رویکرد آمریکا در قبال ایران سیاست یک طرفه و بر اساس فشار حداکثری است

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در واکنش به رد پیشنهاد مسکو توسط آمریکا برای برگزاری نشستی درباره ایران گفت که رویکرد آمریکا در قبال ایران سیاست یک طرفه و بر اساس فشار حداکثری است.

رویکرد آمریکا در قبال ایران سیاست یک طرفه و بر اساس فشار حداکثری است

به گزارش گروه بین الملل نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین اتریش در پیغامی در توئیتر به اقدام آمریکا در رد پیشنهاد مسکو برای برگزاری نشستی مجازی درباره ایران واکنش نشان داد.

وی در این پیغام توئیتری نوشت: آمریکا پیشنهاد رئیس جمهور پوتین برای برگزاری نشست آنلاین برای کاهش تنش ها در خلیج فارس را رد کرد؛ بنابراین دو رویکرد درباره مسائل در منطقه وجود دارد.

اولیانوف در ادامه درباره این دو رویکرد نوشت: رویکرد روسی با هدف مذاکره و امنیت جمعی و رویکرد آمریکا که بر اساس فشار حداکثری و سیاست یک طرفه است.

کاخ کرملین روسیه روز آدینه در بیانیه ای از خواسته پوتین برای برگزاری یک نشست آنلاین با حضور پنج عضو دائم شورای امنیت و آلمان و ایران اطلاع داد.

پوتین در بیانیه خود توضیح داد: بحث درباره موضوع ایران در شورای امنیت سازمان ملل بسیار پرتنش شده است. تنش ها همچنان رو به افزایش است. اتهامات بی اساسی علیه ایران مطرح می گردد. پیش نویس قطعنامه ها با هدف از بین بردن مصوبات متفق القول پیشین شورای امنیت تهیه می شوند.

پوتین در ادامه ضمن حمایت از برجام تأکید کرد: روسیه کاملاً به توافقنامه هسته ای ایران پایبند است. حصول این توافق در سال 2015 میلادی، یک دستاورد عظیم سیاسی و دیپلماتیک بوده و امکان جلوگیری از درگیری های مسلحانه را فراهم آورده و نظام منع گسترش تسلیحات هسته ای را نیز تقویت می نماید.

رئیس جمهور روسیه همچنین با معرفی مجدد مفهوم امنیت جمعی 2019 خود برای منطقه خلیج فارس که به منظور تنش زدایی در منطقه گفت: ما شدیداً معتقدیم که اگر با مسئولیت پذیری مناسب به مواضع یکدیگر توجه نموده و با احترام و به صورت جمعی عمل کنیم، می توان بر این مسائل فائق آمد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رویکرد آمریکا در قبال ایران سیاست یک طرفه و بر اساس فشار حداکثری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویکرد آمریکا در قبال ایران سیاست یک طرفه و بر اساس فشار حداکثری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید