شبکه شاد توانسته به بزرگ ترین نرم افزار و سکوی مبتنی بر فناوری اطلاعات کشور تبدیل شود

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش از استفاده شبکه شاد از پهنای باند 328 گیگابیت بر ثانیه کشور خبر داد و گفت که 600 هزار ارتباط زنده در شبکه شاد برقرارشده است.

شبکه شاد توانسته به بزرگ ترین نرم افزار و سکوی مبتنی بر فناوری اطلاعات کشور تبدیل شود

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، محسن حاجی میرزایی در حاشیه جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی و در جمع نقد و بررسی کالاهای دیجیتال از ارائه گزارشی در خصوص فعالیت های شبکه شاد در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد و اظهار کرد: در این جلسه مراحل رشد و توسعه شبکه شاد نمایش داده شد و اعضای شورا با کارکردهای شبکه آموزش دانش آموز(شاد) آشنا شدند.

وی اضافه کرد: با پدیده ای روبه رو شدیم که نظام آموزشی را در مخاطره قرارداد زمانی که امکان حضور دانش آموزان در مدرسه نبود ناگزیر به ارائه تدبیر بودیم لذا شاد یک مولود شش ماهه است که توانسته به بزرگ ترین نرم افزار و سکویی که ارائه خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات را انجام می دهد، تبدیل شود.

حاجی میرزایی شرح داد: بیش از 12 میلیون نفر از دانش آموزان و 700 هزار معلم و 100 هزار مدیر در شبکه شاد فعال هستند و رکورد استفاده هم زمان بیش از 328 گیگا بیت بر ثانیه را پشت سر گذاشتیم و600 هزار ارتباط زنده را داشتیم.

وی ادامه داد: حضور هم زمان بیش از دو میلیون نفر را در شبکه شاد داشتیم و به طور متوسط 9 میلیون و 800 هزار نفر در روز حداقل یک ساعت و 5 دقیقه در شاد فعال هستند و این اعداد بسیار بزرگی است.

وزیر آموزش وپرورش گفت: طبیعتاً برخی از مناطق و یا مدارس با مسائلی روبه رو هستند اما همه کسانی که از شاد استفاده می کنند، می دانند که هر هفته نسبت به هفته قبل اشکالات شاد کمتر می شود و تیم های ورزیده، متعهد و مصممی درصدد رفع این مسائل هستند امیدوارم این شبکه بستر مناسبی برای ارائه خدمات آموزشی باشد.

وی اضافه کرد: عده ای به دلیل عدم امکانات ازجمله نداشتن تبلت و گوشی هوشمند به شبکه شاد دسترسی ندارند و یا در منطقه ای زندگی می کنند که ممکن است اینترنت نداشته باشند جای نگرانی در این خصوص نیست چون آموزش های ما از طریق تلویزیون ارائه می شود و در آموزش های تلویزیونی دقیقه مطابق برنامه زمان بندی مدارس دروس به طور کامل ارائه می شوند و مدیران نیز اوضاع را کنترل می کنند و با دانش آموزان در تماس هستند و رفع اشکال می کنند.

عضو کابینه تدبیر و امید اظهار کرد: امیدوارم سال تحصیلی متفاوت امسال را باکیفیت خوبی پشت سر بگذاریم و با کمترین آسیب بتوانیم این سال را پشت سر بگذاریم.

وی ادامه داد: معتقدیم آموزش حضوری نباید تعطیل شود می توانیم دانش آموزان را گروه بندی کنیم و بارعایت فاصله اجتماعی در مدرسه حضور یابند و ارتباط حضوری داشته باشند و این برای همه ما بهتر است از ستاد ملی کرونا خواستیم در این زمینه کمک کند. مناطقی داریم که آمار دانش آموزانش بسیار کم است مانند مناطق روستایی و عشایری و حدود 35 درصد مدارس ما آمار دانش آموزی آن ها زیر50 نفر است بنابراین این گونه مدارس بدون مشکل می توانند به کارآموزشی خود ادامه دهند.

حاجی میرزایی اضافه کرد: از دستورالعمل های وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا تبعیت می کنیم اما پیشنهاد، تأکید و درخواست ما این است که مجال داشته باشیم در مناطقی که امکان پذیر است آموزش را به صورت حضوری ارائه دهیم این کار برای دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی فوق العاده اهمیت دارد و آن ها باید در هفته حداقل یک تا دو روز را حتی با خانواده در مدرسه حضور یابند تا اطمینان حاصل کنیم که کار آموزش به خوبی انجام می شود.

وی شرح داد: این موضوع جزو طراحی ها و برنامه های ما هست و پیش بینی شده که دانش آموزان پایه اول حتماً به صورت حضوری و با رعایت دستورالعمل ها در مدرسه باشند بنابراین به محض اینکه ستاد کرونا این مجوز را به ما بدهد قطعاً این کار را انجام خواهیم داد

منبع: خبرگزاری پانا

به "شبکه شاد توانسته به بزرگ ترین نرم افزار و سکوی مبتنی بر فناوری اطلاعات کشور تبدیل شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه شاد توانسته به بزرگ ترین نرم افزار و سکوی مبتنی بر فناوری اطلاعات کشور تبدیل شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید