اعلام نتیجه سومین حراج اوراق اقتصادی اسلامی دولتی و برگزاری حراج جدید

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، خبرنگاران - ضمن اعلام نتیجه سومین مرحله از حراج اوراق اقتصادی اسلامی دولتی در سال 1400 (مورخ 19خرداد ماه)، به اطلاع می رساند حراج جدید اوراق یاد شده در تاریخ 25 خرداد ماه امسال برگزار خواهد شد.

اعلام نتیجه سومین حراج اوراق اقتصادی اسلامی دولتی و برگزاری حراج جدید

نتیجه حراج اوراق مالی اسلامی دولتی (19 خردادماه 1400)

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، پیرو اطلاعیه روز چهارشنبه 11 خردادماه 1400 درخصوص برگزاری حراج اوراق مالی اسلامی دولتی به اطلاع می رساند، طی برگزاری سومین مرحله از این حراج، سفارشی به وسیله سامانه بازار بین بانکی ریالی از سوی بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی دریافت و ثبت نشد. همچنین در هفته منتهی به 19 خردادماه سال 1400، اوراق مالی اسلامی دولتی در بازار بورس فروخته نشد.

برگزاری حراج اوراق مالی اسلامی دولتی (25 خرداد 1400)

کارگزاری بانک مرکزی در راستای عرضه تدریجی اوراق در تواترهای هفتگی، مرحله چهارم حراج اوراق مالی اسلامی دولتی جهت فروش به بانک ها، موسسات اعتباری غیربانکی، شرکت های بیمه و نهادهای مالی موضوع بند (21) ماده (1) قانون بازار اوراق بهادار ج.ا..ایران نظیر صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های تأمین سرمایه را در روز سه شنبه 25 خردادماه 1400 اجرا می نماید. اوراق عرضه شده در این حراج، مرابحه عام، کوپن دار و با تواتر پرداخت سود شش ماهه (پرداخت کوپن دوبار در سال) و به توضیح جدول زیر است.

بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی متقاضی شرکت در این حراج می توانند نسبت به ارسال سفارش های خود تا ساعت 12:00 روز یکشنبه 23 خردادماه 1400 تنها به وسیله سامانه بازار بین بانکی اقدام نمایند. شرکت های بیمه و نهادهای مالی موضوع بند (21) ماده (1) قانون بازار اوراق بهادار ج.ا.ایران نظیر صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های تأمین سرمایه متقاضی شرکت در این حراج نیز می توانند سفارش های خود را تا ساعت 12:00 روز یکشنبه 23 خردادماه 1400 به وسیله سامانه مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ثبت نمایند. معاملات مربوط به این حراج در روز سه شنبه 25 خرداد ماه 1400 انجام خواهد شد.تمام نهادهای مالی متقاضی شرکت در این حراج می توانند سفارش های خود را در هر نماد به طور جداگانه ارسال نمایند.

شایان ذکر است حداقل حجم سفارش در هر یک از نمادهای مزبور 500 هزار ورقه است. همچنین به نهادهای مالی شرکت نماینده در این حراج توصیه می گردد تنوع بخشی به سبد دارایی های مالی را در سفارش گذاری خود مدنظر قرار دهند.

ذکر این نکته لازم است که وزارت امور مالی و دارایی الزامی به پذیرش کلیه پیشنهادات دریافت شده یا فروش کلیه اوراق عرضه شده در حراج را ندارد. بانک مرکزی سفارشات دریافت شده را به منظور تصمیم گیری به وزارت امور مالی و دارایی ارسال و وزارتخانه مزبور نسبت به مشخص سفارش های برنده اقدام می نماید. در نهایت، عرضه اوراق به تمامی برندگان انجام می گردد.

بانک مرکزی بر اساس جزء (4) بند ک تبصره (5) قانون بودجه سال 1400 مجاز به خرید و فروش اوراق مالی اسلامی دولت در بازار ثانویه اوراق است. کارگزاری این بانک ضمن تامین زیرساخت معاملات و برگزاری حراج، تعهدی نسبت به حجم و قیمت اوراق مالی اسلامی دولتی فروش رفته نداشته و اوراق مزبور را در بازار اولیه به منظور تامین مالی دولت خریداری نخواهد کرد.

منبع: شفقنا اقتصادی

به "اعلام نتیجه سومین حراج اوراق اقتصادی اسلامی دولتی و برگزاری حراج جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام نتیجه سومین حراج اوراق اقتصادی اسلامی دولتی و برگزاری حراج جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید