سود سهام عدالت 1 میلیون تومانی 400 هزار تومان شد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: افرادی که سهام عدالت آن ها مبلغ 500 هزار تومان است سود سهام عدالت سال 98 آن ها حدود 200 هزار تومان است و افرادی که سهام عدالت یک میلیون تومانی دارند سودشان 2 برابر است.

سود سهام عدالت 1 میلیون تومانی 400 هزار تومان شد

به گزارش تسنیم، محمدعلی دهقان دهنوی اضافه نمود: درصورتی که سهامداران سهام عدالت (هر دو روش مستقیم وغیر مستقیم) اقدام به فروش سهام خود ننموده اند سود سهام سال 98 به آن ها پرداخت می گردد و افرادی که اقدام به فروش سهام خود نموده اند اگر قبل از برگزاری مجمع سالیانه شرکت ها باشد سود به آن ها تعلق نمی گیرد.

وی اضافه نمود: اطلاعات سهامداران در اختیار شرکت سپرده گذاری مرکزی است و این شرکت معین می نماید که چه میزان سود به هر سهامدار عدالت تعلق می گیرد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: از نظر قانونی مهلت تخصیص سود شرکت های سرمایه پذیر به سرانجام رسیده است و باید سود ها را در وجه شرکت سپرده گذاری مرکزی پرداخت کند تا شرکت سپرده گذاری به سهامداران تخصیص دهد.

وی اضافه نمود: کوشش ما این است تا سرانجام سال جاری این رقم به حساب سهامداران عدالت واریز گردد. چنانچه سود چند شرکت نیز تجمیع نگردد، بخشی از آن در سال آینده واریز خواهد شد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: افرادی که سهام عدالت آن ها مبلغ 500 هزار تومان است سود سهام عدالت سال 98 آن ها حدود 200 هزار تومان است و افرادی که سهام عدالت یک میلیون تومانی دارند سودشان 2 برابر است.

وی درباره طرح حمایت از سهامداران خرد گفت: بر اساس این طرح سهامداران خردی که در تاریخ 12 اسفند دارایی کمتر از 10 میلیون تومان داشته باشند، چنانچه پرتفوی خود را تا اردیبشهت سال 1401 تغییری ندهند و تا آن موقع بازدهی کمتر از 25 درصد از بازار سهام دریافت نموده باشند، ما به التفاوت آن را از صندوق توسعه بازار، اوراق تبعی دریافت می نمایند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه نمود: اوراق تبعی یک نوع بیمه سهم است و این اوراق یک نماد است و روی همه بر سهام های افرادی که زیر 10 میلیون سهم دارند اعمال می گردد.

وی اعلام کرد: برای افرادی که سبد سهام ان ها بیش از 10 میلیون تومان است ساز و کار دیگری لحاظ خواهیم کرد تا از روش های غیر مستقیم استفاده نمایند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه نمود: این طرح برای افرادی است که سال جاری سهام خریداری کردند و مشمول سهامداران سهام عدالت نمی گردد.

دهقان دهنوی با اشاره به اینکه یکی از جنبه های اعتمادسازی در بازار سرمایه، تقویت نظارت است ادامه داد: آرامش و ثبات و سودآوری بازارسرمایه، برای کسانی خواهد بود که در چارچوب مقررات فعالیت می نمایند.

وی گفت: نهاد های اقتصادی حاضر در بازار سرمایه برای ارائه خدمات با کیفیت به اعضاء، از نظر کمی و کیفی خود را گسترش بدهند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار توضیح داد: بازار سرمایه بازاری مبتنی بر علم است و افراد دارای مسئولیت باید در آن اظهار نظر نمایند، اما اظهار نظر های غیر مسئولانه ممکن است موجب ضربه به اعتماد مردم و آرامش بازار سرمایه گردد.

وی با بیان اینکه شرایط بازار سرمایه در کشور رو به بهبود است گفت: بازنگری در دستورالعمل بازارگردانی شروع شده است و جهت را به گونه ای طراحی خواهیم کرد که هم شرایط خاص بازار سرمایه کشور در نظر گرفته گردد و هم از تجربیات جهانی بهره بگیریم.

منبع: فرارو

به "سود سهام عدالت 1 میلیون تومانی 400 هزار تومان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سود سهام عدالت 1 میلیون تومانی 400 هزار تومان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید