییر می نماید. ما متوجه شدیم که این موضوع در سگ ها نیز به طور شگفت انگیزی در مقیاس وسیع اتفاق می افتد.

وی گفت: ما انتظار داشتیم شخصیت سگ ها نسبتاً پایدار باشد زیرا برخلاف انسان ها تغییر شیوه زندگی چشمگیری ندارند، اما آنها واقعاً زیاد تغییر می نمایند. ما شباهت های سگ ها را با صاحبانشان، زمان بهینه برای آموزش آنها و حتی زمانی را که می توانند به دیگر حیوانات حمله نمایند و حالت تهاجمی بگیرند کشف کردیم.

چوپیک بیش از 1600 سگ از جمله 50 نژاد مختلف از گروه های سنی مختلف و از هر دو جنس نر و ماده را مورد مطالعه قرار داد. در این مطالعه سوالاتی درباره سابقه رفتاری سگ ها و شخصیت های صاحبانشان شد.

به طور خلاصه، این مطالعه وجود یک همبستگی قوی بین صاحب سگ و سگ را نشان داد. شخصیت صاحب سگ در سگ منعکس می گردد و ویژگی های شخصیتی مشابه را می گیرد.

صاحبان برون گرا سگ های خود را باهیجان، دلپذیر و فعال توصیف کردند، در حالی که صاحبان برون گرا سگ های خود را کمی غمگین، بی حال و کم تحرک توصیف کردند.

ویژگی های شخصیتی ما بر روی سگ ها تأثیر می گذارد و می تواند شرح چگونگی تغییر یک سگ در طول زمان و اینکه چگونه به آموزش پاسخ می دهد باشد.

این مطالعه نشان داد صاحبانی که شادترین رابطه را با سگ خود دارند، سگ های فرمانبردارتری دارند و مانند پرورش یک کودک، یک محیط مثبت و شاد بهترین چیز برای پرورش یک سگ است.

این مطالعه در مجله Research in Personality منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شخصیت سگ ها هم مانند انسان ها تغییر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شخصیت سگ ها هم مانند انسان ها تغییر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید